Kremy na dzień/noc

koziczka

Oj, uśmiech mam szeroki, bo te kremy to mój nowy cel:) Niech tylko się pokażą w drogerii, na pewno kupię! Uważam, że Perfekta jest dobrą marką, przy czym nie ma wygórowanych cen. Zaintrygowało mnie coś innego, na co zwróciłam uwagę już jakiś czas temu. Coraz częściej pokazują się kremy do stosowania: dzień/noc. Mam taki z Eveline z komórkami macierzystymi i kwasem hialuronowym, obecne prezentowane też mają takie przeznaczenie. Nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć, ale z innych firm też widziałam. Lubię czytać "babskie" i "urodowe" czasopisma, ale nie natknęłam się na jakikolwiek artykuł na ten temat. Generalnie wpajano mi do głowy, że krem powinien być "na dzień"- czyli lekkiej konsystencji, nawilżający, wygładzający lub liftingujący, chroniący przed szkodliwymi czynnikami środowiska i promieniami słonecznymi. "Na noc" powinien być krem mający konsystencję trochę cięższą, zawierający więcej składników min. odżywczych i regenerujących skórę. Nie mam wyjścia, więc ufam producentowi, mimo to jestem sceptyczna. Mój krem z komórkami macierzystymi i kwasem hialuronowym używam na dzień, na noc mam jednak inny, odżywczy. Co Wy myślicie o efektywności kremu dzień/noc? Jakich używacie?

Paulina80090

Ja podobnie jak Ty używam osobno kremu na dzień i na noc.Krem na dzień i na noc w jedym to moim zdaniem kiepska sprawa.Nie wydaje mi się by krem który ma robić to samo w dzień jak i w nocy zachowywałby się tak samo.Wolę wersję odzielną.

ilonaK

Ten sam krem na dzień i na noc w moim przypadku to kiepski pomysł ,mam cerę mieszaną ,ale też odwodnioną po zimie . Podobnie jak wy lekkie kremy stosuję na dzień a te bardziej treściwe na noc . Niestety te kremy dwa w jednym nie są wystarczające dla mojej skóry ,co skutkuje przesuszeniem niektórych partii twarzy . Myślę ,żę te kremy zarówno na dzień jak i na noc sprawdzą się dla cery mniej problematycznej niż moja .

marjories

Również używam innego na dzień i innego na noc, choć latem często na noc nakładam mój dzienny krem, bo ten na noc jest wtedy za ciężki potrafi zapchać pory.

koziczka

IlonaK, mam też cerę mieszaną i podobny problem do Twojego. Sama sobie wytypowałam mój krem z Eveline na dzień, bo jakoś tak kwas hialuronowy bardziej mi się kojarzy z dziennym nawilżeniem i w tym przypadku jestem z niego bardzo zadowolona. Korcą mnie te nowe kremy Perfecta, tylko taki używałabym raczej na noc.

anka8661

A ja różnie czasem ten sam, czasem dwa osobne.

urszulan7

ja mam na dzień i na noc , czasami tego na dzień użyję i na noc ale nigdy nie odwrotnie

ilonaK

Koziczka polecam Tobie krem na noc z Nivei Krem regenerujący na noc - cera sucha i wrażliwa ,przy mojej mieszanej sprawdza się rewelacyjnie . Wracam do niego po zużyciu co drugiego słoiczka innego kremu ,tak aby nie przyzwyczaić cery . Tu jest moja recenzja http://esentia.pl/r/nivea-krem-regenerujacy-na-noc-cera-sucha-i-wrazliwa-bardzo-dobry-to-za-malo-powiedziane-29679/

Ela86

Mam 27 lat i na razie zawsze używałam jednego kremu na dzień i na noc. Teraz to emolium (założyłam nowy wątek o tym kremie). Te kremy Perfecty mnie zaintrygowały. Lubię tą markę, szczególnie jej peelingi. Może kupię sobie ten kremik i będę używała jako krem na noc. Myślałam jeszcze o olejku (np. arganowym). Typowe kremy na noc nie nadają się pod makijaż- są za tłuste i gęste.

Irmina79738

Jak najbardziej jestem za tym aby używać kremu na dzień i na noc osobno. Pielęgnacja w ciągu dnia opiera się na zasadzie: ochrona, w kremach na dzień tak ważne są filtry przeciwsłoneczne, składniki nawilżające, antyoksydanty.W nocy obowiązuje zasada: regeneracja, a więc krem na noc ma być treściwszy niż ten na dzień i bardziej bogaty w składzie.

ilonaK

Irmina79738 zgadzam się z Tobą . Też mam 27 lat i od jakiś 2-3 lat stosuję oddzielnie krem na noc i na dzień a do tego obowiązkowo krem pod oczy . Cera w tym wieku zachowuje się trochę inaczej niż u 20 latki . Ela86 musisz używać emolium bo cera jest przesuszona ,a co za tym idzie wrażliwa i alergiczna . Też to przerabiałam u siebie ,jak tylko zaczęłam bardziej przykładać uwagę do kremów pielęgnacyjnych i kremować twarz minimum 2x dziennie to ten problem zniknął a cera się unormalizowała .

koziczka

Nie zawsze, bo różnie to bywa, ale staram się po pracy już zmyć makijaż i solidnie kremuję twarz kremem na dzień (nawilżający). Wieczorem- toaleta, no i nakładam krem na noc.

cialkozieleni

najlepsze są całe serie takie jak Perfecta, jedna linia i gama kosmetyków gwarantują efekty takie jak w opisie, nie ma co oszczędzać na urodzie, a na noc bezwzględnie trzeba mieć bogatszy krem niż na dzień, bo w nocy lepiej skóra wchłania i musi się zregenerować czymś konkretnym, prawda?wydaje mi się, że najlepiej to mieć kilka kremów na noc i kilka na dzień ;D

koziczka

Też uważam, że najlepiej używać kremów z tej samej linii, nie zapominając o kremie pod oczy! Owszem, zmieniam co jakiś czas kremy, ale z reguły kupuję te same na dzień i noc. Krem, czy żel pod oczy wystarcza mi zawsze na dłużej niż te do twarzy, więc tu trochę inaczej to wygląda, bo nie zawsze nadążam z tą samą serią;)

Kolorowa

Ja też staram się używam kremu na dzień i na noc, a pod oczy jak na razie żel, ale przymierzam się do wykorzystania Orientany otrzymanej od Esentii. Rozdzielenie kremów na dzienny i nocny ma sens:)

bella121

to chyba coś dla mnie... ! ;)

martus2833

Dla mnie ważne jest, żeby krem na dzień był lekki i posiadał filtr UV. Nie lubię, kiedy twarz błyszczy się po nim. Na noc używam kremów cięższych, bardziej treściwych. W łazienkowej szafce mam zazwyczaj 4, 5 kremów - codziennie używam innego. Lubię nowości ale mam kilka swoich ulubieńców.

koziczka

Bella121: co masz na myśli? "coś dla Ciebie" to kremy dzień/noc, czy osobno na dzień i osobno na noc? Cuś Twój komentarz krótki i trochę dla mnie nie jasny...

Paulina80090

Koziczka,Bella121 chyba ma na myśli krem na dzień i na noc razem.Ja ostatnio na noc używam kremu nawilżającego bo nie mogę dobrać sobie nic...Wolałabym mieć jakiś z power-em:)Czasem nakładam maseczkę z Perfecty zamiast kremu przed snem i chyba zostanę przy tym na dłużej bo mam bardzo wypoczętą cerę po niej.Szukam jeszcze czegoś na noc ciągle.Wybredna jestem albo nie widzę efektów...?Mojego kremu z Tołpy już nie ma i nie wiadomo czemu...:(

koziczka

Hekate, nie wiem jak się zapatrujesz na finanse i czy lubisz L'Oreal, ale bardzo fajny jest "Kod młodości". Przyjemna konsystencja, taka aksamitna, zaś buzia rano wygładzona, wypoczęta.

Paulina80090

Koziczka Z L'Oreal-a nie miałam jeszcze nigdy nic.Może się skuszę:)))

bella121

Dokładnie, krem na dzień i na noc jednocześnie- cenię sobie takie rozwiązanie;)

morsik12

Ja również używam kremów z ich przeznaczeniem na dzień oraz noc .Jakoś wtedy mam...hmm...jak to nazwać "komfort psychiczny",że dobrze dbam o moją twarz :) I faktycznie tak jest,ze kremy na noc zazwyczaj mają "bogatsze wnętrze" :)

martus2833

Również wybieram kremy na noc i na dzień. Kremy na dzień mają zazwyczaj filtr UV a te na noc, są bardziej "treściwe".

ilonaK

Zgadzam się ,że dobrze używać jedną serię ,bo składniki aktywne w nich zawarte uzupełniają swoje działanie , no i przez to zauważamy szybciej efekty.

Klio69

Ja niestety w to się nie bawię..w zasadzie nie systematycznie, bo zdarza mi się używać krem zarówno na noc jak i na dzień, lecz nie w chwili obecnej. Stosuję Uriage i ograniczam się do jednego użytku dziennie, naprzemiennie dzień lub noc. I to mi w zupełności wystarcza :) Aczkolwiek myślę, że z wiekiem lub jakimś przełomowym odkrycie, które dostarczy mi mnóstwo satysfakcji, zacznę używać kremów na dzień i na noc :) W końcu jestem kobietą, a nic tak nie uszczęśliwa kobiety jak masa kosmetyków, przeróżnego użytku i zastosowania.

morsik12

Kilo69...myślę,że ja pojawią się pierwsze zmarszczki, to i wtedy "człowiekowi" zmienia się takie myślenie o kremach ;) U mnie tak chyba właśnie jest :)

Klio69

Morsik masz rację, wtedy szuka się już złotego środka w postaci przerónych kosmetyków :)

cialkozieleni

nie zaprzeczę, że używam różnych kremów, np. na tym z Bielendy avocado mimo, że pisało dzień/noc ,to uparłam się, żeby go używać jednak na noc, bo kładłam grubą warstwę, żeby wchłaniał dobrze wszystkie odżywcze składniki, za dnia raczej wolę coś lżejszego, oczywiście nie trzymałam się swojego postanowienia rygorystycznie i czasem stosowałam też i na dzień, ale oszczędnie :D

Medigold

Tez uważam,że ważne jest aby krem był osobno na dzień jak i na noc.Ja stosuję terapię kremami La Milu i jestem zadowolona z efektów

paulinka89

ja polecam anti-aging flolslek krem na noc