Który peeling do twarzy będzie skuteczny przy trądziku?

Irmina79738

Mam odwieczny problem z trądzikiem umiejscowionym przede wszystkim na brodzie :-/ słyszałam że można się go pozbyć stosując dobry peeling do twarzy. Czy znacie taki dobry i skuteczny peeling?

anka8661

Jakiś czas temu odkryłam peeling gruboziarnisty minerały morskie + drobiny orzecha firmy Perfecta. Efekt jaki uzyskałam już po niedługim czasie, mnie zachwycił (napisałam recenzję, zapraszam do do przeczytania) a też borykam się z trądzikiem. Polecam spróbować, w drogerii Super Pharm można go kupić w saszetce która mnie starczyła na kilka razy i prawdzić czy będzie zadowalał.

marjories

Na hasło peeling przypomina mi się scrub z brązowym cukrem z Avonu - jedyny kosmetyk tej firmy, za którym tęsknię, bo był doskonały - peeling i super nawilżacz w jednym (był chyba na bazie jakiegoś masła, może shea...nie pamiętam już). Obecnie nie używam gotowych peelingów: czasem robię domowy peeling kawowy na nogi, a tak na co dzień szczotkuję ciało na sucho, więc nie muszę używać ściernych kosmetyków.

marjories

Przepraszam, przeoczyłam, że chodzi o peeling do twarzy. Z gotowych używałam Garniera z serii Czysta Skóra 3w1 (żel, peeling, maseczka) i byłam całkiem zadowolona. Testowałam też z Nivea z serii Pure Effect, żel jest delikatniejszy od Garnierowego, dobry nawet do codziennego stosowania, dobrze oczyszcza, nie wiem jednak jak poradzi sobie ze skórą trądzikową. Jeśli o chodzi o niespodzianki na brodzie, mi pomógł suplement Oeparol Femina (kapsułki z olejem z wiesiołka i olejem lnianym).

Emilia1985

Trądzik na brodzie może sugerować na problemy hormonalne. Krem z kwasem migdałowym może pomóc uregulować wydzielanie. Dodatkowo nawilży tam gdzie trzeba i pobudzi produkcję kolagenu.

grincz01

Mi trochę na kłopoty z trądzikiem pomogło mi stosowanie serum czy kremu ze ślimaka. Nie wiem dokładnie niestety co to jest bo produkt jest opisany po koreańsku a ja w tym języku ani me ani be :-) .

Irmina79738

Słyszałam dużo dobrego o szczoteczce do twarzy clarisonic i chyba muszę w nią zainwestować bo nie chce brać antybiotyków na ten trądzik. Postaram się narazie sama sobie z nim poradzić, a jeżeli moje próby i ta szczoteczka zawiedzie to pójdę skruszona do dermatologa :-/

Magda34

Soraya ma serię kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej i tradzikowej . To Linia CARE & CONTROL Antybakteryjna . Bardzo dobre kosmetyki, pomocne w utrzymaniu takiej trudnej cery w dobrej kondycji. Wprawdzie nie spotkałam peelingu z tej serii jako pojedyńczego produktu, ale mam żel do mycia twarzy z peelingiem. 2 w 1 . Super wygodne :) . Doskonale odblookowuje pory i oczyszcza, usuwa naskórek, wygładza, cera po nim mniej się świeci. I bardzo wazne jest to, że działa antybakteryjnie, więc wyprysków na twarzy pojawia się zdecydowanie mniej.

Franceska

http://www.beautyever.pl ciekawy, sprawdzony i chwalony sklep z półproduktami kosmetycznymi.

marjories

Zgadzam się z Emilia1985... trądzik, zwłaszcza na brodzie, to często oznaka zaburzeń hormonalnych lub/i złej diety. Jak już napisałam, u mnie całkowicie problem rozwiązało wzbogacenie diety w kwasy omega-3 i omega-6 (w moim przypadku w postaci kapsułek z olejem wiesiołkowym). Także jeśli zewnętrzna pielęgnacja nie przynosi żadnych efektów, warto spojrzeć na problem od wewnętrznej strony. Najlepiej iść z problemem do dermatologa, lekarz najlepiej to oceni i wskaże kolejne kroki.

marjories

Wcześniej też kombinowałam z różnymi zabiegami, kosmetykami, po prostu cuda na kiju, a źródło problemu tkwiło wewnątrz organizmu.

grincz01

W moim przypadku trądzik nasila się gdy zjem jakąś bardzo ostrą potrawę lub czekoladę lub chipsy :-( Dlatego unikam tych produktów.

Julitta

z tego co wiem, to należy unikać tych z alkoholem :)

ilonaK

Myślę ,że sam peeling może dać niewielki rezultat , ja polecam zaopatrzyć się w serię Biodermy Global . Mam żel do mycia i krem Global sebium i moje problemy z trądzikiem minęły. Jeśli już to pokarze się coś raz na jakiś czas i pojedynczo . Ważnym aspektem jest regularne stosowanie a przede wszystkim oczyszczanie cery . Jeszcze nic mi tak szybko nie pomogło na trądzik jak ta seria ,teraz kremu używam raz na jakiś czas dla podtrzymania efektu . Podkreślę ,że ten krem jest z kwasami AHA. Napisałam o nim recenzję ,więc możesz dowiedzieć się tam czegoś więcej o nim http://esentia.pl/p/bioderma-sebium-global-krem-przeciwtradzikowy-o-globalnym-dzialaniu/

Justyna35356

Ostatnio ciągle używam peelingu z bielendy professional -Peeling gruboziarnisty - efekt diamentowej mikrodermabrazji. Powiem szczerze że jest bardzo mocny i jeśli masz jakieś stany zapalne to peeling mechaniczny może roznieść bakterie. Co prawda po tym peelingu zmniejszają się pory, ale polecam ci maseczki oczyszczające peel-off albo peeling enzymatyczny, który nie podrażnia. Od kilku miesięcy sama miałam tylko pryszcze na brodzie. Jednak już nie powstają nowe, broda jest w miarę czysta. Myślę że to zasługa lepszego odżywiania i większego dbania (maseczki, oczyszczanie, nawilżanie). Spróbuj zmienić coś w diecie.

majkaa

U mnie świetnie sprawdza się peeling gruboziarnisty z Clareny http://uholki.pl/product/4105434/clarena-silica-peel-peeling-gruboziarnisty-mikrodermabrazja-w-kremie-cera-dojrzala-50-ml.html. Dzięki zawartości drobinek krzemionki peeling dokładnie usuwa martwe komórki naskórka. Wspaniale wygładza cerę, odświeża ją i pozostawia efekt jak po mikrodermabrazji. Jest zdecydowanie moim faworytem.

meryylou

Ja słyszałam, że znakomite efekty jeśli chodzi o walkę z trądzikiem daje Peeling Easy Peel - [u]http://elesthetic.pl/index.php/medycyna-estetyczna/peelingi-lekarskie/[/u]

Dagmis

Na trądzik bardzo dobry może okazać się peeling kwasem migdałowym, który posiada w swoim składzie naturalny antybiotyk. Jednak należy wykonać serię takich zabiegów w niedużych odstępach czasowych. Peeling jest bardzo ważny przy trądziku, zwłaszcza jako element regeneracji http://www.biomedical.pl/uroda/peeling-sposob-na-wiosenna-regeneracje-4776.html.

rudadagusia

Polecam Ziajkę (zwłaszcza serię z oliwki), bo mają ten peeling w niewielkich granulkach :)

mogul

Przy trądziku lepiej uważać, bo źle dobierając peeling możesz go roznieść na większą część twarzy i zamiast sobie pomóc, zaszkodzić :/ Nie można też stosować peelingów z drobinkami, najlepiej enzymatyczne. Ja bym radziła nie stosować samemu tylko udać się do gabinetu, gdzie Ci dobiorą. Sama chodzę do Bellisana i uporałam się z trądzikiem.

Wiktoria2S

Na pewno bardzo pomogą maseczki na bazie węgla. Można je zrobić samemu domowym sposobem albo kupić gotowe w saszetkach, są w ofercie Bielendy i nazywają się Carbo Detox, dla cery trądzikowej taka maseczka ma w składzie oprócz węgla jeszcze dodatek glinki i systematycznie stosowana jest w stanie poradzić sobie z uporczywym trądzikiem.

madlena

Przy cerze trądzikowej to tylko peelingi enzymatyczne i stosowane regularnie.

Hestia

Peeling z kwasami AHA będzie odpowiedni na Twój problem. Podpytaj kosmetyczkę o taki ale uważaj bo można go wykonać maksymalnie dwa razy w ciągu roku.

safarii

Ja nie lubie peelingow, zdecydowanie wole maseczki, a oprocz tego wazna jest pielegnacja, zapobieganie tradzikowi. Np twarz myje nowa esencja z bielendy multiessence 4w1 .Ma super sklad, witamina b3, kwas hialuronowy, glikolowy-czego chciec wiecej?

trefgis333

O takie rzeczy najlepiej pytać dermatologa. Ona ma potrzebną wiedzę do odpowiedzi na takie pytania

jjusti18

Witam, ja poradziłam sobie z trądzikiem, dzięki zabiegowi w Gabinecie Kosmetycznym Twoje Zacisze w Poznaniu. Używałam dotychczas różnych środków i nic nie pomagało, dopóki nie skorzystałam z peelingu chemicznego. Jestem teraz przeszczęśliwa, ponieważ moja cera jeszcze nigdy tak dobrze tak nie wyglądała. Polecam ze skorzystania z usług tego gabinetu, bo warto- zabiegi wykonują z precyzją i profesjonalizmem.

Jasmine

Przy poważniejszych problemach z trądzikiem warto zdecydować się na profesjonalny peeling w gabinecie medycyny estetycznej. Z doświadczenia mogę polecić peeling pirogronowy. Skóra po nim nie jest podrażniona ani nic, a na trądzik pomaga i ogółem daje przyjemne uczucie oczyszczenia.