Znikające punkty

Kolorowa

Czy zauważyłyście, że punkty z Waszego konta, mimo aktywności są odejmowane? U mnie dochodzi do odjęcia nawet 200punktów, mimo, ze codziennie jestem tutaj i udzielam się... zastanawiam się co robię źle...

Paulina80090

Kolorowa to samo chciałam napisać już w zeszłym tygodniu ale nie chciałam nikogo z Esentii urazić!Raz zniknęło mi 200 punktów podobnie jak Tobie.

Paulina80090

I to w jeden dzień...

evelyn1203

Też na to zwróciłam uwagę, ale ja już rozszyfrowałam ich system. Zwróćcie uwagę, że oni nie liczą każdego miesiąca punktów od początku, tylko doliczają do punktów wcześniejszego miesiąca te z bieżącego, a na samym końcu miesiąca dopiero je odejmują i wyrównują. Dziwny ten system trochę.

Paulina80090

Jest dziwny...Uważam,że punkty powinny być naliczane od początku miesiąca do końca.Te z poprzedniego nie powinny być dodawane.Byłoby sprawiedliwie.Nowe dziewczyny miałyby większe szanse na wygraną i w ogóle.Ale to tylko moje zdanie.

marjories

Wydaje mi się, że system pokazuje punkty sprzed miesiąca licząc od dzisiaj, czyli z ostatnich 30 czy 31 dni, a nie z pełnego miesiąca od 1 do 30/31, dlatego one się 'zmieniają'

Kolorowa

Faktycznie nowe osoby mają nikłe szanse się tu przebić skoro my startujemy już od jakichś kilkuset punktów...

evelyn1203

Kolorowa, na to samo ostatnio zwróciłam uwagę

marjories

Zaczynając od pierwszego dnia miesiąca wszyscy mają równe szanse. To zależy kiedy nowa osoba dołącza. Im później w danym miesiącu, tym wiadomo, ma mniej czasu na uzbieranie punktów.

urszulan7

ja też mam wrażenie , że moje punkty znikają , nie wiem jak to się dzieje

anka8661

ja kiedyś doszłam do tego, że punkty nie znikają te z bieżącego miesiąca tylko te z poprzedniego, jeśli chodzi o konkurs to jest od 1 do ostatniego. Sprawdzałam to na zasadzie liczenia punktów rocznych (napisałam sobie ile miałam 1 i ostatniego i porównałam z tym co jest w wynikach za aktywność i się zgadzało). Faktem jednak jest, że dużo prościej byłoby jakby punkty się zerowały. I niech nikt nie pomyśli, że się wymądrzam, chciałam tylko podzielić się swoimi spostrzeżeniami. :-)

Paulina80090

Gydyby się zerowały byłoby to bardziej czytelne dla nas:))))

Paulina80090

Przepraszam za literówkę;/ oczywiście chciałam napisać gdyby:)

grincz01

Myślałam, że znikające punkty dotyczą tylko mnie. A tu niespodzianka. Nie tylko ja mam problem ze znikającymi punktami. Mi również zniknęło z konta jakieś 200 punktów. Nie klikałam w "lubię to"przy wypowiedziach co sekundę. W ciągu dnia kliknęłam jakieś dwa razy. Reszta punktów była przyznana za wypowiedzi i recenzje.

grincz01

Chociaż. Ja dołączyłam do was jakoś chyba we wrześniu i nawet po miesiącu bycia tutaj ,pisania recenzji i wypowiadania się udało mi się wygrać dwa kosmetyki w ramach konkursu dla najaktywniejszych użytkowników w danym miesiącu :-) .

grincz01

Właśnie zauważyłam,że kolejne punkty mi zniknęły :-\ .

luna1

ja nie wiem nawet czy mi jakieś zniknęły, nie pilnuję tego aż tak uważnie, ale 200 pkt. gdyby mi ubyło to bym raczej zauważyła, jakaś dziwna sprawa Grincz01 może zapytaj Pani Joanny co się dzieje

urszulan7

właśnie sprawdziłam i mi też ubyło punktów rano miałam więcej niż mam teraz

evelyn1203

Mi w ciągu godziny zmniejszyły sie o ok 100

grincz01

Kolejne punkty zniknęły z mojego konta :-\ .

Justyna35356

Ja jakoś nie zauważyłam takiego diametralnego ubywania punktów, ale też zbytnio nie zwracam na to uwagi. Co do tego dziwnego podliczania to zgadzam się z resztą. Przejrzyściej by było gdyby od pierwszego było zero na dany miesiąc. Jednak myślę, że byłoby to dosyć trudne dla administratorów.

Kolorowa

Macie rację, ten system jest dziwny, ale jak się mu przyjrzałam to chyba go rozumiem. W takim razie wyjaśniło się dziwne naliczanie punktów. Ja zazwyczaj punktów nie śledzę dokładnie, ale jak znika w czasie jednego logowania 200 to się zauważa. Myślałam, że zostałam może ukarana:P tylko nie wiem za co:P

grincz01

Ehhhh...teraz zajrzałam i kolejne prawie 200 punktów zniknęło mi z konta.:-\

evelyn1203

Mi dokładnie 181 w ciągu kilku godzin. Wychodzi na to, że do końca miesiąca ostateczna ilość zdobytych punktów będzie zagadką

luna1

okazało się że mi też ubywa punktów

luna1

poza tym nie ukazało się całe mnóstwo moich recenzji :(

AnnaRose

Luna1 być może dodadzą je teraz i zaliczą je do stycznia.

Paulina80090

Luna1 nie tylko Twoich.Ja również dodałam kilka i pewnie inne dziewczyny też.Może jutro się ukażą.

luna1

zapewne tak , wszystko przez te wolne dni i Sylwester

grincz01

Też czekam aż ukaże się jedna moja recenzja:-)

evelyn1203

Mi od wczoraj znowu ubyło, tym razem prawie 300 punktów, moich pięć recenzjii również się nie ukazało. Mam takie pytanie, może Wy wiecie- punkty z recenzji wysłanych w grudniu 2013, które się jeszcze nie ukazały będą zaliczane już do punktów w styczniu, czy jeszcze w grudniu?

Paulina80090

Tego chyba nikt nie wie ale myślę,że powinny się liczyć jako grudniowe.

evelyn1203

Ja też uważam, że powinny być tak liczone, ponieważ zostały wysłane jeszcze w tamtym roku, ale czy są..

marjories

Będą zaliczone do grudnia. dlatego m.in. czekamy co najmniej tydzień na ogłoszenie wyników aktywności, bo muszą najpierw opublikować wszystkie recenzje i dodać za nie punkty.

AnnaRose

Właśnie zaczęły się pojawiać zaległe recenzje, nawet zapomniałam że sama dwie napisałam :D

grincz01

Ja nadal czekam aż ukaże się moja recenzja. Może jutro się ukaże :-) .

Paulina80090

Kilka moich też się nie ukazało ale na spokojnie napewno się ukażą:)

AnnaRose

Tak żeśmy pisały że nie nadążają :)

grincz01

Drogie panie. Mam pytanie. Nadal wam tak jak mi ubywają punkty?

luna1

mi ubywają , za każdym razem jak się loguję to mam inną, mniejszą liczbę punktów

cialkozieleni

Dziewczyny, ja już się wciągnęłam, nie żartujcie z tymi punktamil; taki film oglądałam ,,Point break" z Keanu Reevsem- to żeby tak nie było jak w tym filmie...

grincz01

Ja nie żartuje. Naprawdę ubywają mi punkty.Przed chwilą zorientowałam się, że kolejne mi zniknęły.

grincz01

Nie wiem. Może coś u esentii jest i dlatego ubywają nam punkty.

gosia01

Ubywają tylko punkty za okres miesiąca (prawdopodobnie po prostu odejmowane są te, które uzyskałaś w miesiącu poprzednim - a dokładniej danego dnia poprzedniego miesiąca). Grincz, jeśli ilość punktów za cały okres od dołączenia do Esentii nie maleje, to wszystko jest ok. Przynajmniej moim zdaniem:)

AnnaRose

Gosiu chyba najjaśniej to opisałaś :) ja póki co nie mam problemu, bo dołączyłam miesiąc temu, widocznie Esentia ma taki system działania i nie ma się co martwić :)

luna1

ja też bym nie zwróciła na to uwagi gdyby nie dociekliwość Gosi, ale dla mnie ważne jest ze sobie tu z Wami dyskutuję, punkty to tylko dodatkowa nagroda:)

Irmina79738

Mnie także zdziwiła ta sytuacja, bo mi także znikały punkty :-/ Ale mocno wierzę że jest to tylko po to aby dokładnie zliczyć punkty z danego miesiąca.

evelyn1203

Gosia ma rację, jak dołączyłam sama do esentii to ilość punktów mi nie malała, tylko cały czas wzrastała. Dopiero od drugiego miesiąca mojej aktywności na tym portalu punkty zaczęły maleć

marjories

A ja się cały czas zastanawiałam o jakie znikające punkty chodzi. Aż zaczęłam się czuć wyjątkowo, bo u mnie licznik nigdy się nie cofnął. Dopiero teraz doszłam do tego, że chodzi o punkty za miesiąc, a nie o te łączne, bo u mnie oczywiście też one 'znikają', ale wiadomo dlaczego...czas nigdy się nie cofa, choć czasem mógłby;)

Joanna1

Punkty nie znikają :) Po prostu z każdym dniem przesuwa się okres, za który są liczone. Tak jak napisała Marjories czas jest nieubłagany ;) I tak dzisiaj aktywność za ostatni miesiąc liczona jest od 6 grudnia do 6 stycznia. Natomiast jutro (7stycznia) punkty za ostatni miesiąc zostaną przeliczone od 7 grudnia do 7 stycznia. Pojutrze (8 stycznia) w aktywności miesięcznej będą brane pod uwagę punkty zdobyte od 8 grudnia do 8 stycznia. I tak dalej... Jeżeli któraś z Was napisała recenzję 6 grudnia to punktów za nią nie będzie już jutro w podsumowaniu za ostatni miesiąc ( bo minie już miesiąc ;). Jeśli coś jeszcze jest niejasne chętnie rozwieję wątpliwości :)

Kolorowa

Wow zajarzyłam:D:D:D dziękuję za wyjaśnienia:)