Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-01-27 16:25

Jestem ciekawa po co sięgacie najczęściej podczas wykonywania makijażu. Macie jakieś swoje typy, porównywałyście?

Aplikację których produktów nie wyobrażacie sobie inną metodą?

Zacznę ja: cierpię na typowe pędzlowe-love. Wszystko co mogę, aplikuję właśnie w ten sposób od pewnego czasu. oczywiście nie było tak na początku- pamiętam czasy podkładu nakładanego palcami, pudru dołączoną gąbeczką, a cieni jedynie pacynką. Póki nie sięgnęłam po pierwszy zestaw pędzli dziwiły mnie opinie dziewczyn-vlogerek, które mówiły, że nie wyobrażają sobie nakładania podkładu palcami. Obecnie jestem tego samego zdania, chociaż wędruje do mnie specjalna gąbka, którą niedługo będę testować i być może za chwilę powiem 'pa-pa' skunksowi i będę wierna tylko tej metodzie. Oczywiście nie neguję aplikacji fluidu palcami- ma to swoje zalety, kosmetyk trochę się 'ociepla' i lepiej dopasowuje. Zrozumiałam jednak słowa 'nienawidzę mieć uciapanych palców podkładem'.

O ile z podkładem/korektorem można sobie poradzić palcami, a pudrem gąbką dołączoną do zestawu (chociaż też już sobie tego nie wyobrażam), to pędzel do różu/bronzera oraz cieni do powiek to moje 'musi być', bez których nie wyobrażam sobie nakładania tych produktów.

Okazuje się, że cienie w kremie są moją prawdziwą zmorą- nabyłam kilka ostatnio i z uporem maniaka próbuję ja nakładać na powieki pędzlami, co nie daje takiego efektu jak opuszki palców. Zaczynam doceniać podkreślanie brwi, więc bez skośnego pędzla też nie wyobrażam sobie kosmetyczki.

A które uważam za zbędne na początku? Na pewno zbędne są pędzle do ust, spiralki, pędzle do kamuflażu, skunksy. w takiej kolejności. Dziewicza 'kosmetyczka' też nie musi zawierać zalotki.

A jakie jest Wasze zdanie? Pędzle, gąbki, opuszki palców... a może jeszcze inny rodzaj aplikacji?

Wiktoria2S
Wiktoria2S 272 4 51 2017-03-06 19:34

Do pudru sypkiego - tzw. "puszek",

do podkładu płynnego - gąbka,

do podkładu w kamieniu - pędzel.

Palce raczej nigdy :)))

ulastraa
Ulastraa 40 0 4 2016-08-19 10:41

Ja również gąbki ;)

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-07-09 17:41

Zawsze mam mało czasu, jeśli chodzi o robienie makijażu, a tu jeszcze szminka pędzelkiem?! Myślę jednak, Ciałkozieleni, że masz rację. Muszę spróbować, może warto ( przynajmniej w momentach, kiedy nam najbardziej zależy na idealności naszej urody;))

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-07-08 13:39

Grinch 01, koleżanka zawsze maluje perfekcyjnie usta, zapytałam jak osiąga taką doskonałość, a ona kazała mi kupić pędzelek do ust i nakładać dokładnie szminkę; jest to cała ceremonia, na którą nie zawsze jest czas, ale jeśli makijaż ma być dokładny i wytrzymały, to tzreba poświęcić trochę czasu- takiego efektu nie udało mi się nigdy stworzyć bez pędzelka.

ola56
Ola56 0 0 34 2014-07-08 09:10

Ja zdecydowanie wybieram palce choc nie za dużo chyba doradzę bo nie należę do soób, które jakoś psecjalnie malują twarz, rzesty tylko i brwi a jesli juz gdzies wychodzę i maluję sie podkładem to zdecydowanie palce:)

katiuszaX
KatiuszaX 0 0 3 2014-05-27 20:32

Cienie tylko pędzelkiem, cienie w kremie tylko palcem.

bella121
Bella121 40 18 183 2014-04-28 12:42

gąbeczki i palce- bez tego ani rusz!;)

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-03-13 20:36

Jeżeli chodzi o szminkę, to na pewno precyzyjniej można usta pędzelkiem pomalować, aczkolwiek pochłania to trochę czasu. Czy jest trwalsza? Nie mogę tego powiedzieć. Wydaje mi się,że to zależy od konsystencji szminki- jeżeli jest lekka, to tak samo zjadliwa, jakby pomalowało się bezpośrednio pomadką.

grincz01
Grincz01 40 79 869 2014-03-13 18:38

Słyszałam, że pomadkę można wklepywać w usta pędzelkiem do malowania ust żeby dłużej się trzymała. Niestety nie wiem czy to prawda.

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-03-13 14:00

teraz już sie pilnuję i regularnie co kilka miesięcy wyrzucam zużyte pędzelki o ile już nie da się ich doprać ,gąbek już nie używam :D

ruda93
Ruda93 40 139 142 2014-03-12 07:01

Długo do rozprowadzania fluidiu używałam palców, potem przyszedł czas na pędzel (aplikacja całkiem okej, ale okropne były te zabawy z domywaniem włosia), a teraz mam gąbki i jestem bardzo zadowolona. Za parę złotych zamówiłam z Allegro zestaw ośmiu z Babyliss seria Edita Piaff. Początkowo nie umiałam za bardzo ich używać, ale teraz już jest okej i nie wyobrażam sobie innej aplikacji.

Do makijażu oczu - tylko pędzle! Mam parę aplikatorów, ale nie podoba mi się to, jak nakłada się cienie z ich pomocą. Używam ich ewentualnie do kącików oka.

Kolorowa
Kolorowa 40 214 468 2014-03-11 18:06

Ciekawy temat:) Ja przyznam szczerze, że każdy kosmetyk nakładam inaczej tzn. fluid zazwyczaj nakładam palcami , ale zdarza mi się nakładać też gąbeczką, jeżeli mam więcej czasu.

Cienie do powiek aplikatorem dołączonym do zestawu, choć wiem, że nie jest to najlepszy pomysł. Parę razy próbowałam palcem, ale nie wyszło to na dobre.

Pomadki oczywiście wprost z opakowania, a błyszczyki aplikatorem dołączonym do opakowania.

Kredkę do powiek w kamieniu nakładam specjalnym pędzelkiem.

Puder gąbeczką dołączoną do zestawu i to chyba tyle. Więcej rzeczy na mojej twarzy raczej miejsca nie znajduje:P

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-02-25 16:11

Irmina79738, owszem, ale należy pamiętać, że niektóre pudry są na tyle zbite, że nałożenie ich pędzlem z naturalnego włosia jest problematyczne... a syntetyki już zupełnie odpadają.

car00lina
Car00lina 20 50 67 2014-02-24 19:37

Preferuję zdecydowanie pędzle, uważam, że nie ma innego sposobu na prawidłowe, estetyczne nałożenie cieni jak właśnie pędzlami.

Jeśli chodzi o podkłady to i pędzel i aplkator wchodzi w grę, no i oczywiście palce ;)

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2014-02-24 10:32

Pędzel doskonale sprawdza się z różnymi typami podkładów, tymi w płynie, w kompakcie, a nawet w kamieniu :-) Pozwalają na osiągnięcie bardziej jednorodnego makijażu, pokrywając w równym stopniu wszystkie partie twarzy, umożliwiają łatwe ukrycie niedoskonałości dzięki spłaszczonemu kształtowi,są łatwe w utrzymaniu i mogą służyć NAM latami, jeśli odpowiednio o nie zadbamy :-)

luna1
Luna1 44 60 545 2014-02-22 17:23

nigdy nie używałam zalotki, oczywiście wypróbowałam ją , ale doszłam do wniosku ze i tak mam podkręcone rzęsy więc bez sensu jest je jeszcze katować zalotką

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-02-21 22:19

Jeżeli ktoś ma słabe rzęsy i źle korzysta z zalotki- to może je sobie uszkadzać- tutaj nie jestem w stanie przytoczyć uniwersalnej zasady. Trzeba spróbować na sobie. Też mam taką najtańszą, kupioną na promocji i nie narzekam.

evelyn1203
Evelyn1203 29 254 666 2014-02-20 21:49

Koziczka zgadzam się z Tobą, Catrice ma naprawdę bardzo dobre kosmetyki w przystępnych cenach. Bardzo lubię cienie do powiek tej firmy, nie tylko w kremie, ale też te sypkie (wypiekane trwałe cienie "wet & dry shadow") Lakiery też mają bardzo fajne.

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-02-20 21:27

Evelyn, wiem o jakim cieniu mówisz! Też mam taki i jedyny dobry sposób to palce;) Faktycznie, Catrice nie ma w Esentii, a szkoda. Niedrogie i bardzo dobre kosmetyki. Mam prasowany puder matujący, z którego jestem bardzo zadowolona- tu używam dołączonego puszku. Lakiery też są fajne: duży wybór kolorystyczny, wytrzymałe, nie odpryskują. Kupuję jedynie w drogerii "Natura", nigdzie indziej ich nie widziałam.

evelyn1203
Evelyn1203 29 254 666 2014-02-20 20:21

Posiadam cienie w kremie firmy Catrice (swoją drogą są świetne, szkoda, że nie ma tej firmy w esenti) i nakładam je palcami, natomiast puder i róż zawsze pędzlem

grincz01
Grincz01 40 79 869 2014-02-18 04:46

Mi moja zalotka gdzieś wsiąkła.Miałam taką fajną różową.

urszulan7
Urszulan7 22 89 561 2014-02-17 19:30

kiedyś miałam zalotkę ale nie polubiłyśmy się i radzę sobie bez niej

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-02-16 20:39

Sokzkaralucha ma rację. Używa się zalotki przed pomalowaniem rzęs. Przykładasz, ściskasz (nie ciągniesz!) na ok. 10 sekund, otwierasz i..gotowe. Od razu pomaluj rzęsy tuszem. Ja mam zalotkę taką zwykłą i wystarcza mi zupełnie. Nie używam jej co dziennie, bo z reguły rano robię ekspresowy makijaż i zawsze brakuje mi czasu, więc nie wiem, czy codzienne używanie zalotki szkodzi rzęsom? Jednak okazjonalne używanie nie szkodzi, a efekt piękny, nawet przy zwykłym tuszu:)

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-02-16 18:26

Nie możliwe, jeśli zalotki używasz na nie pomalowane rzęsy i nie rwiesz ich. Za ciepła też nie może być. Najbezpieczniej na zimno lub ogrzewając w palcach- najlepsze efekty gdy potraktujesz ją ciepłym strumieniem suszarki. Na początku radzę nie codziennie, sprawdzać jak się ma kondycja rzęs po.