Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
martus2833
Martus2833 62 293 588 2014-07-13 20:35

Kiedyś był już podobny wątek, dotyczył testowania w drogerii kosmetyków kolorowych (nie mogę go odnaleźć).

Zastanawia mnie, czy otwieracie przed zakupem kosmetyki? Ja np. zawsze wącham wcześniej żel pod prysznic albo balsam do ciała. Nie kupiłabym też nowego tuszu do rzęs bez sprawdzenia jaką ma szczoteczkę.

trefgis333
Trefgis333 45 0 5 2017-03-13 21:29

Przecież w sklepach powinny być specjalne tak zwane tetery. Więc po co otwierać inne? ;d

pentox
Pentox 95 0 7 2016-12-28 22:22

Nie otwieram, chyba, że jest jakiś tester. Uważam otwieranie kosmetyków dla samego wąchania za zachowanie żenujące (przepraszam, że tak to ujmę). Warto przy tym pamiętać, że kosmetyki zaczynają tracić swoją wartość właśnie od pierwszego otwarcia... Nie chciałabym natknąć się na produkt który stoi na półce miesiącami i jest wielokrotnie otwierany :)

joanndff44
Joanndff44 35 0 3 2016-12-21 14:45

Otwieram jedynie te, które pachną, żeby sprawdzić zapach.

kagerrina2
Kagerrina2 25 0 1 2016-12-21 12:34

Jeśli interesuje was botox lub inne sprawy związane z medycyną estetyczną na przykład waszymi włosami to osobiście polecam blog http://olejowaniewlosow.org na którym opisują te świetne metody, olejowania włosów, wybierzcie dobe preparaty w tym zakresie i zacznijcie cieszyć się zdrowymi pięknymi włosami !

Wiktoria2S
Wiktoria2S 272 4 51 2016-12-08 20:28

Problem rozwiązują testery, które w przypadku kosmetyków do makijażu powinny być w każdej drogerii/perfumerii, bo chyba nikt nie chciałby kupować otwieranego i "próbowanego" tuszu. Co innego w przypadku powąchania żelu pod prysznic czy balsamu. Poza tym trudno kupować takie kosmetyki w ciemno, bo trudno jest używać balsam czy żel pod prysznic o zapachu, którego nie znosimy.

ullamm
Ullamm 35 0 3 2016-12-02 15:36

Żele też sprawdzam, aby potem w domu nie żałować zakupu.

martynalo
Martynalo 162 4 27 2016-11-09 11:42

testery są od tego

madlena
Madlena 92 0 14 2016-10-06 13:03

Ja korzystam z testerów do kosmetyków kolorowych - zawsze! Jak nie mogę jakiegoś znaleźć to proszę sprzedawcę o pomoc, ale sama nie otworzę nowego produktu.

roodaMalwina
RoodaMalwina 27 0 1 2016-08-18 08:00

nienawidzę otwierania kosmetyków >.< przecież od momentu otwarcia liczy się przydatność kosmetyku, i skąd mam wiedzieć, czy np 4 miesiące wcześniej ktoś go nie otworzył aby powąchać, pomacać, popatrzeć? zresztą to est niehigieniczne, gdybym chciała używane, to bym szukała używanych.

Rudzielec
Rudzielec 237 7 28 2016-08-11 12:41

Otwieram i testuje tylko testery, jezeli nie ma testerow w jakiejs drogerii to niestety kosmetyk odpuszczam. Wacham szmpony, kremy, balsamy, olejki do ciała i uwazam to za bardzo wazna rzecz, kiedys kupilam olejek nawilzajacy bez powachania i w domu trafil do kosza, bo smierdzial zjelczalym olejem :/ ostatnio w rossku wypatrzylam nowosc od bielendy-zmyslowe olejki, zapach obledny, piekna pomarancza, kupilam go, bo lubie testowac kosmetyki. Jezeli któras ma sucha skóre i chce ładnie pachniec to polecam!

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-08-04 15:04

wolę nawet kupić błyszczy nie otwierając go, czyli na ryzyko, jeśli brak testera...

evelyn1203
Evelyn1203 29 254 666 2014-08-01 20:26

Jeśli chodzi o szminki to nigdy nie testuję ich na ustach, tylko na nadgarstku (oczywiście jeśli są to testery). Tak jak wspomniała Koziczka- można się nabawić przez to opryszczki.

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-08-01 19:37

Dokładnie tak. Po za tym są osoby, które są nosicielami opryszczki ( i nie mają jej objawów) a mogą zarazić innych. Jestem uczulona na otwarte szminki i błyszczyki

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-07-28 23:34

takie działanie jest zwyczajnie niehigieniczne, kupując bezpośrednio przez internet w sklepach i hurtowniach jest gwarancja, że nikt tego wcześniej nie testował, więc jest nowe i pozbawione wirusów i bakterii

juuuhu
Juuuhu 42 60 250 2014-07-28 16:32

nowe szminki mają to do siebie, że od razu widać, czy były wcześniej "maźnięte" czy nie, wiec jest to jakaś pociecha w tym przypadku...

Ja osobiście nie testuję w sklepie pomadek. Nie lubię tego. Nie naniosłabym na usta testera (kto wie, kto przede mną i z jak wielką opryszczką się nim malował?), nie otwieram również pełnowartościowych kosmetyków.

Niestety z błyszczykami ryzyko jest znacznie większe.

Oktawia
Oktawia 42 31 132 2014-07-27 16:15

@Koziczka - dokładnie bleee! czasami patrze w drogerii i widzę jak Pani w wieku może ponad 50 lat otwiera pomadkę i maluje sobie nią usta to aż poczułam obrzydzenie :/ nie żeby coś, ale to raczej taki kosmetyk, który nie powinien być sprawdzany bezpośrednio :) a potem kupuję szminkę i zastanawiam się ile razy "ktoś" jej próbował :)

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-07-27 12:58

Owszem, przyznaję, że kiedyś tam przydarzyło mi się w ten sposób sprawdzić podkład... Jednak czegoś takiego nie robię, chociażby dlatego, że testery są (nie spotkałam się z brakiem testerów tego typu kosmetyków). Sprawdzanie szminek i błyszczyków..oj...Sokzkaralucha, nie popieram! Nie chciałabym kupić sprawdzanej przez kogoś szminki!

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-07-23 16:43

Chociaż w internetach ostatnio ruszyła akcja 'nie otwieram kosmetyków w drogerii', to nie mogę stwierdzić, że stosuję się do nich 100%. Niestety jeśli nie ma testerów, pokazanych szczoteczek do tuszy, próbek podkładów (tego nigdy nie kupię w ciemno)- to cóż można zrobić? Może gdyby wydatek 20, 30, 50 zł był dla mnie niczym... a tak wolę wiedzieć czy inwestuję w szminkę która dokładnie taki kolor i konsystencję (!). Lubię patrzeć czy np korektor nie ciemnieje czy nie waży się na skórze. Zresztą często kosmetyki są umieszczane w opakowaniach inne niż przezroczyste. Oczywiście jak coś jest zafoliowane to z tupetem tego nie otwieram...

juuuhu
Juuuhu 42 60 250 2014-07-22 00:06

W internecie też mozna kupic taniej niz w drogerii. Ja osobiście preferuje tę drogę ;)

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-07-21 19:23

Fakt, że kosmetyki (lakiery, odżywki, czy akcesoria) SH nie są tanie, jednak można natrafić na promocje w niektórych Rossmannach, czy w Sephorze.

niebieska
Niebieska 47 148 658 2014-07-21 15:58

Z SH do tej pory miałam tylko przyspieszacz i faktycznie bardzo mi odpowiada. Dzisiaj chciałam kupić jakąś odżywkę w Hebe, bo jest promo 40% ale niestety w moim Hebe nie było żadnych odżywek tej firmy :( Zdecydowałam się na odżywkę od Essie, mam nadzieję, że nie pożałuję... Też były w promo (z 35 na 20zł).

juuuhu
Juuuhu 42 60 250 2014-07-20 23:39

O tak,nie da się ukryć. ;) przede wszystkim bardzo dlugo nie zasychaja w buteleczce co jest ogromnym plusem :)

koziczka
Koziczka 220 314 971 2014-07-20 12:13

Odżywki SH nigdy nie miałam, jednak lakiery są naprawdę dobrej jakości.

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-07-18 17:49

Niebieska, masz osłabione paznokcie i zniszczone skórki? Z Sally Hansen jest dla Ciebie propozycja- zapamiętaj ,, REHAB "- lakier i taki dodatek do niego, on pomoże Ci odbudować skórki i wzmocnić paznokcie!