Sposób na uporczywe pękanie kącika ust....

niebieska

Od kilku tygodni walczę z pękającym kącikiem ust - zawsze tym samym. Udaje mi się wyleczyć (zaleczyć?) na kilka dni, a potem znów to samo... Nie wygląda to zbyt estetycznie (nie jest to duże pęknięcie i da się zatuszować), ale chodzi o to, że boli. Z drugim kącikiem nic się nie dzieje. Wiem, że w internecie jest mnóstwo info na ten temat, a każdy sposób jest inny... Dziewczyny może macie jakiś SPRAWDZONY sposób na pękający kącik ust (zajad?)?

weronkaa84

Znam ten ból niestety. U mnie pojawiaj się ten problem głównie zimą, pewnie ze względu na zbyt suche powietrze. U mnie pomagało smarowanie na noc wazeliną lub najzwyklejszym kremem Nivea. Kiedyś taki problem pojawił się u mnie przez pastę do zębów. Gdy ją zmieniłam, to i kącik przestał pękać. Może u Ciebie to niedobór witaminy B2?

Czarownica

Tez miałam ten problem. Mi pomógł Blistex (mozna go kupić w aptece, ale sa tez dostępne próbki). Po 2 max 3 aplikacjach nie było sladu po pęknieciach. preprat pachnie i wyglda troche jak pasta do zębów ale jest skuteczny. Polecam :)

niebieska

Ciekawe czy to może być naprawdę wina pasty? Zaczęło się m/w kiedy kupiłam nową... Ale może tylko tak mi się wydaje? O który Blistex chodzi? Jest kilka rodzai, a znam taki zwykły balsam do ust... Nie wiem czy to brak jakiejś witaminy, bardzo trudno to sprawdzić :) Zaczęło się kilka tygodni temu i tylko zaleczam na jakiś czas (m.in. kremem Nivea na noc), a potem znów to wraca i już mnie wkurza :) Chcę się pozbyć tego na stałe :) Mile widziane wszelkie porady :)

weronkaa84

Mi właśnie też zaczął się ten problem, kiedy zmieniałam pastę na inną niż używałam. Spróbuj zmienić pastę, zobaczysz, może to faktycznie od niej :) Mi się przynajmniej tak wydaje, zwłaszcza, że ten problem cały czas Ci nawraca i być może dlatego, że nadal tej pasty używasz :)

niebieska

Spróbuję :) Mam nadzieję, że to to :)

juuuhu

Mnie pomaga zwykły krem Nivea, nic innego. :)

cialkozieleni

hej mam nowy sposób-taki balsam o zapachu świeżo zerwanych cytrusów z Joanny- seria -oleje świata- z masłem pomarańczowym, masłem shea i wit. E, można też smarować nim suche miejsca, łokcie , paznokcie- ja używam z powodzeniem od niedawna do ust:D

koziczka

Domowy sposób to miodzik:) Jeżeli chodzi o metody medyczne i profesjonalne: "Balsam na Twoje usta Blistex"- niewielka tubeczka. Moja córka ma takie tendencje, uwielbia oblizywać i przygryzać wargi- a potem męczy ją problem pękania. Dentysta dał córce 2 próbki tego cuda. Już po pierwszym razie usta się wygładziły i uczucie suchości znikło, po drugim wszystkie pęknięcia poznikały. Czytam ulotkę: min "natychmiastowa ulga nawet na bardzo spierzchnięte wargi (fakt!), regeneruje skórę ust (fakt!) oraz... polecany również dla osób, które cierpią na opryszczkę"

marjories

To może być wina pasty. U mnie po jednej z wybielających Colgate (czerwona tubka) skóra ust wysuszyła się na wiór i zaczęła pękać, tak samo kąciki ust; do tego piekące zaczerwienie wokół ust. Mi na kąciki najbardziej pomaga miód, a z gotowych kosmetyków jestem zadowolona z balsamu Tołpy z serii botanicznej, który też zawiera miód.

niebieska

O kurczę, właśnie używałam ostatnio Colgate... Nie no, to musi być to, bo normalnie nie mam takich problemów. Tym bardziej, że od kilku dni używam już innej pasty i problem znika... Co oni dodają do tej pasty, że robi ludziom kuku?!

weronkaa84

U mnie to też właśnie było od tej Colgate :( Widocznie dają tam jakieś silne substancje wybielające :(

niebieska

Po kilku dniach od odstawienia problem zniknął CAŁKOWICIE. Także bardzo Wam dziewczyny dziękuję, bo sama bym na to w życiu nie wpadła! Strasznie się cieszę, że tutaj jest takie fajne forum :) A past Colgate nie kupię więcej - dziękuję tej firmie raz na zawsze! Co ciekawe mój mąż jej używa i jemu nic nie jest. Wykończy ją i już się żegnamy z tą firmą :)

Klio69

Kto by przypuszczał, że takie niekorzystne właściwości mogą płynąć z używania pasty do zębów.

juuuhu

Jesli pasta jest mocna, silnie wybielajaca,może powodować podrażnienia delikatnej skóry ust. .. Colgate max white czerwona jest bardzo ostra,więc pewnie przez to pekaly Ci kąciki

weronkaa84

Niebieska ale super :) Bardzo się cieszę, że problem zażegnałaś i że wywołany on był tylko przez pastę, a nie przez niedobór np. witamin :) Ja po "ekscesach" z tą pastą również pożegnałam się z nią na stałe :)

niebieska

Też się bardzo cieszę :) Tym bardziej, że naprawdę mi pomogłyście - jak już wspomniałam w życiu bym sama na to nie wpadła! Męczyłam się z tym kilka tygodni, brałam witaminy, smarowałam miodem i Nivea, różnymi balsamami, ale wszystko pomagało tylko na chwilę, a potem problem wracał. Teraz już wiem dlaczego i mogę się z nim pożegnać :) Szkoda, że wcześniej nie napisałam tego postu - pozbyłabym się tego szybciej :)

niebieska

Ale i tak najbardziej mnie zastanawia dlaczego tylko z jednej strony mi pękały usta? Dziwne...

weronkaa84

Możliwe, że może z jednej strony masz wrażliwszą skórę :). Z tego co ja sobie przypominam, to mi pękał po jednej stronie, a jak się się trochę zagoiło to pękał z drugiej strony i tak w kółko :)

martus2833

Jakiś czas temu również używałam Colgate Max White. Czytając ten wątek przypomniałam sobie, że w tamtym czasie miałam bardzo spierzchnięte usta. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, co było tego przyczyną.

luna1

ja dość długo się męczyłam z zajadami aż w sklepie ziołowym poradzono mi maść Lips, maść na zajady i problemy skóry ust, po kilku zastosowaniach miałam problem z głowy, ale do tej pory nie wiem jaki był powód robienia się tych zajadów

cialkozieleni

to jest naprawdę dobra maść, sama ją mam i kilka razy do roku korzystam zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym; pomaga jak zawsze:)

marjories

U mnie wśród wszystkich używających tej pasty, też tylko ja miałam ten bolesny problem, więc pewnie jest w niej coś, co na niektórych tak działa. Mi w ogóle wysusza się skóra ust, gdy np zapomnę dobrze zetrzeć resztki pasty, co czasem się zdarza przed snem.

niebieska

Nie znam tej maści. Czy można ją kupić w aptekach? W niedalekiej odległości ode mnie nie ma zielarskiego sklepu...

luna1

na pewno w aptece też mają tę maść a jeśli nie to zaproponują Ci jakąś inną, jest wiele specyfików na tę dolegliwość i pij wit B compositum to bardzo przyspiesza gojenie sie kącików ust