Ubezpieczenie na zdrowie i życie

ola56

Zastanawiam sie nad ubezpieczeniem siebie i bliskich od takich własnie zdarzeń. Pojawiła się u mnie w pracy oststnio opcja taka ale powiem szczerze, że firma oferująca ubezpieczenie nie jest mi znana i trochę sie obawiam. Czułabym sie bezpieczniej-chodzi mi o takie firmy, które są znane na rynku ubezpieczeń np. [url]http://pkoubezpieczenia.pl/ochrona/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie[/url] . mozecie mi podać jakiś sprawdzonych ubezpieczycieli?? Będę wdzięczna

juuuhu

Ja pracuję w firmie ubezpieczeniowej, więc mam nadzieję, że Ci przybliżę tę sytuację. Z doświadczenia powiem Ci tak: ubezpieczenia grupowe w pracy to najtańsza opcja jeśli chodzi o zabezpieczenie Ciebie, męża i dzieci, ale sumy ubezpieczeń czyli to, co dostaniesz w razie W, są bardzo niskie (ale zazwyczaj składki też do wysokich nie należą) . Prym w względzie ubezpieczeń grupowych wiedzie PZU, mają chyba jakiś pakiet assistence - czyli świadczenia około szpitalne, ale nie wiem czy się za niego płaci, czy nie. W mojej firmie, w MetLife się za niego nie płaci. Struktura ubezpieczeń grupowych jest następująca : pakiet podstawowy (śmierć z dowolnej przyczyny, śmierć NW, wypadki, niezdolność do pracy) + pakiety opcjonalne czyli : 1. szpitalny (choroby, pobyt w szpitalu) 2. rodzinny (ubezpieczenie wypadkowe i zdrowotne męża i rodziny) 3. rentowe 4. inne dowolne w zależności od firmy + ewentualny pakiet Assistance, w zależności od firmy Część firm ma usługę 1+ 1 czyli ubezpieczenie dla pracownika i możliwość wykupienia takiego samego ubezpieczenia dla małżonka/partnera Grupówki są fajną opcją, jeśli nie masz zbyt dużo kasy, a chcesz być ubezpieczona. Faktem jest, że część firm z własnej kieszeni, czyli niezależnie od Twojej wypłaty, pokrywa składki za takie ubezpieczenie, więc nic tylko brać. A jaki ubezpieczyciel ubezpiecza Waszą firmę? Może jestem w stanie coś Ci na ich temat powiedzieć.

juuuhu

Druga rzecz - jeśli chodzi o zabezpieczenie indywidualne, ja korzystam z usług firmy GSU. Składki opłacam miesięcznie, pobraniem z konta, około 50 zł. Mam świadczenia szpitalne, rodzinne (w tym urodzenie dziecka), wypadkowe i chorobowe. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona, choć nigdy nie korzystałam z wypłaty świadczenia. Sumy ubezpieczenia też nie powalają na kolana, ale wiadomo, jeśli chcesz być bardzo wysoko ubezpieczona, to musisz zapłacić. Jedno co mogę Ci poradzić, niezależnie od tego na co się zdecydujesz, to dokładnie czytać ogólne warunki i przestudiuj sobie tabelkę świadczeń. Reguła jest taka, że ubezpieczyciel wypłaca % od SU zależnie od uszczerbku. Zastanów się czy taka opcja jest dla Ciebie zadowalająca.

Klio69

Dla przykładu..przebywam w szpitalu 3 tyg, za każdy dzień pobytu otrzymuję 126 zł. Uważam, że warto się ubezpieczyć w sytuacji gdy jesteśmy w stanie przewidzieć pewne zdarzenia..choć nie w każdym przypadku jest to możliwe. Z ubezpieczenia grupowego można przejść na ubezpieczenie indywidualne, które ma mniejszy zakres świadczeń, lecz ma zdecydowanie mniejszą składkę. Grupówka ma to do siebie, że płacisz za pakiet..ja np. płacę za śmierć małżonka, którego d facto nie posiadam :) podobnie jest ze składką za śmierć teściów.

Marta1984

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia to daleki jestem od PZU, oni mają świetne komunikacyjne, ale z reszta bywa różnie. Najlepiej jest gdy firma specjalizuje się w życiówce. Na rynku polskim od wielu lat w tej materii rządzi ING. Idziesz do takiego Pana/pani mówisz co oczekujesz ile masz na to kasy, a oni dobieraja ubezpieczenie jak garnitur. Za urodzenie dziecka dostał kilka ładnych tysi, a jak była w szpitalu to 250 pln/dniówka i nie było problemu z wypłatą. mogę dać namiar meilowy do Pana, który mnie obsługuje advisronline101@gmail.com, za niego ręcze. zawsze warto pogadać

meryylou

Ubezpieczenia - ubezpieczeniami, ale podstawa to leczenie. Trzeba wybrać odpowiednią placówkę medyczną, a tu wybór jest ogromny - od większych jak ta [u]http://www.imed24.pl/[/u] po mniejsze nawet takie wiejskie. Odpowiedni wybór jest niezwykle istotny, więc warto to sobie dokładnie przemyśleć.

bonkoma

Nie znam się też na tym jakoś wybitnie ale z tego co wiem można takie ubezpieczenie mieć przy koncie bankowym, nie wiem jak to działa ale w inyternecie na stronie każdego banku znajdziesz informacje na ten temat (np: [url]https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-internetowe-dbnet.html[/url]) ta opcja jest chyba wygodna bo już nawet nie musisz pamiętać o wpłacaniu co miesiąc składki tylko pociąga się ona sama z Twojego konta-ułatwiajmy sobie życie:)