Podkład: fluid, sypki, mus, a może kompakt?

marjories

Ja z wymienionych w tytule nie używałam tylko podkładu w musie. Jako minerałoholiczka wyobrażam sobie już tylko makijaż sypkimi minerałami, ale byłam też zadowolona z podkładu w kompakcie (La Roche Posay Toleriane). Które oblicze podkładu najbardziej lubicie, a które odradzacie? A może używacie kilku rodzajów? Czy w ogóle jest to dla was istotne czy to fluid czy sypki puder?

mamatestuje

W mojej kosmetyczce jest tylko fluid. Chciałabym kupić mineralny, ale boję się, bo nie wiem czy przypadkiem nie zapycha..

grincz01

Miałam z Avon w musie-bardzo fajnie wtapiał się w skórę,ale jak już miałam końcówkę to miałam małe problemy z wydobyciem go do końca. Pudry sypkie Celi też bardzo polubiłam. Kryją delikatnie niedoskonałości i są naprawdę wydajne.

sokzkaralucha

Obecnie stosuję połączenie fluid/podkład + puder prasowany jako wykończenie. Swojego czasu stosowałam sam puder, ale nie dawał satysfakcjonujących rezultatów. Jakoś nie potrafię się przekonać do samego pudru i od początku jestem przywiązana do produktów płynnych jako podstawy makijażu. Długo występował tylko on, gdy nie odkryłam, że połączenie tych dwóch kosmetyków daje fenomenalne rezultaty. Stosuję obecnie biały puder prasowany, dzięki któremu pozbyłam się wiecznego problemu chłodnego-bladziocha: brak idealnego odcienia fluidu. Natomiast z musami nigdy nie miałam do czynienia większego niż oględziny. Poza tym wydaje mi się, że kosmetyki tego typu to typowe do nakładania palcami- czego obecnie nienawidzę, frustruje mnie i unikam.

koziczka

Mamatestuje: nie bój się podkładów mineralnych! Nie zatykają porów, po za tym pielęgnują skórę twarzy. Kup i wypróbuj, polecam. Nigdy nie używam pudru na "gołą" twarz. Po nałożenie podkładu pudruję lekko twarz, jako wykończenie i zmatowienie.

marjories

Z tym pudrem miałam na myśli podkład w formie pudru, czyli sypki podkład, a nie puder wykończeniowy, choć ja akurat całe niemal lato przechodziłam tylko z pudrem i korektorem w kilku miejscach, bardzo rzadko sięgałam po podkład, mimo, że jest bardzo lekki, ale gorące lato to i tak trudny czas dla skóry. A z tym musem może nie być tak źle, jeśli jest on podobny do konsystencji różu w musie z Manhattanu, bardzo lekko i ładnie się rozprowadza, ale nie wiem jaki jest ten mus w przypadku podkładu.

urszulan7

ja zazwyczaj stosuje fluid a potem wykańczam pudrem prasowanym

cialkozieleni

Lubię mus, bo fajnie się go nakłada, ma miłą konsystencję. Zazwyczaj jeśli chodzi o pudry, to lubię mineralne, dobrze wykańczają makijaż, ewentualnie tuszują cokolwiek np. nierównomiernie nałożony podkład, choć człowiek zawsze się stara ,to jednak...

anka8661

Używam wszystkiego na przemian, czy to puder sypki czy w kompakcie jak dla mnie nie ma większego znaczenia i takie i takie dzielą się na dobre i kiepskie :-)

Irmina79738

Ja też jestem minerałoholiczką i używam tylko sypkich minerałów :-) Od czasu do czasu używam pudru bambusowego albo ryżowego dla utrwalenia makijażu :-)

igaigusia

Mi starcza tylko fluid a używam z Celii naturalny kolorek i idealnie wpasowuję się w moją twarz. Wyczytałam gdzieś, że ma w składzie witaminę C, więc dodatkowo cera korzysta z takiego makijażu.

koziczka

Przetestowałam chyba wszystkie rodzaje i powiem, że: z kompaktu to najbardziej jestem zadowolona z Max Factora (mocno kryje, ale nie robi maski). Z musu, to tak do końca nie byłam zadowolona, bo szybko przetłuszczała mi się twarz. Nie lubię pudrów jako podkładu (tylko wykończenie, utrwalenie), dlatego mineralne uwielbiam, ale w postaci fluidu (np.Rimmel). Generalnie najbardziej lubię fluidy, podkłady o półpłynnej konsystencji, które dobrze kryją. Obecnie mam z Eveline i jestem bardzo zadowolona. Lubię też z Dax Cosmetics, tylko kolory są tu zbyt jasne.. Nie będę krytykować żadnego podkładu (choć były takie, z którymi się nie polubiłam) i nie będę odradzać żadnego, bo każda ma inną skórę twarzy i upodobania. Ja wiem, jakie są moje wymagania: dobrze kryjący, ale bez maski, nie świecący i nie przetłuszczający skóry. Niby nie dużo, a wiecie jak trudno znaleźć idealny?

grincz01

Ja obecnie używam podkładu hean. Nie tworzy efektu maski,dostosowuje się do koloru cery,stapia się z nią,naprawdę ukrywa niedoskonałości cery i ma delikatny przyjemny zapach. Niestety esentia nie ma kosmetyków hean na liście kosmetyków które można zrecenzować. BB creamy Maybelline są za ciemne mimo,że mają naprawdę jasne kolory.Niestety również tworzą efekt maski.

Paulina80090

Ja obecnie sprawdzam fluid z tego CCUK co wygrałam tutaj.Na ogół u mnie jako pierwszy "leci"podkład potem puder dla utrwalenia.Jestem w trakcie poszukiwania korektora.Niby mam na oku jakiś ale cena mnie powala.

PalkaZapalka

Jakoś zawsze to był fluid. Nie próbowałam nigdy podkładu w kompakcie, może to coś dla mnie? Mam suchą skórę i staram się nie nakładać za wiele na nią. Jak jest w dobrej kondycji to musnę ją pudrem, jak pojawią się jakieś przebarwienia to dodatkowo nakładam puder (bourjois 123, nie jest idealny, ale najlepszy jaki dotąd miałam prócz kremów BB).

cialkozieleni

Dlaczego puder mineralny? Minerały występują w przyrodzie, ich kontakt ze skórą towarzyszy nam od milionów lat, dlatego nie są one składnikiem uczulającym i praktycznie nie wywołują podrażnień. Niektóre składniki (np. tlenek cynku) mają nawet właściwości łagodzące, a czasem również lecznicze. Wyczytałam, że moda na puder mineralny przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Budowa pudru mineralnego pozwala na mieszanie różnych jego kolorów w celu uzyskania tej pożądanej barwy. Możemy więc dobrać kosmetyk idealnie pasujący do karnacji czy też uzyskać określoną barwę przeznaczone na niepowtarzalne okazje. Proszek taki nadaje się do przygotowania własnego make-up’u we fluidzie czy kremie poprzez zmieszanie go z naszym ulubionym kremem do twarzy. W ten sposób nałożenie pudru stanie się dużo prostsze. Puder mineralny w ograniczonym stopniu pełni również ochronę przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV.

anka8661

A ja ostatnio się przerzuciłam na kremy typu BB czy CC

marjories

Minerały są super, ale używając ich trzeba bardzo zadbać o dobre nawilżenie skóry, zwłaszcza gdy ma się suchą lub mieszaną, bo minerałki trochę jednak wysuszają, nawet te które nie mają w składzie krzemionki lub mają jej mało (krzemionka dedykowana jest skórze tłustej, robi porządny mat)

grincz01

Hekate.Jeśli chcesz skuteczny korektor i niekoniecznie bardzo drogi,to proponuje pomyśleć nad zakupem korektorów hean :-) zestaw 3 korektorów w jednym opakowaniu kosztuje ok.14 zł .

Paulina80090

Grincz01 dzięki:)rozejrzę się:))

Dagmis

Mam cerę tłustą. Już dwie godziny po nałożeniu podkładu świeciłam się nie tylko w strefie T, ale także na policzkach. To było dla mnie problematyczne, kilkakrotne poprawki w ciągu dnia to była norma. Koleżanka poleciła mi, żebym przerzuciła się na podkład mineralny. Nie miałam nic do stracenia, więc wybrałam się do sklepu kosmetycznego i zaopatrzyłam swoją kosmetyczkę w podkład mineralny. Moja cera zareagowała na niego wyjątkowo dobrze. Zwykłe podkłady lubiły mnie zapychać i powodować wysyp na mojej twarzy. Podkład mineralny tego nie zrobił i cera nie świeci się już tak szybko, spokojnie wytrzymuje bez poprawek 8 godzin, co wcześniej było jak marzenie. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie dobroczynne właściwości na naszą cerę ma podkład mineralny to polecam wam ten artykuł http://www.biomedical.pl/uroda/podklad-mineralny-6432.html.

Gpska

Ja używam podkładów mineralnych, ponieważ świetnie współgrają z moją dosyć problematyczną cerę. Wyglądają bardzo naturalnie, są praktycznie niewidoczne na twarzy i nie podkreślają mi suchych skórek. Wcześniej używałam podkładów w płynie, jednak kiedy spróbowałam kosmetyków mineralnych, to już nigdy nie wrócę do płynnych podkładów.

Wiktoria2S

Uzywam kompaktu Maxa Factora oraz pudru sypkiego Yves Rocher. W ogole nie mam w swojej kosmetyczce podkladow plynnych.

madlena

Ja najbardziej lubię podkłady w formie lekkiego musu. Celia ma taki jeden. Ale też azjatyckie BB, bo ładnie kryją, ale się tak jakby wtapiają w skórę i nie robią maski.

kazzkoss

polecam ten podkład

Katarzyna11

Ja używałam z kolei tylko podkładów płynnych -najczęściej Bourjous healthy mix i pudru - albo zwykłego w kamieniu albo sypkiego mineralnego. Raczej wybieram te matujące, bo po tym podkładzie którego używam niestety twarz mi się trochę świeci...

wizazija

Jaki dobrać podkład do cery? Wszystko zalezy od tego jaki się ma jej rodzaj. Istotne jest to aby używać podkładu I sypkiego pudru. Puder chroni nam, aby podkład był trwały :)

Wiktoria2S

Nie ma dużych problemów z cerą i nie muszę mieć produktu o dużym kryciu, dlatego używam różowej bazy od Bielendy, która nadaje twarzy zdrowy koloryt, rozświetla ją i nawilża.

safarii

Ja uzywam baze perlowa make up academie bielendy, ktora ladnnie mi rozswierla cere, nadajac jej wyglad wypoczetej i dodatkowo nawilza, wiec albo stosuje sama baze albo baze pod podklad i wtedy nie uzywam kremu nawilzajacego.