Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
luna1
Luna1 44 60 545 2013-11-20 17:27

Dość często spotykam się z maskami do ciała, przyznam że jeszcze ich nie stosowałam i nie wiem czy warto.

Może któraś z Was już wypróbowała ich działanie?

fidejka
Fidejka 75 0 10 2017-01-26 22:35

Hej, ja lubię np korzystać z kosmetyków naturalnych i ogólnie mam skórę bardzo wrażliwą, dużo kosmetyków mi "nie pasuje" i skóra robi się czerwona, powstają wypryski, cięzko jest mi coś dobrac żeby 'nie gryzło się' z moją skórą, ale takie kosmetyki naturalne są jak najbardziej spoko tu można o nich poczytać http://obk.pl/naturalne-kosmetyki-poznaj-alternatywne-metody-pielegnacji-ciala/ znajdziesz tu między innymi informacje o tym jak rozróżnić kosmetyki naturalne od tych niby naturalnych , co jest bardzo przydatne np dla kogoś takiego jak ja kiedy kupiłam szampon a myslałam że jest naturalny to myslałam, że zdrapię skórę z głowy

Wiktoria2S
Wiktoria2S 352 4 75 2017-01-19 19:52

Masek do ciała nie używam, bo wolę posmarować się jakimś dobrym balsamem lub masłem do ciała. Maseczki używam tylko na twarz i to raczej takie oczyszczające czy ściągające na bazie węgla lekarskiego jak Carbo Detox od Bielendy. Lubie maseczki tej serii, bo węgiel dobrze absorbuje zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie i zwęża rozszerzone pory.

aga134
Aga134 25 0 1 2017-01-09 17:04

Cześć dziewczyny, ja sporadycznie używam masek do twarzy. Zwykle wybieram te nawilżające aby skóra wyglądała świeżo. Myślę że każda kobieta powinna zadbać o swoją skórę. Ciekawe porady można znaleźć na stronie internetowego poradnika dla kobiet : www.womanmagazine.pl.

ponuraczek
Ponuraczek 27 0 1 2017-01-05 17:30

Maski do ciała są świetne i na prawde poprawiająkondycję skóry, ale spotkałam się z nimi jedynie w SPA i w Klinikach kosmetycznych. W BodyCareClinic sprzedają takie maski. Ale po kupienu trzeba znaleźć jeszcze kogoś kto nam pomoże to nałożyć :D

safarii
Safarii 187 9 45 2017-01-04 20:49

Hm.. a ja jakos nie mam przekonania do masek jakich kolwiek.. nie wiem czemu. skusilam sie jednak na maske carbo detox bielendy, bo mi kolezanka mowila ze swietnie oczyszcza, nawilza i regeneruje. Ale maski do ciala jakos do mnie nie przemawiaja...

klakla
Klakla 60 0 8 2016-12-28 16:11

moja koleżanka na studiach uczyła się o kąpielach https://notatek.pl/kapiele-calkowite-wyklad które działają właśnie jak maski na całe ciało. Podobno te borowinowe są genialne :)

kamil342
Kamil342 40 0 4 2016-12-25 13:20

ja też to używam i nie narzekam

mazura
Mazura 40 0 4 2016-12-19 18:44

ja to sama mam problem z nakładaniem takich rzeczy. O wiele wygodniej jest mi iść do salonu urody, gdzie nałożą te różne specyfiki, wymasują, podkręcą działanie jakimiś falami czy laserem :) na takie zabiegi to chodzę do Coco Time we Wrocławiu i dzięki temu prawie pozbyłam się cellulitu. Myślę, że w domowych warunkach nie miałabym takich efektów :)

ullamm
Ullamm 35 0 3 2016-12-02 15:35

Jeszcze nie próbowałam, choć rzeczywiście jest ich sporo na rynku.

Rudzielec
Rudzielec 267 7 34 2016-11-22 12:52

Uzywam maseczki na twarz i maski na wlosy :) do pielegnacji ciala wybieram maselka :) Teraz mam bardzo fajne, 100% roslinne od bielendy, Vegan Friendly z olejem okokosowym. Swietnie nawilza, zapobiega przesuszaniu i pieknie, a wrecz oblednie pachnie.

mateoo4ds
Mateoo4ds 45 0 5 2016-11-17 13:35

No bo takie maski są najlepsze przecież.

piottruusss
Piottruusss 45 0 5 2016-11-05 21:47

Dokładnie, a również używam takich masek, które są na twarz i szyję.

martynalo
Martynalo 142 4 27 2016-10-28 12:27

ja mam raczej maski na twarz szyje i dekold, najlepsze z aktywnym węglem(bielenda), a jeśli chodzi o takie zabiegi na ciało to raczej lepiej wykonać je u kosmetyczki ;)

Wiktoria2S
Wiktoria2S 352 4 75 2016-08-27 11:32

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić stosowania takich masek do ciała w domu, szczególnie tych błotnych i takich gdzie trzeba owijać się folią i w zasadzie bez czyjejś pomocy narobimy bałaganu. W domu do ciała używam albo balsamów do ciała albo olejków. Miałam już z różnych firm i z Eveline i z tych droższych z Dove, ale moim ostatnim odkryciem jest trójfazowy (nigdy nie miałam trójfazowego - zawsze dwufazowe) olejek do ciała od Bielendy, ma fajny lekko pomarańczowy zapach i nie jest strasznie tłusty.

Dagmis
Dagmis 30 0 8 2016-07-07 15:00

Nie używała jeszcze nigdy maski do ciała, ale przyznam, że jest to bardzo kuszące. Chyba będę musiała sprawić sobie taką maskę, do tej pory używałam jedynie balsamów, może czas się przerzucić.

DamaSerce
DamaSerce 25 0 6 2016-06-06 13:27

Wiesz to zależy od konkretnej maski zobacz sobie te: http://naturabazar.pl/category/?q=maska#top

Tu jest cała lista

Od siebie mogę polecić łopianową i miodową z rosyjskich naturalnych kosmetyków od Agafii

luna1
Luna1 44 60 545 2013-11-23 15:16

sporo czytałam na temat różnych masek do ciała i opinie są raczej pozytywne, ale odstrasza mnie zawijanie się folią spożywczą żeby wzmocnić działanie tej maski

Wafelek
Wafelek 20 212 81 2013-11-22 17:05

Ja używałam maski do ciała z błotem z morza martwego, ale w niczym mi ona nie pomogła - wręcz miałam wrażenie że pobudziła wysyp podskórnych czerwonych bolesnych wyprysków, z którymi męczyłam się potem przez kilka tygodni...

urszulan7
Urszulan7 22 89 561 2013-11-22 16:42

Kolorowa to takjak i ja , czasami ogrania mnie słomiany zapał mam w planach stosować takie zabiegi systematycznie , zazwyczaj na planach się kończy

Kolorowa
Kolorowa 40 214 468 2013-11-21 20:16

Nie mam cierpliwości do takich specyfików na ciało...

marjories
Marjories 40 250 620 2013-11-21 17:11

Myślę, ze tego rodzaju maseczki wymagają systematycznego używania i nieco cierpliwości. Mi zabrakło i jednego i drugiego. Wierzę, że z czasem efekt w zakresie pomarańczowej skórki by się pojawił, bo skoro po jednym zastosowaniu miałam tak niesamowicie gładką skórę, to co dopiero po systematycznym używaniu. No ale jak już wspomniałam, wymaga to trochę zachodu.

urszulan7
Urszulan7 22 89 561 2013-11-21 15:50

Stosowałam kiedyś podobną maseczkę miała na celu poprawę kolorytu skóry, kawa rozpuszczalna wymieszana z kakao i oliwą z oliwek ,spektakularnych efektów po niej nie było

marjories
Marjories 40 250 620 2013-11-21 11:46

Żebym nie była gołosłowna, raz się wypaćkałam domową maską (zaparzona mocna kawa rozpuszczalna, do tego trochę oliwy, cynamon, imbir i trochę spirytusu salicylowego. To mieszanka na cellulit i ujędrnienie. Nakłada się na uda i pośladki (generalnie tam, gdzie jest problem), owija folią spożywczą i na to koc czy leginsy i tak trzymamy do ok godziny. Rozgrzewa piekielnie, ale skóra jest po tym super gładka, ale mnóstwo z tym zachodu zachodu. Ponoć przy regularnym stosowaniu można zauważyć efekty jeśli chodzi o cellulit (zwróćcie uwagę, że w wielu gotowych preparatach na ten problem jest kofeina i imbir).

marjories
Marjories 40 250 620 2013-11-21 11:40

Mojej mamie przywożę regularnie peeling+maska na dłonie z Eveline i peeling+maska do nóg z Dax Cosmetics. W opu przypadkach są w komplecie dwie saszetki, wystarczają mniej więcej na dwie rundy. Sama nie stosowałam, ale mama jest z nich bardzo zadowolona.