Punkty, naliczanie

Joanna1

Cytuję swoją wypowiedź ze stycznia, zamieniając styczeń na sierpień aby łatwiej było zrozumieć :) Punkty nie znikają :) Po prostu z każdym dniem przesuwa się okres, za który są liczone. Tak jak napisała Marjories czas jest nieubłagany ;) I tak dzisiaj aktywność za ostatni miesiąc liczona jest od 16 lipca do 16 sierpnia. Natomiast jutro (17 sierpnia) punkty za ostatni miesiąc zostaną przeliczone od 17 lipca do 17 sierpnia. Pojutrze (18 sierpnia) w aktywności miesięcznej będą brane pod uwagę punkty zdobyte od 18 lipca do 18 sierpnia. I tak dalej... Jeżeli któraś z Was napisała recenzję 16 lipca to już jutro w podsumowaniu za ostatni miesiąc nie będzie za nią punktów (bo będzie ponad miesiąc od momentu jej napisania ;). Tworzę osobny wątek, bo pytanie co jakiś czas się pojawia. Reguły naliczania punktów zamieściliśmy też w pomocy. Jeśli coś jeszcze jest niejasne chętnie rozwieję wątpliwości :)

koziczka

Szczerze mówiąc, nie bardzo to rozumiem :( Jeżeli jest punktacja za dany miesiąc, to dlaczego nie od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca? Nie pamiętam, czy czytałam wypowiedź styczniową, ale pamiętam, gdy czytałam, że punkty za napisaną recenzję ostatniego dnia miesiąca- pomimo, iż ukazała się za kilka dni- i tak są naliczane do danego miesiąca. Prościej mówiąc, liczy się data pisania, niekoniecznie ukazanie się recenzji.

niebieska

Też tego nie rozumiem, ale przyjęłam, że jest w tym jakaś logika dla administratorek :) Być może tak jest łatwiej liczyć punkty?

juuuhu

Szczerze mówiąc połapałam się z działaniem serwisu, ale z ledwością ;) Mam kilka uwag/wskazówek, z którymi pewnie dziewczyny się zgodzą: szkoda, że nie ma tu panelu administracyjnego lub FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami. Proszę, pomyślcie również nad tym, by w przyszłości dodać opcję edytowania wypowiedzi na forum i recenzji. Fajnie by było również móc dodawać do nich zdjęcia :) Esentia.pl to bardzo sympatyczny portal, głównie ze względu na dziewczyny, które się tu pojawiają - miło by było móc do nich wysyłać PW :)

cialkozieleni

Esentio, znowu dałam się zaskoczyć ;) teraz będzie mi łatwiej obczajać sprawę :D

Klio69

Dla mnie "czarna magia".

luna1

ja przyznam że przestałam wnikać o co chodzi z tymi punktami, jak mam czas to zawsze tu zajrzę i coś skrobnę:)

weronkaa84

Ja tych punktów dalej nie ogarniam :) jak najbardziej podpisuje się pod propozycjami Juuuhu. Od siebie dodam tyle, że brakuje mi tylko mozliwosci samodzielnego dodawania kosmetyków. Bardzo wielu kosmetyków, których uzywalam tutaj niestety nie ma :)

juuuhu

@Weronkaa84 - świetny pomysł. :)

cialkozieleni

obawiam się,że już zgłupiałam , bo za nic nie jestem w stanie pojąć logiki przyznawania regulaminowego punktów i wysokiej, bo np. 6 lokaty komuś , kto nie wysilił się, by napisać choćby kilka rzetelnych recenzji już nie mówiąc o udzielaniu się na forum, ja sobie nie przypominam, żebym wymieniała opinie z osobą ,,Belli"??? gdzie tkwi rozwiązanie zagadki? za co można dostać tyyyyyle punktów?Chętnie się dowiem z ciekawości, nie kierują mną niskie intencje- ja tylko chciałabym, abyśmy sie szanowali wzajemnie, Dziewczyny są uczciwe i serdeczne, wymieniamy już tyle miesiący miedzy sobą myśli i uwagi, cieszymy się razem, a tu taki faux pas...

koziczka

Ciężko jest mi pojąć miesięczne przyznawanie punktów, jednak w nawiązaniu do profilu Belli...tak, czy siak... zauważyłyście, że ma 86 pkt za "ostatni miesiąc"? Niewiele, a jednak! Prawie codziennie przez te wakacje tu zaglądam (niestety, nigdzie w tym roku nie wyjeżdżałam, więc odpoczywałam w domu- czytaj:nudy!) i nie zauważyłam jakiejkolwiek aktywności "pięknej" pani ;) Może, Cialkozieleni, to zagadka dla bystrych? Herkules Puaro twierdził, że najtrudniejsze zagadki są albo zbyt proste, albo zbyt skomplikowane ;)

juuuhu

Fakt, rubryka "punkty za ostatni miesiąc" wprowadza w błąd.... Punkty są przyznawane za: Rejestracja 20 punktów Ustawienie zdjęcia profilowego 20 punktów Uzupełnienie informacji o cerze, skórze, włosach 20 punktów Każda opublikowana recenzja 10 punktów Każda opublikowana recenzja (długa, powyżej 500 znaków) 20 punktów Każda wypowiedź na forum 5 punktów Każda wypowiedź na forum (długa, powyżej 500 znaków) 10 punktów Założenie nowego wątku na forum 5 punktów Każde polubienie (marki, produktu, recenzji, wypowiedzi, artykułu, profilu, sklepu) 2 punkty Każde polubienie Twojej recenzji, wypowiedzi, profilu 2 punkty Na początku można "zgarnąć" tych punktów trochę... . Od kiedy Bella jest na esentii (ponieważ nie mogę jej znaleźć)? PS. @Koziczka, zapewne chodziło Ci o H. Poirot ;) :*

niebieska

Koziczka - to proste. Bella punkty ma za polubienia. Nie musi się wypowiadać ani pisać długich recenzji (czytaj: wysilać się)... wystarczy, że polubi te, które ktoś napisał i już są punkty za kilka kliknięć...

luna1

faktycznie jest tak że nie ma obowiązku wypowiadania się na forum, wystarczy tylko polubić czyjąś wypowiedź ale niech żałuje sama Bella, bo kontakt z Wami to frajda i możliwość wymiany poglądów i doświadczeń

grincz01

Dla mnie punktacja też była czarną magią.Dopiero dziś trochę dziewczyny wyjaśniły mi jak to jest z tą punktacją.

grincz01

Bella jest na esentii od 19.04 .2014 r. Data założenia profilu znajduje się pod punktami :-)

koziczka

Juuuhu- właśnie o tego Herkulesa mi chodziło! :D

Klio69

Gdy został poruszony temat punktacji zaczęłam się zastanawiać nad swoją..ostatnimi czasy, z przyczyn wiadomych byłam mniej aktywna..trwało to może miesiąc, a moje punkty w tempie błyskawicznym ubywały. Aczkolwiek wolę się w to nie zagłębiać, bo tak jak we wcześniejszym poście wspomniałam, punktacja jest dla mnie "czarną magią".

cialkozieleni

przez chwilę zastanawiałam się, nad metodą - skoro klikając można nabijać punktów od groma, to może i ja wypróbuję ??? ale czy byłoby to honorowe względem Naszego Grona... nie , to raczej nie w moim stylu, żeby po trupach biec na skróty do celu, nagroda od Esentii jest zawsze miłym upominkiem, ale pazerność nie jest dobrą cechą :)

luna1

najłatwiej byłoby bez zastanowienia klikać we wszystko co daje jakąś punktację, ale to nie fair w stosunku do innych, w tym co powiedziała Ciałkozieleni jest dużo prawdy , nie można być bez honoru dla tych kilu punktów

weronkaa84

Dla mnie tego typu nabijanie punktów, to zwykłe spamowanie. I to prawda, że jest nie fair w stosunku do pozostałych użytkowniczek. Nagrody za aktywność są z pewnością miłą niespodzianką, ale sprawią większą frajdę jeśli solidnie się na nie zapracuje :)

grincz01

A ja tam wolę sobie z wami dziewczyny popisać niż tylko lajkować wasze odpowiedzi :-) .Fajnie się z wami rozmawia i przy okazji można się dowiedzieć jakie kosmetyki warto wypróbować.

juuuhu

Oczywiście, ponieważ recenzowanie i komentowanie to swojego rodzaju interakcja z innymi użytkowniczkami. Szczerze mówiąc, gdyby nie forum, to ten portal nie byłby szczególnie interesujący

Klio69

Jestem podobnego zdania, że ten portal zyskuje wiele dzięki użytkownikom, i szerokiemu spectrum tematów, które są tu poruszane.

niebieska

I ja się pod tym podpisuję obiema rękami :) Portali z recenzjami jest cała masa, ale esentia jest jedyna w swoim rodzaju... dzięki forum właśnie! I dzięki Wam dziewczyny! Wiele razy mi już pomogły Wasze rady i doświadczenia, naprawdę to doceniam :)

koziczka

To prawda, co piszecie dziewczyny:) I podpisuję się pod Niebieską- też skorzystałam z dobrych rad i dobrze na tym wyszłam;)

cialkozieleni

a ja dodam i swoje dwa grosze, że mam pojęcie co to jest olejowanie, laminowanie , znam od liku sprawdzonych rad i wartościowych przepisów na wszelkie okoliczności urodowe- to się liczy w życiu jak nie wiem i zyskałam wspaniałe kumpele do rozmów:D

luna1

jednym słowem wszystkie jesteśmy zadowolone, bo takich miejsc gdzie można wymienić się poglądami, opiniami a jeszcze do tego być nagrodzonym jest w internecie niewiele i nie wyczuwa się tu takiego "wyścigu" za punktami by zdobyć nagrodę za wszelką cenę

cialkozieleni

Tak Luna, ludzie dla nagrody są w stanie wcinać się w każdy post, a nawet dawać po kilka słów do jednego wątku, to się ,,opłaca" skoro konkursowiczka wykosiła konkurencję i pojechała do Londynu za -wybiną aktywność - nie zawsze i nie wszędzie obowiązują zasady i regulaminy ...

luna1

cieszmy się że tu jest inna atmosfera i wierzę że tak pozostanie:) a ci którzy bywają tu tylko dla nagrody niech żałują bo wymiana poglądów lub uzyskiwane porady od Was są bezcenne

Klio69

hmm..ja nadal nie rozumiem fenomenu Belli, skąd u niej biorą się te punkty w tak błyskawicznym czasie...

grincz01

Jak to skąd?Pisze bardzo krótkie recenzje i tyle. Takie recenzje to nawet dziecko w podstawówce by napisało :-\ .No,ale cóż...

evelyn1203

Ja również cieszę się bardzo, że jestem na tym portalu, Wasze porady nie raz mi pomogły:)