Krem na rozstępy

Klio69

Dziewczyny, czy będąc w ciąży stosowałyście krem na rozstępy? Stosuję jedynie oliwkę..i nie wiem czy to nie jest zbyt mało..

ilonaK

Wystarczy jeśli będziesz jej używała codziennie . Ja niestety nie stosowałam nic regularnie i przy pierwszej ciąży pod koniec, jak już myślałam ,że mam to za sobą , dosłownie na kilka dni przed porodem pokazały się na całym podbrzuszu .Byłam tym załamana i niestety walczę z nimi po dziś dzień , choć przez pięć lat zdążyłam się z nimi oswoić . Nie zapominaj też o smarowaniu biustu i bioder , to też newralgiczne miejsca jeśli chodzi o rozstępy. Możesz od czasu do czasu wsmarować jakiś krem dla kobiet w ciąży , to lepiej wzmocni włókna kolagenowe w skórze ,a teraz na rynku jest duży wybór takich produktów. A tak propo w ,którym jesteś miesiącu ?

martus2833

Skłonność do rozstępów jest genetyczna. Ja nie używałam tego typu kosmetyków i nie pojawił się ani jeden. Często przeglądam fora internetowe, gdzie dziewczyny piszą o rozstępach pojawiających się pomimo regularnego stosowania balsamów i innych kosmetyków mających im zapobiec.

koziczka

Wydaje mi się, że oliwka to zbyt mało. Dobra jest przy pierwszych 3-4 miesiącach ciąży, ale jak brzuszek zaczyna coraz bardziej rosnąć, to oliwka jest za słaba. Radzę zakupić kremy dla kobiet w ciąży ( nie tyle na rozstępy, co przeciw nim). Zadbaj również o piersi!!!

Klio69

Z tego co czytałam nie wszystkie balsamy tudzież kremy na rozstępy są przeznaczone dla kobiet w ciąży i mam taki trochę dylemat. Choć przed zakupem powinnam się zdecydować na specjalistyczny, a nie kombinować z jakimiś zwykłymi (które mogą stosować kobiety nie będące w ciąży). Jestem w połowie 5 ms :)

martus2833

Gratulacje Klio :) Mam nadzieję, że upały bardzo Ci nie doskwierają :)

Klio69

Dziękuję :) To zależy...staram się przebywać w zacienionych miejscach..choć ostatnimi dniami warunki atmosferyczne b. źle na mnie oddziałują..ale zawsze jest na to jakiś złoty środek, w dniu dzisiejszym prym wiodą słodycze :)

ilonaK

Przy pierwszej ciąży rodziłam pod koniec sierpnia i uff.. te upały pamiętam jak dziś . Musisz poszperać bo są kremy specjalne dla kobiet w ciąży widziałam je nawet tu na Esentii.

martus2833

Ja urodziłam córkę pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Miałam szczęście i całą ciążę czułam się wyśmienicie. W wakacje jeździłam nawet na odkryty basen i opalałam się. Piłam rekordowe ilości wody ale dzięki temu nie wiem o to puchnięcie nóg. Klio a wiesz już czy będziesz miała chłopczyka czy dziewczynkę?

Klio69

Poszukam jakiś odpowiednich kosmetyków, bo brzuch w zastraszającym tempie rośnie..a w nim córeczka :)

OktawiaB

na rozstępy dobra jest seria Sexy Mama z Bielendy :)

cialkozieleni

najlepiej ponoć sprawdzają sie kremy z kolagenem, z takim pełnowartościowym, jest w Polsce jakieś centrum kolagenu- instytut-tam można poczytać o tym, ile zastosowań ma ten kolagen ze skór rybich, ich kremy są drogie i mają ciekawe nazewnictwo typu ,,platinum...coś tam"- właśnie koleżanka u nich zamawia i nic innego już do twarzy nie kupuje; mogą nawet wysłać jakieś próbki, tylko z aprzesyłkę trzeba zapłacić;)

bella121

mialam okazje uzywać sorayi na rozstepy, ale jakos nie znikły... moze jeszcze za wczesnie...:(

ruda93

Podpenę się troszeczkę pod temat...Jest może coś, co możecie polecić na różowe rozstępy? Mam co prawda balsam z Perfecty, ale nic nie działa.

Julitta

Mogę z czystym sumieniem polecić BioOil, jednak cena jest dość wysoka. Ale warto, naprawdę działa cuda ;)

martus2833

Od pewnego czasu zastanawiam się nas zakupem BioOil. Nie mam rozstępów ale bardzo przeszkadzają mi blizny po usunięciu znamion na plecach i brzuchu.

ruda93

No właśnie, właśnie...Zastanawiam się od jakiegoś czasu, czy by jednak nie zainwestować raz a porządnie w ten olejek, zamiast ciągle babrać się z kremami. Myślę, że jak wypatrzę go na promocji w jakiejś drogerii, to jednak w końcu go kupię.

martus2833

Na pewno nie usunie moich blizn. Wystarczyłoby gdyby stały się jaśniejsze i mniej widoczne.

Klio69

BioOil chyba jest jednym z lepszych i najbardziej polecanych kosmetyków na wszelkie niedoskonałości występujące na ciele :)

martus2833

Eveline chyba ma podobny produkt. Ciekawe czy działanie porównywalne z Biooil, bo cena zdecydowanie niższa.

Julitta

Martus2833 to zależy jak wielkie masz te blizny, swojego czasu pomagała mi maść z witaminą A na niewielkie, natomiast gdy na szyi pojawiły się nowe, większe i ciemniejsze to zaczęłam stosować właśnie BioOil i jeszcze do końca nie znikły, natomiast znacznie się rozjaśniły.

martus2833

Moje blizny są dość duże i stare. Największa ma grubość pół centymetra. Spróbuję stosować BioOil. Na allegro kosztuje niecałe 30 zł, warto więc spróbować :)

Klio69

Martus, a może jakiś specyfik sporządzony przez aptekarza byłby stosowny na zmniejszenie blizn?

martus2833

Nie wiem, nigdy nie pytałam. Blizny nie przeszkadzają mi na tyle, żeby szukać pomocy u lekarza albo farmaceuty. Mam około 10 sztuk, pozostały po usunięciu "pieprzyków". Jedne są mniejsze, inne większe; największa ma 3 - 4, cm. Chyba się do nich przyzwyczaiłam. Ale jeśli istnieje olejek, dostępny od ręki czemu nie spróbować..

Klio69

Pewnie :) każda próba przynosi jakiś skutek..mniejszy lub większy :) A więc warto je podejmować :)

duberka

Kup sobie serum soraya body diet. Jest tanie, więc myślę, że nie nadwyręży twojego domowego budżetu, a bardzo fajnie zmniejsza rozstępy i zapobiega pojawianiu się nowych.

niebieska

Mój mąż miał przepisaną maść z apteki na blizny - taką cebulową. Cepan czy coś takiego. Smarował się tym dość często, ale faktycznie dość duża blizna jest teraz mało widoczna. Może coś takiego by pomogło?

juuuhu

Ja mam eozstepy na kolanach jesCze z czasów dorastania. Męczę sie z nimi od lat.

Klio69

Duberka, niestety obawiam się kosmetyków Soraya..lub Bielanda, które mają na celu zmniejszenie rozstępów. Zdecydowałam się ostatnio na specjalistyczny krem z Palmers'a :)

Raspberry

Oliwkę i tłuste kremy najlepiej stosować zapobiegawczo. Jeżeli rozstępy już są, to albo laser, albo kwas mlekowy.