Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-01-24 15:18

Od pewnego czasu zastanawiam się nad podjęciem równoległej ze studiami chemicznymi nauki na technika kosmetycznego. Kierunek ten w większości szkół w Krakowie jest bezpłatny. Czy któraś z Was pokusiła się? Jak opinie? Na co zwracać uwagę, czy właściwie robienie 'technika kosmetyki' ma sens przy studiach chemicznych? Oraz jak to ma się do ogólno pojętego wizażu? Które szkoły polecacie, a które odradzacie?

Z drugiej strony im dalej w las kolorówek i eksperymentów na sobie, tym bardziej ciągnie mnie do 'mogę Cię umalować?' Niestety 'zostanie wizażystą' na papierku nie jest takie proste jak kosmetyczką- chociażby ze względu na to, iż są to kursy płatne (obecnie średnio mogę w siebie w ten sposób zainwestować), ale tutaj znów ponawiam pytania: na co zwracać uwagę, gdzie się pchać, a kogo unikać? Może któraś z Was wie, jak to wygląda od kuchni oraz w trakcie szkoleń? Jestem świadoma tego, że ukończenie kursu bez ciężkiej pracy i praktyki na niewiele się zda, ale zapewne istnieją 'szkoły' które mają wyższy prestiż, bardziej ułatwiają start czy późniejszą działalność gospodarczą?

Anitka22
Anitka22 30 0 2 2017-02-15 18:52

Hej. Moim zdaniem warto zrobić taki kurs i skończyć szkołę. Ja poszłam o krok dalej. Od zawsze interesowałam się wizażem a jednocześnie chciałam dzielić się moją wiedzą z innymi. Znalazłam miejsce, gdzie mogłam podszkolić się w kwestii rozwoju osobistego a dodatkowo poznam tajniki dobrze prowadzonych kursów. Warto sprawdzić ich aktualną ofertę http://www.szkolatrenerow-ster.pl/ Teraz w końcu mogę powiedzieć, że moja praca jest też moją pasją.

martynalo
Martynalo 162 4 27 2016-12-30 11:49

ja chodziłam na studium i nic mi to nie dało

Adaa888
Adaa888 25 0 1 2016-11-10 16:46

Robiłam 2-letniego technika usług kosmetycznych w Nova w Rzeszowie i jestem naprawdę zadowolona. Mieliśmy naprawdę sporo zajęć praktycznych, dzięki czemu dużo się nauczyłam. Polecam Technika usług kosmetycznych w Nova Rzeszów! ;)

novacerzeszow
Novacerzeszow 25 0 1 2016-11-04 15:22

Nabór jesienny nadal trwa!!!

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! – Ostatnie miejsca czekają!!

Posiadamy bogatą ofertę kierunków darmowych oraz kursów krótkich.

Służymy pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 20.00 oraz w soboty: 9.00 – 15.00, ul. Kolejowa 1 (w Center Park, II piętro) w Rzeszowie oraz telefonicznie: 796 998 004.

kubulaa1
Kubulaa1 30 0 2 2016-10-13 09:07

a sprawdzałyście szkołę New Nails?? tam mają szkolenia zarówno z kosmetyki jak i wizażu ale też wiele innych

offlapoczek
Offlapoczek 40 0 2 2016-09-29 17:45

Witam,

To jest małe zaproszenie o charakterze społecznym. Liczę na to, że nikt nie odbierze tego negatywnie – choć to temat odrobinę inny niż zwykłe dyskusje na forum.

Chodzi o to, że fundacja Training Projects, z którą współpracuję proponuje działaczom społecznym udział w całkowicie bezpłatnej Akademii Innowatora i Strategia NGO. Jest to projekt edukacyjny dla organizacji sportowych, turystycznych, prozdrowotnych, ekologicznych, edukacyjnych, charytatywnych, ruchów miejskich itp. – wszystkich, którzy aktywizują się wolontariacko. Cały program finansuje nasza fundacja. W naszym serwisie www więcej informacji : http://www.symulacje.edu.pl/ngo

Z pozdrowieniami,

Rafal

PS. Mam nadzieję, że nikt tego wpisu nie potraktuje jako spamu – chodzi o niedochodowy projekt dla organizacji charytatywnych.

Witaszek
Witaszek 30 0 1 2016-09-17 23:24

Martana 0 0 0 2016-07-28 11:52

Studia nie dadzą Ci tyle co kurs z prostego powodu na kursie uczysz się praktyki, natomiast na studiach głównie teorii. Studia są w porządku jeśli w przyszłości planujesz otworzyć własny gabinet kosmetyczny, bo uczysz się tam też dużo rzeczy na temat prowadzenia własnego biznesu. W przeciwnym wypadku, jeśli chcesz tylko pracować w jakimś gabinecie, kurs w zupełności wystarczy. Tylko przy wyborze kursu kieruj się najlepiej doświadczeniem osób prowadzących zajęcia. Nie wiem czy mogę tu reklamować czy nie, ale ja uczęszczałam na szkolenie kosmetyczne tu http://cvacademy.pl

Powodzenia! :)

Droga Martano,

Kurs całkowicie wystarczy pod warunkiem, że osoby prowadzące taki kurs mają uprawnienia. W Mediolanie i Paryżu wielu było turystycznie ale świadectwa ukończenia szkoły ni ma :-(

Warto też sprawdzić osoby zarządzające taką poważna instytucją, no chociażby osobę, która zarządza finansami. Wujek Google prawdę Ci powie:

https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/184084/Borys-Maik

j0wita
J0wita 70 0 1 2016-07-28 13:54

Ja jestem na drugim semestrze technika usług kosmetycznych w Sukces Edukacji w Krakowie i dobrze zrobiłam, że wybrałam szkołę policealną zamiast studiów. Jak porównywałam przedmioty i tu, i tu, praktykę i mniej więcej podpytałam w sekretariacie jak to wygląda, to szczerze mówiąc bardziej opłaca się iść do takiej szkoły policealnej. Studia by mnie nic nie nauczyły. Organizują dużo kursów (stylizacja paznokci np) i słuchacze mają zniżki, muszę się tylko dowiedzieć jak to wygląda, bo chyba zrobię przedłużanie rzęs - żeby mieć dodatkowy papier :-)

martana
Martana 30 0 1 2016-07-28 11:52

Studia nie dadzą Ci tyle co kurs z prostego powodu na kursie uczysz się praktyki, natomiast na studiach głównie teorii. Studia są w porządku jeśli w przyszłości planujesz otworzyć własny gabinet kosmetyczny, bo uczysz się tam też dużo rzeczy na temat prowadzenia własnego biznesu. W przeciwnym wypadku, jeśli chcesz tylko pracować w jakimś gabinecie, kurs w zupełności wystarczy. Tylko przy wyborze kursu kieruj się najlepiej doświadczeniem osób prowadzących zajęcia. Nie wiem czy mogę tu reklamować czy nie, ale ja uczęszczałam na szkolenie kosmetyczne tu http://cvacademy.pl

Powodzenia! :)

meryylou
Meryylou 20 0 17 2016-05-17 11:50

Sam kurs to chyba za mało - myślę, że jak się już szkolić to minimum w 2 letnim studium. Jak kogoś faktycznie fascynuje wizaż, stylizacja, itp. to warto wybrać naprawdę dobrą szkołę, by wynieść z niej nie tylko papierek, ale też i wiedzę. Renomowaną szkołą tego typu jest Międzynarodowe Studium Dziewulskich (http://www.dziewulscy.pl/), które jest najstarszą tego typu szkołą w Polsce i wykształciło już wielu znanych na świecie charakteryzatorów i wizażystów.

daniaa
Daniaa 20 0 12 2016-05-12 17:12

Odważnie dwa kierunki na raz?!

bigma
Bigma 5 0 7 2016-04-28 07:26

Ja szkolenia robiłam w Beauty lux i to mi dało to, czego oczekiwałam. Zawód opanowałam w dosyć krótkim czasie, wszystko udało się zmienić na plus, pozytywnie poprawić. I to jest moim zdaniem zdecydowanie najłatwiejsza droga do sukcesu.

meryylou
Meryylou 20 0 17 2015-12-30 12:25

Mi się marzy otworzyć własny salon kosmetyczny na poziomie jak ten http://beautyandbio.pl/wirtualny-spacer/. Myślicie, że po skończeniu takiej szkoły policealnej jest to możliwe?

Midaki
Midaki 0 0 8 2015-08-28 17:20

Myślę, że warto kształcić się w tym kierunku ponieważ prace taką http://praca.gratka.pl/oferta/kosmetyczka-2931327.html jak ta jest pełno. A w końcu chodzi o to aby po szkole mieć pracę

aviria30
Aviria30 0 0 1 2015-08-06 20:58

szkoła ma sens jeśli się chce poznać tę wiedzę w szerszym zakresie np w http://www.szkoly.gowork.pl/ , zaś kursy są do wyspecjalizowania się w jednym waskim kierunku

inka23
Inka23 0 0 9 2015-07-28 08:59

W necie jest ogrom sklepów, choćby na allegro.

Michall29
Michall29 0 0 1 2015-07-20 11:19

Dużo ciekawych kierunków związanych z kosmetyką znajdziesz też w Gowork. Co ważne mają sporo zajęć praktycznych dzięki czemu można się wiele nauczyć.

meryylou
Meryylou 20 0 17 2015-04-15 21:38

Gdyby ktoś się wybierał na kurs makijażu w Krakowie to warto rozważyć tę oto ofertę http://www.agrosalon.pl/kurs-makijazu/. Dlaczego? Po pierwsze cena - 2000zł z materiałami to jak na Kraków naprawdę mało, po drugie - wykwalifikowana kadra, po trzecie - dużo pozytywnych opinii na temat tegoż kursu.

Lucyl
Lucyl 0 0 2 2015-01-23 13:31

Koleżanka się pokusiła na kurs wizażu. Najpierw wybrała bezpłatny i stamtąd uciekła, bo niektórzy prowadzący nie mieli podstawowej wiedzy z biologii. Fakt, nie ją wykładali i to nie studia wyższe, ale żeby się kłócić o materiał przerabiany w gimnazjum? :/ instruktorki zawodowe były całkiem spoko, ale wyglądały jak nieszczęścia - tipsy na pół kilometra, przesadzone solarium i to ją ostatecznie odstraszyło. Swierdziła jednak, ze się nie podda, tylko zmieni szkołę na płatną i poszła do famu. Tam jej szczęki opadły, bo instruktorki mają doświadczenie nie tylko "gabinetowe", ale też pracują w teatrach i przy produkcjach tv - to bardziej imponuje. Z tego co wiem, to lecieli od zupełnych podstaw (pędzle i tak dalej). Nie wie jeszcze wszystkiego po kursie oczywiscie, bo brakuje jej przede wszystkim doświadczenia, ale widać, ze zarazili ja bakcylem.

teraz trwa rekrutacja zimowa, można sobie przejrzeć ofertę (www.fam-makeup.pl/) i spytać sie ewentualnie, czy nie lekcji próbnych - na nich najłatwiej się przekonać, czy szkoła będzie odpowiadać czy nie. I korzystać ze wszystkich możliwych tutoriali, dużo tego w sieci jest.

bigma
Bigma 5 0 7 2014-02-23 18:03

Ja robiłam w New Nails, w Wawie. Nie powiem, że było wybitnie tanio, ale przede wszystkim w krótkim czasie naprawdę opanowałam całą tematykę stylizacji paznokcia i wizażu. O ile uczą babki z odpowiednim podejściem, to wynosisz z tego dużo, no i szybko zdobywasz kwalifikacje do zawodu.

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-02-23 09:23

Z kursami jest taka sprawa- szczególnie wizazowymi, iż albo są kosmicznie drogie i wychodzą porównywalnie do szkół dających kwalifikacje zawodowe, a nie certyfikaty, albo są taniutkie i mało wnoszą- takich boję się najbardziej, bo równie dobrze mogę posiedzieć na youtube.com i wynieść więcej przydatnych informacji czy tricków.

Z tego co się orientowałam jedynie ten kurs przedłużania paznokci jest sensowny.

O szkole myślałam z tego względu, że zapewnia pracownie, gdzie pracuje się na kimś, a nie tylko klepie teoretyczną wiedzę. Co innego malować siebie- wiedząc co się lubi i będąc do siebie przyzwyczajonym, co innego kogoś o zupełnie innej anatomii.

bigma
Bigma 5 0 7 2014-02-23 07:33

Nie zgadzam się - wystarczą tylko szkolenia, bo to czego mnie nauczono w new nails, w 100% wystarczyło do pracy w zawodzie. Oczywiście to wszystko musiałam najpierw dopracować, długo walczyłam o to, aby moje prace były wykonywane perfekcyjnie, ale sądzę, że taki efekt uzyskałam.

bigma
Bigma 5 0 7 2014-02-22 19:34

Powiem tak - sama wszystkiego nauczyłam się przez szkolenia, oczywiście pod pracę w salonie. Nie powiem, że jest łatwo, ale można kwalifikacje do zawodu zdobyć wielokrotnie szybciej niz w klasycznych szkołach. Po prostu nauka dotyczy tylko najważniejszych tematów, które są wykorzystywane.

malamii
Malamii 0 0 1 2014-02-17 19:38

aby być dobrą kosmetyczką oprócz szkoły trzeba jeszcze ukończyć kursy,http://erudio.com.pl/kursy/32/kosmetyka-i-fryzjerstwo.html także zachęcam.