Zniszczone paznokcie

juuuhu

Cześć dziewczyny, chciałabym zapytać, czy znacie jakiś sprawdzony cudowny sposób na obudowę zniszczonej płytki paznokcia? Naturalny, chemiczny, kuracja hormonalna...cokolwiek. Próbowałam już chyba wszystkiego! Kiedyś, będąc jeszcze nastolatką miałam piękne, zdrowe i twarde jak kamień paznokcie. Niestety od kiedy brałam udział w kursie zdobienia paznokci moje paznokcie są słabe, rozdwajają się i się łamią. Prawdopodobnie uszkodzono mi tam macierz paznokcia... Na domiar złego doszedł remont mieszkania, co również im nie pomogło. Jestem zrozpaczona. Naturalnie moje paznokcie są bardzo ładne, pociągły kształt i zabarwienie końcówek tak mlecznobiałe, jakbym miała frencz. Tylko to łamanie....

bella121

ja staram się olejować paznokcie. W rozgrzany, ciepły olej maczam paznokcie, jednak to jest sposób na zapobieganie łamania paznokci. Nie wiem czy sprawdzi się również na rozdwajające...

cialkozieleni

skoro olejowanie to koniecznie z sokiem z cytryny:)

juuuhu

Bello, bardzo dziękuję za radę. Spróbuję w najbliższym czasie. :) polecasz jakiś konkretny olejek?

juuuhu

Cialkozieleni- czy cytryna nie wysusza?

Klio69

Ja również szukam złotego środka na moje łamliwe i zniszczone paznokcie..do których de facto powoli tracę cierpliwość.

cialkozieleni

wybiela Juuuhu pożółkłą płytkę, z pewnością dodatkowo wysusza, bo jest to kwas, więc zależy od tego ,ile dodasz do oliwy, na noc nakładam dodatkowo krem z Green Pharmacy -Argan krem do rąk i paznokci, rano są paznokcie jaśniejsze i nawilżone oraz ich bariera ochronna jest odbudowana

cialkozieleni

Jest jeszcze pytanie , czy przypadkiem na takim kursie nie została Twoja płytka zainfekowana- na przyrządach do manicuru czy pędzelkach mogą gromadzić się mikroskopijne organizmy nawet wtedy, kiedy dbamy o nie i o higienę rąk, zawsze jest element ryzyka- piszę o tym bo koleżanka przyniosła sobie na lub pod paznokciem mikroskopijny ,,organizm",od którego zaczęła się choroba paznokci; musiała wybrać antybiotyk. Twoja sprawa z pewnością jest indywidualnym przypadkiem i być może nie ma związku z kursem, ani z remontem; jednak może oglądnąłby Twoje paznokcie profesjonilista-podolog?

juuuhu

Cielkozieleni - po raz kolejny ratujesz świetną radą. Bardzo dziękuję. Moja płytka co prawda ani nie zmieniła fraktury ani kształtu, ale może faktycznie warto zapytać o to specjalisty. A maseczkę z oliwki i soku z cytryny wypróbuję z pewnością. Może w piątek mi się uda :) :)

cialkozieleni

Juuuhu, oby przydała sie rada :) właśnie na facebooku Sally Hansen dowiedziałam się szerzej, ze jest to marka stworzona przez państwo Hansen; mąż chemik ze swoją żoną stworzyli imperium odżywek i lakierów wzmacniających i utwardzających paznokcie, jeśli domowe metody okażą się niewystarczające, to alternatywą jest coś z odżywek SH; Juuuhu, jeszcze słyszałam, że lakiery hybrydowe mogą osłabić -wysuszyć paznokieć, co prawda nieznacznie, ale jednak; ale w ostatnim czasie chyba nie miałaś hybrydowych? może jakaś ,,chemia" przy remoncie domu osłabiła Twoje pazurki? one w końcu bywają wrażliwe, choć myślimy ,że to szpony:D

martus2833

Nie wiem czy to lakiery hybrydowe, czy lampa niszczy paznokcie ale coś w tym jest. W tamtym roku na spółkę z koleżankami kupiłyśmy cały zestaw do tego manicure, niestety wychodziło nam to bardzo nieumiejętnie - lakier schodził jeszcze tego samego dnia, więc my znowu próbowałyśmy i tak w kółko. Myślę, że w ciągu miesiąca miałam w ten sposób paznokcie pomalowane około 20 razy. Efektem były kompletnie zniszczone paznokcie, przez 3 miesiące były bardzo łamliwe i rozdwojone. Lakiery teraz pewnie są pozasychane i do wyrzucenia, lampa leży w kącie u koleżanki. Morał: czasem lepiej zapłacić więcej i oddać się w ręce profesjonalisty.

juuuhu

@cialkozieleni - miałam kiedyś utwardzacz SH i był rewelacyjny. Chyba do niego powrócę. Dzięki za przypomnienie o tej marce :) A co do remontu i sprzątania zawsze staram się pracować w grubych rękawiczkach, żeby nie narażać dłoni i paznokci na działanie szkodliwej chemii

niebieska

Jakiś czas temu brałam skrzyp z pokrzywą i moje paznokcie ewidentnie dobrze to przyjęły. Były twarde, błyszczące, nie rozdwajały się, szybko rosły (aż za). Efekt utrzymywał się nawet miesiąc po zaprzestaniu kuracji. Na włosy i skórę także pomógł, ale na paznokcie jednak najbardziej. Używałam preparatu Ambio, polecam. Tylko po maximum 3 m-cach trzeba zrobić przerwę. Do tego wspomniane olejowanie na ciepło i może pomoże. Nie polecam natomiast odżywek Miss Sporty i Manhattan, kompletnie nic nie robią...

cialkozieleni

Martus, byłaś taka dzielna, ambitnie podeszłaś do zadania z koleżanką, ja się tylko zastanawiałam czy tej lampy nie kupić i nie zareklamować swoich usług koleżankom- ale by mnie klęły, gdybym dała plamę... Juuuhu, te odżywki to faktycznie coś lepszego niż miss sporty jak pisze Niebieska, ma rację, ja miałam kiedyś lovely, ale po zużyciu efekt był mizerny...cenowo może nie być najtaniej , ale paznokcie proszą o pomoc :D

martus2833

Cialkozieleni, jeśli lubisz i masz cierpliwość do zabaw z malowaniem pazurków, to bardzo opłaca się kupić ten zestaw. Z tego co pamiętam, to całkowity koszt wynosił pona 200 zł; u kosmetyczki w moim mieście za manicure hybrydowy trzeba zapłacić 50 - 60 zł. Czyli po 4 razach koszt już się zwraca.

niebieska

Bardzo lubię SH, ale odżywek jeszcze od nich nie miałam (jestem za to fanką ich przyspieszacza do lakieru - dla mnie rewelacja). Jeśli macie gdzieś niedaleko HEBE to teraz jest taka akcja w tej drogerii, że w wybrane dni niektóre marki są aż 40% taniej. 21 lipca będzie między innym Sally Hansen. Może warto się wtedy w coś zaopatrzyć? Sama szukam dobrej odżywki do paznokci - takiej, która faktycznie daje jakiś efekt i najlepiej, aby mogła być bazą pod kolor. Znacie takie cudo?

cialkozieleni

tak trzeba przyznać, że połysk lakieru hybrydowego jest wspaniały, budzi mój podziw ,ale ja już po tygodniu lubię zmianę, więc odpada, wolę z tego względu naklejane tipsy -one trzymają się do 2 tyg max, równie dobrze po tygodniu mogę odkleić,

ola56

Zacznij od zdrowego odżywiania się, jeśli paznokcie Ci się łamią to znaczy, że są słabe czyli barkuje im pewnych witamin. Jedź zatem takie produkty, które je mają, jeśli to nie pomaga dopiero wtedy sięgaj po inne, chemiczne sposoby.

martus2833

U mnie przyklejane paznokcie nie wytrzymują nawet jednej imprezy :) Zdarzało się, że miałam klej w torebce a paznokci szukałam pod stołem :)

cialkozieleni

Martus, jest dobry klej do tipsów Top Choice, nie używaj tych ,,różowych "dołączanych do zestawów; z Top Choicem będziesz bezpieczna do tygodnia:D

sokzkaralucha

A odżywka od eveline 8w1?

niebieska

Odżywka od Evelinw 8w1 jednym dziewczynom służy, a innym nie. Już ją miałam i wielkiej krzywdy mi nie zrobiła (paznokcie mi nie odchodziły), ale były bardzo wysuszone i zaczęły się rozdwajać, czego nie doświadczyłam przed używaniem jej. Ja nie polecam. W ogóle bardzo dużo odżywek do paznokci zawiera formaldehyd, który może źle wpłynąć na paznokcie i nie tylko na nie. Ostatnio przejrzałam wszystkie dostępne odżywki do paznokci w jednej z drogerii i 80% z nich zawierała formaldehyd. Na szczęście 20% nie :) Jedna odżywka od Essie (tą kupiłam), kilka odżywek od Bell i jednej jakiejś mniej znanej firmy. Także dziewczyny ciężko doświadczone odżywką 8w1 mogą spokojnie znaleźć coś dla siebie.

juuuhu

Odzywka eveline wzbudza bardzo skrajne emocje. Również u mnie. So póki ja stosowalam bylo ok, ale jak odstawilam,bylo tylko gorzej. ... paznokcie byly cienkie,kruche i łamliwe, nie wspominając już o ich rozdwajaniu się. ....

niebieska

No właśnie... Nawet konsultantka w drogerii, która mi ją polecała powiedziała, że nie można przestać jej używać.... Po co mi taka odżywka się pytam?? Po co konsultantka mi ją poleca? Jakiś absurd...

cialkozieleni

a kupiłyście już sobie wspaniały krem do rąk i paznokci w jednym z Green Pharmacy -z arganem? Bardzo odżywczy-polecam!

koziczka

Zgadzam się z Ola56, że witaminy, wapń, czy inne pierwiastki powodują piękne i zdrowe paznokcie, jednak- Ola56- podczas pracy, częstym moczeniu rąk w detergentach, dezynfekcji rąk, czy ubieraniu lateksowych rękawiczek najlepsza dieta i witaminy nie pomogą.

juuuhu

Oj. Kto jak kto,ale ja nie mogę powiedzieć, ze odzywiam sie niezdrowo. Bardzo tego pilnuje. Ale niesteyy w moim przypadku to jest niewystarczające

cialkozieleni

w przepisach można spotkać zalecenie, aby jeść dużo orzechów na poprawę stanu paznokci i ich twardości

weronkaa84

Co do odżywki eveline 8w1 to ja znowu nie mam z nią złych doświadczeń. Przed jej stosowaniem moje paznokcie były strasznie kruche, rozdwajały się. Troszke urosły i zaraz się łamały. Zużyłam całe opakowanie odzywki eveline i kondycja paznokci zdecydowanie się poprawiła. Nie używam jej już jakieś dwa miesiące a paznokcie są nadal w dobrym stanie i przynajmniej teraz mogę je zapuścić. Tylko własnie ta odżywka wywołuje sporo kontrowersji, jednym pomaga, na innych nie działa , a jeszcze innym robi więcej szkody niż pożytku. Niestety, musowo ją wypróbwać osobiście

niebieska

I bardzo dobrze, że Tobie nie zrobiła krzywdy, bo nikomu tego nie życzę... To chyba zależy od wrażliwości na formaldehyd, dużo osób ma z nim problem,niestety ja też. A pieką i łzawią Ci oczy podczas malowania paznokci?

weronkaa84

Wiesz, z tym pieczeniem i łzawieniem oczu podczas malowania paznokci, to zdarzyło mi sie to może ze dwa razy. Ale pamiętam, że lakier jakim malowałam miał okropny, wręcz drażniący zapach(tylko nie pamiętam, jakiej on był firmy) :)

niebieska

Mnie strasznie piekły i łzawiły oczy podczas stosowania 8w1 Eveline. Podobało mi się, że bardzo szybko ta odżywka wysychała, ale leczenie paznokci po jej używaniu - bezcenne doświadczenie, które każe mi się trzymać z daleka od takich produktów! Do tej pory jeden paznokieć się rozdwaja, resztę już wyleczyłam - został tylko ten uparciuch.

weronkaa84

Ja znowu kiedyś miałam odżywkę Nail Tek. dla mnie to była masakra i po dwóch użyciach ją wywaliłam. Paznokcie zrobiły się strasznie matowe i zaczęły się łuszczyć :)

juuuhu

Ostatnio słyszałam, ze aby paznokcie się nie lamaly zawsze muszą byc pomalowane. Nie wiem czy to jest skuteczne

weronkaa84

Podobno jest to skuteczne, bo kiedyś mi nawet to znajoma radziła. Obojętniej jakim lakierem, nawet najtańszym, aby były pomalowane. Lakier je troszkę utwardza. Ale przy moich zajęciach, to nawet gdy są pomalowane, to potrafią się złamać :)

selina

Olej kokosowy wzmacnia paznokcie. Sama stosuję i naprawdę są efekty.

Katarzyna11

Ja na paznokcie używałam różnych odżywek jeszcze nie znalazłam tej idealnej... Miałam Regenerum, ale nie widziałam po niej jakichś oszałamiających efektów, więc chyba wypróbuje zwykłe naturalne olejki :) rycynowy lub arganowy

sylwiik

Zdrowiej się odżywiaj!

Rudzielec

Witaminy, zdrowa dieta :) dbamy o zdrowie, o paznokcie i wlosy :) Jezeli zniszczone paznokcie to stan przejsciowy, to stosujemy odzywke, na rynku jest ich sporo :)

kacperwujek

Myślę że wszystko jest to uratowania. Warto odwiedzić sklep biokur z Nowej Soli

rudadagusia

Ja proponuje wykonać jakąś hybrydę. Ceny takich lakierów wcale nie są wysokie (na [url]https://www.perfumeria.pl/On/Perfumy[/url] są już od ok. 20 zł), a możesz mieć pewność, że jeden z nich starczy Ci na długo, bo te lakiery nie zasychają. A jak nie lubisz malować do podskocz na manicure hybrydowy do pobliskiego salonu. Polecam, bo wtedy płytka jest utwardzona i do tego chroniona przed uszkodzeniami. Z czasem dzięki temu cały paznokieć staje się twardszy

aneta245

U mnie pomaga olejek rycynowy ;)

Frodo1988

Żona idzie do kosmetyczki http://www.biokur.pl/ na odbudowę paznokcia,niech to profesjonalistka zobaczy.

bonkoma

Zacznijmy od zdrowego odżywiania.

OlkaFros

Przede wszystkim dieta bpgata w witaminy i mineraly, to jest podstawa. a tak to jest duzo odzywek w drogeriach, na kazdego dziala cos innego, sa rozne maski na paznokcie. oczywiscie rowniez powinnas na jakis czas przestac malwoac paznokcie i przestac uzywac zmywaczy do paznokci bez acetonu. Za jakies 2-3mies powinno wrocic do normy! Pozdrawiam :)

Olszewka

O odżywkę warto zapytać manicurzystkę, bo ona najlepiej się w tym orientuje. Poza tym obejrzy dłonie i paznokcie, wyrówna powierzchnię, usunie skórki, nawet słabe paznokcie będą wyglądać ładnie. Manicurzystkę znajdziesz na portalu - wyszukiwarce zabiegów http://lavito.pl.

wizazija

Polecam odżywke Eveline 8w1:) Świetne są po niej efekty