przekąski

urszulan7

Dziewczyny , czy Wy również macie słabość do słodkich przekąsek? Ja nie mogę wytrzymać i często sięgam po cukiereczki , batoniki , ciasteczka , nawet jak obok leży jabłko . Nie wiem czy to tylko ja mam taką słabą wolę i wybieram słodycze zamiast owoców ?

evelyn1203

Urszulan nie jesteś w swojej słabości osamotniona, ja mam to samo. Jak mam ochotę na coś słodkiego to i późna godzina nie gra roli. Tylko wczoraj zjadłam 500 g ptasiego mleczka i nie patrzyłam na to, że była już godzina 23, ani an to, że już zęby umyłam. To było po prostu silniejsze ode mnie.

martus2833

Niestety mam tak samo. Mogę powiedzieć, że nie wiem co to silna wola. Codziennie jem owoce ale pomimo to mam ochotę na coś słodkiego. Najczęściej po obiedzie albo właśnie wieczorem.

ilonaK

Witam w klubie ! Mi nazłość jeszcze robi mąż ,bo wraca z drugiej zmiany ( to już późny wieczór) i przynosi coś słodkiego ,niestety często mu ulegam .

koziczka

Może i trudno będzie Wam uwierzyć, ale ja za słodkim nie przepadam. Owszem, cukruję kawę i herbatę, nawet do cappuccino wsypuję łyżeczkę, ale na tym właściwie jest koniec, to mi wystarcza. Stanowczo wolę do kawy zjeść kawałek kiełbasy;) Ok, czasem najdzie mnie ochota na słodkości, jednak po 2 kostkach czekolady już jest mi za słodko. Jeśli po południu zjem kawałek ciasta, to nawet na kolację nie mogę patrzeć. Badałam sobie kilka razy cukier, robiłam krzywą cukrową- wszystko w normie. Po prostu tak mam. Jeżeli można do słodkości podpiąć "chrupacze", to tak, nawet z chęcią: krakersy, paluszki (najlepsze są z Biedronki "PUB"!)

grincz01

Ks ostatnio około pierwszej w nocy jadłam czekoladowe herbatniki i czekoladę :-P .Mam słabość do słodyczy.

urszulan7

miło czytać że nie jestem sama i ze nie tylko ja nałogowo podjadam słodycze

morsik12

Oj nie jesteś sama, ja też tak często wybieram...nawet teraz zjadłam właśnie kawałeczek ciasta;) Chyba każdy lubi słodkości :)

ilonaK

Koziczka strasznie Ci zazdroszczę , ja za ptasie mleczko dałabym się pokroić ;)

martus2833

Koziczka zazdroszczę Ci :) Przypominasz mi trochę koleżankę, kóra ze słodyczy najbardziej lubi...śledzie :)

koziczka

Tak, śledzie też mogą być! I kiszone ogórki:) Jedynie, jak byłam w ciąży, to moim ulubionym daniem były waniliowe lody (takie koniecznie!) popijane coca colą:) Jak mi to smakowało!!! Każdy buczał, że coli nie powinnam pić, więc ja się dostosowałam... Pod blokiem, w sklepiku sprzedawali takie małe butelki, które się oddawało, lub na wymianę. Codziennie chodziłam po jedną, zaś w domu zawsze stała tylko 1 butelka ( tak na wszelki wypadek, może na kwiatka się przyda?). Raz ekspedientka zapytała mnie, czy nie lepiej by było, gdybym kupiła dużą butelkę? Stwierdziłam, że nie, bo dzięki tej "wymianie" mam spacer. Cóż, każdy radzi się jak może..;)

urszulan7

ja to mam jeszcze słabość do mlecznych deserów typu Monte

marjories

Lubię słodkie, ale większą słabość mam do słonych przekąsek, a szczególną do kiszonych ogórków...na moje (nie)szczęście lokalny warzywniak ma pyszne ogóry z beczki;)

Klio69

Słabość do słodyczów mam dość umiarkowaną, choć zdarzają się takie dni, że jestem w stanie pochłonąć całą czekoladę :) Moją słabością w zasadzie jest woda mineralna, mogę ją pić hektolitrami i herbatki (smakowe,ciemne,zielone)

luna1

lubię podobnie jak Urszulan mleczne desery, ostatnio mnie ogarnęła chęć na taki mleczny deser z Biedronki z bitą śmietaną na wierzchu, smakuje wyśmienicie

martus2833

Ja zaszalałam dzisiaj z wielkim deserem lodowym. Pogoda zachęcała, zeby usiąść w kawiarni i delektować się kawką i czymś słodkim :)

evelyn1203

Jak czytam te Wasze komentarze to znowu mam ochotę na coś słodkiego :)

martus2833

Ja popijam winko :) Lubię wytrawne, więc ochoty na słodycze już nie mam :)

morsik12

Martus...smaka narobiłaś mi tym deserem lodowym :) Ale ja za to popijam sobie miód pitny /procentowy/ ;)

koziczka

O, wiem co lubię na słodko! Właśnie mi podpowiedziałyście;) Słodkie drinki, likiery (kawowe, kokosowe, czekoladowe..) no i "babskie" piwa. Ja się dołączam do tych popijających, bo sączę Reds'a żurawinowego:D

Ewa49053

ostatnio próbowałam piwo jabłkowe jest smaczne i bardzo orzeźwiające

martus2833

Ja lubię słodycze, ale słodkich alkoholi już nie :) Najchętniej piję czerwone wytrawne wino, im bardziej kwaśne tym lepiej. Czasami kupuję takie wino, które mój mąż musi dosładzać cukrem, bo inaczej nie przejdzie mu przez gardło.

Klio69

Ah dziewczyny...jak to łatwo przejść z Wami z tematu słodyczy, do alkoholi :)

morsik12

A ja lubię półwytrawne wina najbardziej :) Chociaż od czasu do czasu i każde inne trunki mi smakują :)

cialkozieleni

lubię akurat nocą wyjadać przed telewizorem Nutellę :) i chyba dlatego decyduję się często na zakup czekoladowych lub pachnących kakao cieni do powiek czy błyszczyku w tym odcieniu i o tym zapachu; już nie wspomnę o żelach pod prysznic, a zwłaszcza o czekoladzie z pomarańczą :) :) :) no i masełku do ciała o takim zapachu orzecha i czekolady mniam mniam , a to wszystko chyba przez Nutellę ;)

urszulan7

Nutella u mnie w domu zawsze musi być , mam do niej ogromną słabość

Klio69

Ostatnio zakupiłąm w Biedronce, coś na wzór Nutelli miodem, idealnie pasuje do wafli :)

martus2833

Też lubię Nutellę. Niestety :)

cialkozieleni

gdyby Nutella wypuściła na rynek zapach taki czekoladowo-orzechowy, czyli nutellowy, to ja bym pewnie kupiła, a Wy? :D

martus2833

Pewnie że tak ;)

marjories

Nutella to istny narkotyk, ale na szczęście znalazłam zdrowszy zamiennik... miód z kakao, który nabyłam przypadkiem na festiwalu piwa;) Nie smakuje identycznie, ale jest bardzo czekoladowy, a przy tym bardzo zdrowy;)

vanillacocco

Nie jesteś odosobniona :) ja kocham słodycze ale nauczyłam się jak z nich rezygnować na jakiś czas :D najgorsze są pierwszze 2 tyg , ale pomaga w tym guma do żucia :) nie dlatego , że oszukuje żołądek ale dlatego , że jest słodka :P jem aż nie straci smaku i następna hehe czasem potrafię zjeść całe opakowanie na raz

cialkozieleni

miodek z kakao brzmi niesamowicie intrygująco, a festiwale piwa okazują się bardzo pożyteczne- skusiłabym się bez dwóch zdań; nabyłam w tym tygodniu kasztanowy krem z wanilią -produkt francuski- jutro dowiecie się jak smakuje :D

grincz01

A piłyście wódkę kokosową? Dobra była. Nie wiem tylko czy nadal jest w sprzedaży .

martus2833

Ja nie piłam ale brzmi bardzo interesująco :)

morsik12

Również kokosowej nie piłam... ;)

urszulan7

miód z kakao brzmi fantastycznie , kupiłabym od razu

luna1

ja sobie obiecałam że latem ograniczę słodycze, ale jak to zrobić jeśli na każdym kroku tak bardzo kuszą, mnie dzisiaj szczególnie kusili lodami, przepyszne limonkowe:)

urszulan7

latem jeszcze trudniej ograniczyć słodycze , bo i lody i gofry

niebieska

Także uwielbiam słodycze, zwłaszcza czekoladę gorzką i lody. Nie wyobrażam sobie lata bez lodów. Pozostaje się duuuużo ruszać.... Bo przestać je jeść się NIE DA :)

koziczka

Ja z lodów to najbardziej lubię włoskie, zwłaszcza te z MacDonalds;a z karmelkiem! Duużoo karmelu, często proszę o podwójną porcję! Mniam ( czytaj: oblizuję się)

martus2833

U mnie w mieście są pyszne, włoskie lody. Tłuste, treściwe, kremowe. Nie da się przejść obojętnienie obok. W zimie serwują wyśmienite rurki z kremem.

Klio69

Za każdym razem gdy wchodzę na ten post nabieram ochoty na jedzenie...:))))

martus2833

Ja dzisiaj na słono - chipsy :) W tym tygodniu wygrałam karton 20 paczek Lay's :)

luna1

Martus gratulacje:) nie wiem czy taka wygrana by na mnie dobrze podziałała, lubię chipsy i na pewno chrupałabym je aż do ostatniego

niebieska

Właśnie piję sobie kawkę i walczę ze sobą, żeby nie złapać do niej czegoś słodkiego... Ostatnio pokochałam całym serduchem sorbety. Pycha! Zwłaszcza ananasowy.

Rudzielec

slodkie przekaski mozna zastapic slonecznikiem lub pistacjami :) ja zawsze przegryzam pistacje zeby nie siegac po cukiereczki i ciasteczka :)

Jeppers

Ja ostatnio znalazłam dużo ciekawych przepisów na słodkie i pół słodkie ciasta na przepisy.pl :) Dużo pomysłów dodawana jest przez użytkowników serwisu więc jest różnorodność pomysłów :) [url]https://www.przepisy.pl/przepis/golonka-po-bawarsku[/url] Pozdrawiam