Wasz typ Mydło czy Żel pod prysznic?

Irmina79738

Co wybieracie mydło w kostce czy żel pod prysznic? Ja myślę że pod względem wygody i zaspokajania potrzeb pielęgnacyjnych żel do mycia ciała przewyższa mydło. A wy jak sądzicie?

anka8661

Ja zdecydowanie wolę żel pod prysznic. Łatwiejszy w użyciu i zapach dłużej się utrzymuje na skórze.

Justyna35356

Żel nie wysusza tak skóry jak mydło.

grincz01

Jeżeli używam mydła, to tylko Bambino.

evelyn1203

zgadzam się z Justyną, mydło dużo bardziej wysusza. U mnie w domu króluje żel pod prysznic, natomiast ręce myję zarówno mydłem w płynie, jak i tym w kostce, ale po tym w kostce od razu biegnę kremować dłonie, ponieważ bardzo wysusza skórę.

marjories

Moim zdaniem są i kiepskie żele, które wysuszają skórę i kiepskie mydła, które wysuszają skórę. Z mojego punktu widzenia zasadnicza różnica przemawiająca na plus za żelami jest taka, że żele są bardziej higieniczne w użytkowaniu. Są delikatne mydła, które nie drażnią skóry, np. z aptecznych - kostka z Avene. Ten konkretny przykład ma niestety mało zachęcającą cenę , ale przyjazne skórze działanie niejedną osobę może bardzo zaskoczyć. Do mycia ciała używam żelu, aktualnie zwykłego Białego Jelenia - jest lepszy od wieeeelu pięknie pachnących żeli, które już mniej pięknie wysuszają skórę.

urszulan7

Ja wybieram żele , jest ich bardzo szeroka gama , można wybrać idealny pod względem składników pielęgnacyjnych i zapachowym , wygodą użycia zdecydowanie wygrywa z mydłem

ilonaK

Ja używam żele , a jeszcze dobrze jak ma kremową konsystencję . Fajne też są olejki pod prysznic np. Bielendy

Kolorowa

Ja lubię zmieniać. Jak znudzi mi się żel o konsystencji żelowej, to zamieniam na kremowy. Jak z kolei znudzą mi się żele, to zamieniam na kostkę, najczęściej Dove, ale także Nivea, Bambino i inne w tym szare, czy mydło marsylskie. W zasadzie jedno i drugie bardzo mi odpowiada ;-)

Gosia92

Zdecydowanie częściej używam żeli pod prysznic ze względu właśnie na wygodę. Raz na jakiś czas użyję mydła w kostce, ale takiego, które nie wysusza ;)

grincz01

Kolorowa. Mydło marsylskie jest delikatne dla skory czy je wysusza?jakie są twoje wrażenia ?

urszulan7

O tak oleijki do kąpieli są wspaniałe , bardzo je polubiłam

Kolorowa

Mnie marsylskie mydło nie wysuszyło skóry, ale nie miałam też nigdy problemów z przesuszeniem. Raczej mam tłustą skórę, więc mnie odpowiadało. Używałam bardzo długo bez przerwy (około 2-3 lat) z polecenia lekarza. Byłam bardzo zadowolona i chciałam kupić mydło z Aleppo, bo jest chyba jeszcze lepsze, ale jakoś nie zebrałam się w sobie, chyba ze względu na jego cenę. Kiedyś bym wypróbowała...

luna1

przeważnie stosuję żele do mycia ciała, ale mam też olejki które są o tyle dobre że nie przesuszają skóry i cudownie pachną, polecam szczególnie http://esentia.pl/p/bielenda-afrodyzjak-olejek-do-kapieli-i-pod-prysznic-pizmojasmin/ jednakże nie zauważyłam by podziałał na mnie jakoś wyjątkowo pobudzająco:)

Justyna35356

Zdecydowanie żel pod prysznic. Jest łatwiejszy w użyciu, lepiej oczyszcza skórę, nie pozostawia uczucia ściągnięcia jak mydło. Za również przemawia różnorodność zapachów.

niebieska

Żel pod prysznic chyba że jest to produkt Ziaji i nazywa się tylko mydło pod prysznic w płynie :)

cialkozieleni

Jardins du Monde -cudowna pachnąca seria ,którą tyle lat już kocham, zapachy świata z różnych ogrodów mają tylu fanów :)

Klio69

Od dłuższego czasu żel pod prysznic, wydaje mi się bardziej praktyczniejszy :)

martus2833

Ja również wybieram żel. Mydło - tylko do mycia rąk.

OktawiaB

nie od dziś wiadomo, że mydło wysusza skórę :) więc tylko do mycia rąk, tak to żele pod prysznic :)

Klio69

a mydło w kostce, czy w płynie?

martus2833

Ja wolę w kostce. To w płynie mam w kuchni

ruda93

W ogóle nie używam mydła w kostce i to już od lat. Do mycia używam wyłącznie żeli pod prysznic, zaś jeżeli chodzi o samo mycie rąk, to wybieram mydło w płynie. Mydło w kostce zawsze mocno wysuszało moją skórę, która już bez tego jest sucha. Inna sprawa, że - moim zdaniem - kostka mydła nie wygląda za estetycznie, jeżeli jest gdzieś na widoku.

OktawiaB

Ruda93 - ja dokładnie to samo, nie używam mydła w kostce od wielu wielu lat :)

marjories

Mam mydło w kostce z glinką i olejami eterycznymi, którego dość regularnie używam do mycia twarzy. Swietnie oczyszcza i tylko nieznacznie ściąga skórę. Muszę jednak bardzo uważać w okolicach oczu, bo nawet odrobina wywołuje spore szczypanie.

bella121

Zdecydowanie żel pod prysznic!

weronkaa84

Ja nie używam mydła w kostce od wieków, tylko i wyłącznie żele pod prysznic. Mydło bardzo wysusza moją skórę, która potem swędzi niemiłosiernie.

juuuhu

Mydła w kostce używam tylko doraźnie w celu np. przeprania skarpetek. Do mycia używam tylko i wyłącznie żelu pod prysznic, a po kąpieli obowiązkowo oliwka + balsam :)

koziczka

Mydła w kostce używam do mycia rąk. Mam w łazience mydło w kostce i w żelu, używam w zależności ;) Zauważyłam jednak, że te w kostce myją dokładniej zabrudzone ręce.

evelyn1203

Ja używam mydła w kostce często z sentymentu, tak to korzystam z tych w płynie.

wizazija

Zdecydowanie żel pod prysznic, mydło wysusza skórę :(

Aninia

Tylko żel pod prysznic :)

Wiktoria2S

Raczej żel pod prysznic. Mydło w kostce bardziej wysusza skórę i trudniej się nim umyć bez użycia gąbki, która jak wiadomo jest bardzo praktyczna, ale niestety jest źródłem zarazków.

joanndff44

Żel pod prysznic - koniecznie.

kamil342

lepsze jest mydło to chyba wiadomo

pentox

Wolę żel. Mydło zostawia taki suchy nieprzyjemny film na skórze i nie pieni się tak, jak żele :)