Chanel Gabrielle nowy zapach od Chanel

Kwiatowa, iskrząca kompozycja dla kobiet pełnych pasji

Chanel Gabrielle nowy zapach od Chanel
Nowa kompozycja Chanel Gabrielle, stworzona została na cześć legendarnej projektantki Coco Chanel. Coco Chanel miała na imię Gabrielle i tego imienia używała przed utworzeniem domu mody CHANEL. Kompozycja Gabrielle jest skierowana dla nowoczesnych kobiet, odważnych, pewnych siebie, kobiet wiedzących czego chcą i którą drogą podążać. Taka własnie była Gabrielle Chanel - pełna pasji, zbuntowana i bezkompromisowa.
Zapach Gabrielle jest odzwierciedleniem tego, kim naprawdę była Coco Chanel. Chcemy oddać to, co nosiła w sobie, co miała w sercu, a były to wartości, które są aktualne i dzisiaj. Pragniemy uchwycić to, kim była Gabrielle, zanim stała się Coco - powiedziała Christine Dagousset, dyrektor segmentu urody i zapachów marki Chanel.
Chanel Gabrielle flakon

Nuty zapachowe Gabrielle Chanel

Kompozycja Chanel Gabrielle określana jest przez jego twórcę jako abstrakcyjno - kwiatowa. Sercem zapachu są nuty białych kwiatów: egzotycznego jaśminu, zielono-owocowego ylang-ylang, świeżego kwiatu pomarańczy i świetlistej tuberozy. Całość jest bardzo elegancka, promienna, świetlista, na wskroś kwiatowa i delikatna.
  • nuty zmysłu: mandarynka, grejpfrut, czarna porzeczka
  • nuty serca: jaśmin, ylang-ylang, kwiat pomarańczy, tuberoza
  • nuty bazy: piżmo, drzewo sandałowe

Ambasadorka zapachu Gabrielle Chanel

Ambasadorką zapachu Gabrielle została muza Karla Lagerfelda - aktorka Kristen Stewart. Aktorka zasłynęła rolą nastolatki Belli Swan w filmach o wampirach z sagi "Zmierzch" (w latach 2008-2012), obecnie bierze udział w produkcjach bardziej niszowych, niekiedy dla koneserów, zaczyna też pisać scenariusze i reżyserować filmy. Karl Lagerfeld odnalazł w aktorce cechy przypisywane Gabrielle Chanel - wolność, niezależność, buntowniczość i pewność siebie i swoich wyborów.

Kristen Stewart bierze też udział w kampanii torebek Chanel Gabrielle. Torebki zaprojektowane przez Karla Lagerfelda stanowią element całej linii dodatków tworzonych w tym roku na cześć twórczyni Chanel. Torby dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Model, który ma przy sobie Kristen Stewart na zdjęciu - Hobo Bag kosztuje 3600 dolarów.
Chanel Gabrielle torebka

Perfumiarz Gabrielle Chanel

Zapach Gabrielle powstał w Laboratorium Kreacji i Rozwoju Zapachów CHANEL we współpracy z perfumiarzem Olivierem Polge, który tworzył wcześniej takie zapachy jak Chanel No.5 L'Eau i Chanel Eau Vive. Olivier Polge pracował również dla innych marek tworząc np. Pure Poison Diora, gamę zapachów Jimmy Choo, Kenzo Power, La Vie est Belle Lancome czy Flowerbomb Victor & Rolf.

Flakon

Projekt flakonu zabrał twórcom 5 lat. Zapach zamknięto w przezroczysnym, geometrycznym flakonie z bardzo cienkiego szkła. Kształt jest klasyczny i nawiązuje do minimalistycznego stylu flakonów Chanel No.5 i Allure.

Reklama Gabrielle Chanel

W reklamie perfum Gabrielle występuje oczywiście Kristen Stewart, która tańczy do piosenki Beyonce Runnin.


Wyszukaj kosmetyki i perfumy CHANEL.