Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
73 wypowiedzi
Forum / Hyde Park / Porady / Oleje
katiuszaX
KatiuszaX 0 0 3 2014-05-27 20:44

Od jakiegoś czasu pokochałam oleje wszelkie, są rewelacyjne, uwielbiam! Na włosy nakładam olej lniany, a zamiast balsamu używam oleju z dzikiej róży, z kremem na twarz nakładam olej z avocado w ogóle mam ochotę na jeszcze więcej. Stosujecie? Największy wybór znalazłam na oleofarm24. O większości nawet nie słyszałam wcześniej, no i w razie co mogę użyć w kuchni, bo wszystkie jadalne.

Rudzielec
Rudzielec 247 7 30 2017-03-27 11:26

Ta seria vegan frendly jest naprawde fajna, a teraz wydali nowe zapachy maselek i peelingi. Ja kupilam pomaranczowy i poprostu zapach jest tak obledny ze szok! A skora gladka i przyjemna, a nawet i jej jedrnosc sie poprawila.

safarii
Safarii 137 8 38 2016-11-24 18:16

Ja jakos nie przepadam, wlosy mi sie po wszelkich olejkach przetluszczaja o wiele szybciej. jezeli chodzi o olejki do ciala, to tez nie koniecznie, denerwuje mnie tlusta warstwa na ciele i to ze tak dlugo sie wchlaniaja. Zdecydowanie bardziej wole maselkado ciala, ta konsystencja bardziej mi odpowiada. Niedawno kupilam VEGAN FRIENDLY, 100% roslinny produkt, receptura przyjazna skorze. Wybralam na bazie oleju kokosowego, swietnie nawilza i uelastycznia cialo, skora mila w dotyku i pieknie pachnaca.

Wiktoria2S
Wiktoria2S 332 4 68 2016-10-31 14:22

Ja lubię różne olejki. Rycynowy i koksowy do włosów, różany i arganowy do twarzy. Różanym olejkiem Rose Care od Bielendy myję twarz, bo skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale nie wysusza cery. Poza tym w tej serii jest tez olejek do twarzy, który aplikujemy bezpośrednio na twarz albo możemy dodać parę kropel do aktualnie używanego kremu.

martynalo
Martynalo 142 4 27 2016-10-27 13:35

ja z kolei lubie olejek rózany bielendowski do demakijazu a do ciała olejek kokosowy;)

safarii
Safarii 137 8 38 2015-07-29 19:24

ja lubię olej kokosowy, arganowy i masło shea :)

Celestiia
Celestiia 0 0 3 2015-05-29 23:32

Ja uwielbiam olej arganowy Avy. Jest niezastąpiony :) Używam go do włosów ale i także jako aktywator do twarzy. Dzięki niemu moja cera jest dobrze nawilżona i odmłodzona

koziczka
Koziczka 220 314 971 2015-05-06 21:16

Miałam dość niemiłe doświadczenie (kiedyś o tym już pisałam) z olejkiem z oliwek, który zamiast nawilżyć moją twarz "naprodukował" pryszczy. Nie zniechęciło mnie to, posłuchałam kilku waszych uwag i rad, i spróbowałam olejek arganowy. Jestem nim zachwycona! Stosuję go od pół roku dość systematycznie: po kąpieli smaruje nim dekolt. Efekt jest piorunujący! Zmarszczki i gniecenia, które zaczęły mi się (z wiekiem...) pojawiać- zniknęły, dekolt się "wyprasował". Niestety, na twarz już mi tak nie służy, bo przetłuszcza mi się cera.

niebieska
Niebieska 47 148 658 2014-11-27 19:12

Słyszałam o nich, ale nigdy nie próbowałam. Warto? Czym się wyróżniają?

krystal
Krystal 65 0 35 2014-11-27 11:12

ja lubie vatica http://vatika.pl

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-10-20 12:04

Ostatnio pisałam tutaj o mojej przygodzie z naftą kosmetyczną - poszłam krok dalej. Teraz testuję winogronowy, jesli moje włosy i skóra nie odpowiedzą pozytywnie sięgam po lniany. A następnie mniej dostępne (;

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2014-08-27 12:03

Ja polecam suchy olejek do ciała marki Nuxe Huile Prodigieuse to olejek o zawartości 98,1% składników pochodzenia naturalnego, o nowatorskiej formule która zawiera wysokie stężenie 6 szlachetnych olejków roślinnych :-)

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-08-26 14:02

tak , ja też wczoraj otworzyłam maila mamie, bo była ciekawa, co dwie głowy to nie jedna , chyba pół godziny przepychałyśmy się od klawiatury- każda chciała dodać swoje 5 groszy- co by było , gdybym jeszcze miała dwie siostry? no nie wiem:D

luna1
Luna1 44 60 545 2014-08-25 16:28

niedawno odkryłam olejek z migdałów, jest zbawienny dla mojej skóry ciała, doskonale je nawilża , cudownie pachnie

martus2833
Martus2833 62 293 588 2014-08-25 16:17

Cialkozieleni, właśnie dostałam ankietę na maila.

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-08-13 19:56

hej Martus :) moja mama czyta artykuły na tym poralu- dzięki niej i mnie coś kapnie:D obiecałam pomoc w wypełnieniu ankiety -poważna sprawa- daj znać Martus, kiedy wyślą Ci ankietę, żeby nie przeoczyć-mama ,,czasem" sprawdza maile ;)

a prywatnie to ogromnie spodobał mi się zapach balsamu do ust, łokci i suchych miejsc- pomarańcza!!!

martus2833
Martus2833 62 293 588 2014-08-13 17:43

@Cialkozieleni - dzięki potralowi ibeauty będę miała okazję testować wszystkie trzy olejki; póki co czekam na kuriera. Najciekawiej dla mnie brzmi olejek migdałowy. Ciekawe, czy po testach zmienię zdanie na temat kosmetyków Joanna ;)

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-08-11 11:33

zamierzam w tym tygodniu przetestować razem z mamą olejki do twarzy i ciała z Joanny makadamia ,arganowy i migdałowy; ciekawe który będzie nasz nr1?

ktoś testował migdałowy może?

weronkaa84
Weronkaa84 40 279 272 2014-08-06 13:10

Jeśli chodzi o wlosy, to ja uwielbiam oilejki z Green Pharmacy- stosuję je już od praiwe pól roku i mogę śmialo polecić :)

sokzkaralucha
Sokzkaralucha 40 39 105 2014-07-23 16:48

Nafta może u mnie działa dlatego, że obecnie przez wieczne rozjaśniania mam istne siano na głowie i trochę 'tłuszczu' im nie szkodzi... no i nie wyglądam jak kopka na polu xD

niebieska
Niebieska 47 148 658 2014-07-16 16:51

Denka ja również miałam opory przed stosowaniem czystych olejów na twarz, ale się odważyłam i nie żałuję. Nie wszystkie nadają się do każdej cery, ale raczej nie zrobią krzywdy skórze, czego nie da się powiedzieć o każdej drogeryjnej chemii... Może warto się przemóc i a nóż odkryć coś ciekawego dla siebie? Oleje także nie są dla każdego, niektóre osoby ich nie lubią i nie ma w tym nic złego, ale warto spróbować, tak myślę.

niebieska
Niebieska 47 148 658 2014-07-16 16:47

Cieszy mnie, że rośnie świadomość żywieniowa i kosmetyczna wśród ludzi.

Każdy człowiek jest inny, każdy ma inne wymagania, choroby, potrzeby. Ja osobiście sceptycznie podchodzę np. do tzw. piramid żywieniowych, które nota bene są przestarzałe, nikt ich nie unowocześnia i potem tak krążą w świadomości ludzi od 30 czy jeszcze więcej lat...

Podobnie jest ze skórą - każda skóra jest inna. Nawet dwie osoby z określoną skórą np. tłustą będą miały zupełnie inne potrzeby i oczekiwania.

Dlatego tak trudno jest coś wybrać dla siebie wśród otaczających nas kosmetyków i żywności.

Wszechogarniająca nas chemia to osobny temat, ale ona także na nas aktywnie wpływa, nie ma się co oszukiwać.

Ważne, aby dążyć do poznania siebie i swoich potrzeb oraz nie dawać sobie wmawiać różnych "mądrości".

Dobrze, że jest internet :) Chociaż jako źródło wiedzy nie należny go traktować bezkrytycznie, bo tutaj również jest dużo dezinformacji i stereotypów. Dla mnie jest źródłem nieustającej inspiracji :)

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-07-14 19:12

Niebieska, dobrze, że zwóciłaś uwagę, że jest coś takiego, co może okazać się pomocne ludziom otyłym i chorym np. na cukrzycę. Bioaktywna żywność jest dlatego bio- bo ma składniki, które zawierają w sobie wyjątkowo dużą koncentrację bioaktywnych fito-związków o zbliżonym działaniu . Mają wywoływać podwójny efekt u osób, które są zagrożone jakąś jednostką chorobową. Będą na przykład obniżać poziomu cholesterolu we krwi i poprawiać glikemię u cukrzyków.

juuuhu
Juuuhu 42 60 250 2014-07-13 23:57

@Marjories - ja również bardzo długo używam nafty kosmetycznej. Na początku sprawdzała się w 150%, ale z czasem włosy były obciążone i matowe.

marjories
Marjories 40 250 620 2014-07-11 20:11

Dużo osób wychwala naftę, a u mnie to katastrofa: włosy tak tłuste, że sporo szamponu musiałam zużyć by zmyć, a do tego swędzenie i łuszczenie skóry w nagrodę:/ Szkoda, bo nafta jest tania, ale niestety nie dla mnie:/