Pasty wybielające.

anka8661

Co myślicie na ich temat? Jakie polecacie, a jakie odradzacie.

Paulina80090

Chyba nie ma takiego który pomógłby tak na 100%.Słyszałam o paście Blanx,że podobno jest bardzo skuteczna ale nie sprawdziłam tego na swoich zębach.Chyba boję się po prostu uszkodzenia szkliwa.

anka8661

Ja ostatnio testowałam blend-a-med 3D White Luxe i uwierzyłam w pasty wybielające. Wcześniej myślałam, że to po prostu ściema.

marjories

Akurat Blanx to bardzo łagodna pasta na bazie porostu islandzkiego, więc nie ma obawy przed niebezpiecznym działaniem na szkliwo. Trochę Blanxów przetestowałam i u mnie najbardziej sprawdziła się wersja Anty-osad w brązowym opakowaniu, choć nie jest to spektakularny efekt, ale widoczny (wiele zależy od naszego naturalnego koloru kości). Polecam tez pastę Elgydium i Himalaya w wersjach wybielających (tu też mamy tylko subtelny efekt, ale przynajmniej te pasty nie podrażniają dziąseł i dobrze oczyszczają...dodatkowo Himalaya ma naturalny skład).

Paulina80090

Marjories długo utrzymywał Ci się efekt wybielenia po Blanx?Ja właśnie chciałam kupić tę wersję o której napisałaś Anty-osad.

luna1

Po zastosowaniu pasty Blanx i tak musiałam jeszcze myć zęby "normalną" pastą a to dlatego ze Blanx się nie pieni, teraz stosuję Eucryl, to nie pasta, a puder do zębów. Świetna sprawa jeśli ktoś ma ładne zęby i chce o nie dbać. Ten proszek usuwa kamień i osady, używa się 3 razy w tygodniu, efekt widac od razu, jak po piaskowaniu zębów

marjories

Moim zdaniem ten efekt wybielenia to po prostu dobre oczyszczenie zębów plus delikatne wybielenie (jak już pisałam - to nie jest jakiś super hiper efekt, ale zauważalny przy regularnym myciu ta pastą), dlatego jest to pasta do codziennego korzystania, więc efekt znika dość szybko, gdy się przerzucić na inną pastę. Blanxy są zbyt delikatne, by uzyskać nimi spektakularny efekt, ale z drugiej strony nie są tak niszczące jak wiele innych past (tutaj np. nigdy i się nie zdarzyło podrażnienie dziąseł).

cialkozieleni

Zainwestowałam w pastę wybielającą L`angelica na bazie ziołowej i jestem zadowolona, to włoska pasta, zawiera czerwoną glinkę o właściwościach wybielających zęby oprócz tego eukaliptus i szałwię. Ma wspaniały zapach i jest łagodna w działaniu.

sokzkaralucha

Bardziej mit, niż cokolwiek innego. Owszem, takie pasty mają trochę inny skład, AdBuster testował jedną z nich- na histogramach faktycznie wychodzi lekkie wybielenie. Niestety nie ma co wierzyć w baśnie- efektu super białych zębów samą taką pastą się nie uzyska jeśli pije się kawę, pali fajki i tym podobne. Smutne, ale prawdziwe.

anka8661

A ja za jedną pastę wybielającą jestem wstanie poręczyć, mimo palenia i picia kawy wybiela.

urszulan7

Ja bardzo lubię pastę wybielająco-nabłyszczającą Denivit

Ela86

pasty wybielające ścierają szkliwo. oczyszczają je i może trochę wybielają, ale ono jest półprzezroczyste, to od zębiny zależy jaki jest kolor zębów po wybielaniu. Jak zębina nie jest biała to tylko licówki pomogą.

evelyn1203

Jedyną pastą, przy której zauważyłam delikatny efekt wybielenia była blend-a-med. Trzeba też pamiętać, że picie kawy i herbaty powoduje żółknięcie zębów.

Agniecha1989

Niektóre coś tam mogą zdziałać, ale chyba trzeba wypróbować kilka past zanim się trafi na "swoją". Od dentystki usłyszałam, że nawet gumy do żucia typu orbit white w jakiś sposób też usuwają przebarwienia i działają na szkliwo.

OliwkaM85

ciekawe jak działa na nowa pasta, którą reklamuje shakira?;)

Kolorowa

Ostatnio stosowałam Elgydium i Blend-a-med 3D white i faktycznie ząbki są bielsze. Jednakże podejrzewam, że jest to efekt mojego dokładniejszego mycia zębów i zwracania na nie większej uwagi niż wcześniej. tak czy owak cel został osiągnięty:)

niebieska

Jeśli chodzi o wybielanie to bezsprzecznie Denivit - naprawdę działa. Widać gołym okiem różnicę po kilku tygodniach używania, a niewielką nawet po dwóch tygodniach. Czasem używam wybielającej Blend-a-med, ale efekt jest chyba raczej w głowie niż fizyczny.

bella121

Wybielanie zębów ładnie wygląda, ale wydaje mi się, że zębom nie służy. Przynajmniej moja dentystka nie poleca...

martus2833

Ja raczej zwracam uwagę na jedzenie. Nie piję dużo herbaty itp. Pasty wybielające niszczą zęby, a moja są już bardzo słabe...

Klio69

Dotychczas nie odnalazłam złotego środka..w pastach wybielających, które przyniosłyby oczekiwany efekt :)

martus2833

Ostatnio skusiłam się na zakup Colgate Max White One. Ale ta pasta to pomyłka. Fajnie się pieni ale absolutnie nie wybiela.

niebieska

Kupiłam ostatnio Colgate Whitening i mało, że nic nie robi (używam kilka tygodni) to jeszcze obrzydliwie smakuje. Masakra

Klio69

Te sieciowe pasty typu Colgate, Blend-a-med...są niestety dość kiepskie. W stosowaniu, jak i braku oczekiwanego efektu, nie wspominając już o satysfakcji..

niebieska

Klio zgadzam się z Tobą. Colgate kupiłam w promocji i żałuję. Teraz trzeba ją "zmęczyć", bo nie lubię wyrzucać kosmetyków. Najlepsza pasta do zębów jaką miałam (nie wybielająca) to Ziaja bez fluoru z szałwią, wszystko mi w niej odpowiadało, ale trudno ją dostać normalnie. Kupowałam przez internet, bo do sklepu Ziaji mi nigdy nie po drodze.

cialkozieleni

Dziewczyny, a miałyście kiedyś pastę do zębów goździkową? wiem, że ma odkażające właściwości i odświeża oddech, ale czy wybiela?

martus2833

Też jestem ciekawa tych naturalnych past do zębów. Niestety nie znam nikogo, kto je używał.

marjories

Ja mam w tej chwili wybielająca Blanx w tej najbardziej naturalnej wersji (opakowanie z zielonym napisem). Jest to zielony, gęsty żel, który beznadziejnie się pieni i nie czuję tego fajnego działania oczyszczającego, jakie ma tradycyjna Blanx, Blanx z aktywną ochroną szkliwa (ta moim zdaniem najlepiej oczyszcza) czy Blanx anty osad. Co prawda ta zielona jest przeznaczona zwłaszcza dla mega wrażliwców, bo jest bardzo delikatna, ale dla mnie zbyt delikatna. Z innych naturalnych past wybielających testowałam Himalaya i L'angelica. Bardzo dobrze oczyszczają, trochę wybielają (efekt dobrego oczyszczenia) i są bardzo wydajne (świetnie się pienią, więc wystarczy niewielka ilość)

marjories

A po wspomnianej tu wybielającej Colgate (taka w tubce, którą stawia się na zakrętce) dostałam na ustach uczulenia... już po pierwszym dniu usta się bardzo wysuszyły, zaczerwieniły dookoła i skóra zaczęła pękać, a zwłaszcza kąciki ust....dobre 2 tygodnie zajęło mi przywracanie ich do stanu wyjściowego. Początkowo myślałam, że to znów nawrót różnych dziwnych niespodzianek na twarzy, ale gdy wyjechałam na weekend i zabrałam ze sobą inną pastę, problem nieco przystopował. Gdy wróciłam do Colgate, wszystko się nasiliło.

Justyna35356

Mój dentysta radził by zamiast kupowania past wybielających czy całych systemów wybielania lepiej przyoszczędzić i wybrać się na profesjonalne wybielanie do gabinetu dentystycznego, gdyż pasty wybielające dostępne na rynku tylko ścierają szkliwo (przez co zęby wydają się bielsze) jednak tworzą też mikropory w których po czasie osadza się osad, w związku z tym zęby wydają się ciemniejsze. Posłuchać go posłuchałam jednak zabieg wybielania kosztuje ok 1000zł, a to dość dużo i w dodatku trzeba go powtarzać co 2-3 lata.

cialkozieleni

też się nacięłam kiedyś na Blendamedzie wybielającym-3D white with lemon extract; wypalił mi japkę totalnie, języka nie czułam, wargi popękały, gardło czerwone, a dziąsła lepiej nie pisać- dziś myję nią tylko srebro nawet skórę palców potrafi wyżreć, kiedy trzymam szczoteczkę podczas czyszczenia pierścionków

Klio69

A czy orientujecie się czy Ziaja w swojej ofercie ma pasty naturalne dla dorosłych, czy tylko dla dzieci?

Justyna35356

Na pewno ma: szałwiową bez fluoru i jeszcze szałwiową z fluorem i d-panthenolem

niebieska

Uwielbiam pastę Ziaji bez fluory szałwiową. Nawet ją tu recenzowałam

Klio69

Muszę poszukać recenzji i zakupić ją w aptece :) jeśli smak nie jest zbyt "szałwiowy" :)

ruda93

Pasty wybielajace Signal są bardzo w porządku - i nie ksoztują majątku :)

Klio69

Wolałabym coś bardziej naturalnego, wiem że może to zapewnić Ziaja, niekoniecznie Signal.

marjories

Opisane przeze mnie pasty z Himalaya i L'Angelica zawierają naturalny fluor pochodzący z roślin. Naturalny skład ma również zielona Blanx, ale w przeciwieństwie do tamtych, beznadziejnie się pieni (czyli na pewno jest super ekologiczna, bo słabe pienienie to domena tych bardzo naturalnych past), a ja jakoś tak muszę mieć dobrą pianę inaczej nie czuję, że mam porządnie umyte zęby, więc mieszam Blanxa z L'Angelicą;) L'Angelica ma też bardzo fajny płyn do płukania jamy ustnej z szałwią i miętą, dostępny stacjonarnie w Super Pharmie, ale często spotykam w tym miejscu pustą półkę, więc albo szybko schodzi albo mało sztuk zamawiają albo jedno i drugie;) Himalaya i L'Angelica można kupić stacjonarnie np. w Super-Pharm. Koszt ok 9-12zł, czyli podobnie jak drogeryjne, a zielona Blanx i w ogóle Blanxy zaczynają się od ok 20zł, ale uważam, że warto.

Klio69

Nie mam dostępu do Super-Pharm, w aptekach..pytając dziś nawet ni byłam w stanie dostać Ziaji (a już się na nią porządnie nakręciłam :) Nazwy zapiszę sobie w tel i przy najbliższych okazjach będę pytać gdzie się tylko da :) Ceny jak najbardziej atrakcyjne :)

juuuhu

Naturalnie mam dość zółtą dość zęba, więc muszę się nagimnastykować w tym temacie. Powiem po swoim przykładzie: stosowałam całe mnóstwo preparatów wybielających - żele, pasty, płukanki i nic. Z różnych marek, mniej lub bardziej renomowanych. Będąc u dentysty doradził mi pastę lekarską COLGATE DURAPHAT 5000 z podwyższoną zawartością fluoru. Jej "skutkiem ubocznym" jest właśnie stopniowe delikatne wybielanie. Należy niż myć zęby min 3 minuty, aby składniki się uaktywniły. Co prawda nie kosztuje mało (26 zł) i jest dostępna tylko w aptece (nie wszystkich) na zamówienie, ale widząc po sobie mogę z czystym sumieniem polecić. Jedynki już rozjaśniały mi o około 2 odcienie, reszta zębów jest również jest jakby jaśniejsza. :)

marjories

Klio... warto też poszukać w sklepach zielarskich, na pewno mają tam jakieś naturalne pasty, niekoniecznie te wymienione przeze mnie, ale jakieś na pewno;)

niebieska

Klio ja kupowałam Ziaję szałwiową na Allegro albo w aptece internetowej. Niestety trudno ją dostać stacjonarnie. Smak moim zdaniem jest bardzo przyjemny, lekko ziołowy, niezbyt mocny, ale jednak charakterystyczny. Dość dobrze się pieni, ale na pewno nie tak jak np. Signal.

cialkozieleni

L'Angelica to bardzo dobra włoska pasta, występuje w kilku odmianach , również wybielającej-warto sprawdzić który wariant najbardziej odpowiada, a jeśli się nie chce płacić za wysyłkę ,to można zamówić przez aptekę ./chyba zyskaj zdrowie- trzeba sprawdzić w miejscowości, gdzie mogą dowieźć/

Klio69

Dziewczyny udało mi zakupić pastę Ziaja z fluorem w sklepie stacjonarnym (za śmieszne pieniążki :) lecz oczekuje jeszcze na "swój czas" . Mam nadzieję, że to będzie moje ( w zasadzie dzięki Wam:) nowe odkrycie :)

martus2833

Czy wiecie gdzie mogę znaleźć informację, w których miastach obecne są sklepy stacjonarne Ziaja? W swoim mieście takiego nie widziałam.

juuuhu

Martuś - prosze uprzejmie : http://ziaja.com/poznaj-firme-ziaja/kontakt/gdzie-kupic Wybierz tylko województwo.

martus2833

Dziękuję bardzo. Szukałam ale nie mogłam znaleźć :)

niebieska

A tak, Ziaja z fluorem jest bardziej dostępna. Trudniej znaleźć tę bez fluoru.

cialkozieleni

ziajka z fluorem chyba cieszy się wiekszym popytem:)

magatea

Jeśli chodzi o pasty wybielające, to dobre można znaleźć w http://superpasty.pl/pasty-wybielajace-do-zebow np. supersmile. Oczywiście warto zachować umiar, jak ze wszystkim:)

juuuhu

Magatea mam nadzieję, że to nie jest kolejna reklama......

safarii

Pasty wybielejace nie dzialaja jako tako wybielajaco tylko wspomagaja utrzymanie wybielonych zebow u stomatologa.

martynalo

pasty wybielajace nie działaja, przynajmniej ja nie zauwazyłam jakiegos efektu

eni88

z past wybielających polecam produkty z ameryki - mają większe stężenie fluoru. Używałam pasty firmy Crest i śmiało mogę polecić.

Wiktoria2S

U mnie takie pasty nie działają, może usuwają ze szkliwa jakieś drobne przebarwienia, ale cudów nie można pod nich oczekiwać, bo aby mieć śnieżno białe zęby to tylko wizyta u dobrego stomatologa może nam zapewnić taki efekt.