Olej migdałowy

Irmina79738

Zamiast stosować chemiczne specyfiki, które więcej szkodzą niż pielęgnują, warto sięgnąć po prosty, naturalny kosmetyk, znany na południu Europy i Azji od setek lat. Zamiast drogich balsamów i kremów, warto wybrać czysty olej migdałowy – jeden z najlepszych olejów na świecie.

niebieska

Również mam olej migdałowy. Bardzo fajna rzecz - pielęgnuje, pomaga walczyć ze zmarszczkami i można nakładać go bez obaw o uczulenia czy podrażnienia.

koziczka

Jakiś czas temu "pobawiłam się" olejami, olejkami. Były efekty nie ciekawe tj.tłusta cera, pryszcze. Pewnie dlatego, że należy do swojej cery i skóry dopasować odpowiedni. Mimo wszystko wolę jednak kosmetyki, które zawierają olejki, niż stosować jakikolwiek czysty olej bezpośrednio. Jakoś tak lepiej kojarzy mi się jako dodatek do sałatki ;)

niebieska

Masz rację Koziczko, nie każdy olej nadaje się do każdego typu skóry. Warto najpierw poczytać, który będzie odpowiedni. No i trzeba wiedzieć jaką się ma cerę :)

Irmina79738

Taki czysty, organiczny olej migdałowy posiada firma Yria :-)

ola56

A jaką ma cene taki olej mogdałowy??Kupiłabym sobie ale nie moge nzaleźć nigdzie i nie wiem tez jak zareaguje moja skóra.

niebieska

Można go też poszukać w zwykłej aptece. W zależności od pojemności i firmy może kosztować od 10-15zł w górę

niebieska

Właśnie użyłam go do własnoręcznie robionej odżywki do rzęs. Ciekawa jestem jaki będzie efekt. Jeśli macie ochotę możecie przeczytać na moim blogu

sokzkaralucha

Oleje ogólnie to swietne kosmetyki, nie tylko migdałowy. Olej rycynowy, pichtowy. Jak ktos w domu ma aloes to już ma porządną bazę kosmetyczną bez wielkich wydatków.

niebieska

Wiem, mam kilka. Argan, migdał, wiesiołek, z nasion truskawek, rycynowy i kilka innych. Bardzo je cenię. Warto najpierw o nich trochę poczytać, bo mało który nadaje się dla każdej cery. Lepiej dobrać najlepszy dla siebie.

marjories

Obecnie używam oleju jako składnika odżywki na włosy. Robię taką domową z żółtkiem i cytryną lub mieszam olej z gotową odżywką i nakładam na godzinę przed myciem.

niebieska

Fajna sprawa, tylko trochę z tym roboty :) Pamiętam z dzieciństwa, że mama mi podobną odżywkę fundowała na włosy raz na jakiś czas :)