Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2015-03-31 17:49

Jakie kostki do mycia twarzy polecacie? Ja posiadam cerę mieszaną i swojego czasu używałam kostki SVR z linii jasno zielonej właśnie dla skóry mieszanej. Świetnie działa bo nie wysusza nadmiernie mojej skóry,ale to dosyć ,,słony'' zakup bo sporo kosztuje :-/. Nie znacie jakichś tańszych równie dobrych mydeł myjących do twarzy? Najlepiej gdyby były specjalnie do cery tłustej i mieszanej. Pomóżcie :-/

Wiktoria2S
Wiktoria2S 287 4 59 2017-01-19 19:46

Mam cerę tłustą i nie myję jej nigdy mydłem czy kostkami myjącymi, bo taka pielęgnacja wysusza mi cerę. Staram się używać płynów micelarnych dostosowanych do swojego rodzaju cery, sporadycznie w celu głębszego oczyszczenia delikatnych żeli do mycia twarzy oraz maseczek na bazie węgla, które działają matująco i antybakteryjnie, np. Carbo Detox z Bielendy

Sylwia12
Sylwia12 15 0 5 2017-01-19 12:24

A moim zdaniem pytanie o radę niewiele Ci da bo każdy kosmetyk będzie inaczej działał na każdą osobę. Niestety najlepszą metodą doboru odpowiedniego kosmetyku to metoda prób i błędó na własnej skórze. Ja osobiście używam do pielęgnacji dermokosmetyków, tu spory wybór: http://www.rossmann.pl/produkty/Dermokosmetyki,2222 mam wrażenie, że są lepsze dla skóry. Co do ceny-dermokosmetyki zawsze będą nieco droższe-za jakość należy zapłacić.

mercy
Mercy 72 0 10 2017-01-16 08:41

Odpowiem Ci w inny sposób. Sprawdź sobie ten artykuł http://www.vichy.pl/artykul/masz-problemy-ze-skora-unikaj-tych-sk%C5%82adnikow-w-kosmetykach/a50253.aspx i zobacz jakich składników powinnaś nie stosować. Co może źle działać na twoją cerę, warto mieć taką wiedzę.

kamil342
Kamil342 40 0 4 2016-12-26 09:45

Też myślę że lepiej coś delikatnego niz takie kostki

kamil342
Kamil342 40 0 4 2016-12-25 13:20

ja kupiłem ostatnio krem i on bardzo mi pomaga

Rudzielec
Rudzielec 247 7 30 2016-12-24 12:42

Ja skusilam sie na nowosc bielendy, peeling myjacy insta perfekt, natknelam sie na niego przypadkiem, na instagramowym konkursie, w ktorym zrestza biore udzial, juz nawet nie chodzi o to zebym byla twarza bielendy, ale zestawy kosmetykow sa kuszace :) Sam peeling jest swietny, super oczyszcza, zmniejsza widocznosc porow i matuje blyszczaca sie cere.

viola
Viola 125 8 3 2016-12-19 18:37

Jeżeli miałabym coś polecić, to napewno produkt, który sama przez dłuższy czas stosowałam i który mi pomógł - a mianowicie Mydło Aleppo ( 70% oliwy z oliwek, 20% oleju z liści laurowych). Można zakupić w proporcjach 50% oliwy z oliwek, 50% oleju z liści laurowych). Jest to naturalne mydło do twarzy, ciała i włosów. Posiada właściwości łagodzące i ochronne. Mydło przeznaczone jest dla osób ze skórą suchą, wrażliwą, alergiczną, skłonną do podrażnień. Likwiduje łupież, jest doskonałe na łuszczycę, egzemę, trądzik, AZP. Do stosowania dla każdego rodzaju skóry- nawet dziecięcej. Na początku stosowania bardzo wysuszyło mi skórę ale z czasem było tylko lepiej. Systematyczne stosowanie mydła powoduje odnowienie filmu hydrolipidowego skóry. Niestety można je kupić w dobrej mydlarni bądź w internecie. Lecz trzeba uważać, gdyż jest bardzo dużo podróbek.Cena ok 50 zł - ale warto bo mydło jest bardzo wydajne i nie jest standardowej wielkości bo ok 200 g.

mateoo4ds
Mateoo4ds 45 0 5 2016-11-17 13:34

Dokładnie, kostki nie są zbyt dobre.

martynalo
Martynalo 162 4 27 2016-11-09 11:40

kostek myjących nie polecam u mnie wystapiły podraznienia, seria insta perfect jest dosyc dobra dla cery tradzikowej. Czasem stosuję także maść cynkową aby wysuszyć wypryski

Milorzab
Milorzab 50 0 6 2016-07-19 13:01

Mydło z siarką delikatniejsze? Nazwa zmyla ;)

Też jestem dumną posiadaczką cery mieszanej i podobnie jak z żelami/mydłami oczyszczającymi mam też problem z kremami, podkładem... ;<

Dagmis
Dagmis 65 0 8 2016-07-07 14:58

Do cery mieszanej i przetłuszczającej się najlepiej używać matujących żeli do mycia twarzy. Mydło siarkowe jest delikatniejsze od zwykłego, więc może zdać egzamin. Należy jednak pamiętać, że mydła wysuszają skórę, która zacznie się bronić, produkując większą ilość sebum i będzie się bardziej przetłuszczała. Warto kupić produkty, które będą matowić, ale nie wysuszać i będą przeznaczone do tego rodzaju cery.

Wiktoria2S
Wiktoria2S 287 4 59 2016-06-15 10:39

Ja nie myję twarzy kostką. Używam żelu do mycia twarzy z Bielendy expert czystej skóry, działa kojąco nie wysusza, nie ma po nim uczucia ściągnięcia twarzy. Poza tym często zmywam makijaż płynami micelarnymi z tej samej firmy.

Aniula899
Aniula899 67 26 13 2016-06-05 21:00

ja to wole umyc twarz plynem micelarnym :) bo skora jest po nim swieza i nawilzona :) przynajmniej po tym z bielendy, expert czystej skory :) a przede wszystkim nie podraznia mojej wrazliwej skory :)

Mydlodajnia
Mydlodajnia 20 0 2 2015-04-17 08:46

kostka Alepia jest b.skuteczna

http://mydlodajnia.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=73 ewentualnie mydło z drzewa herbacianego i zielonej glinki http://mydlodajnia.pl/index.php?route=product/product&path=62_97&product_id=266 Pozdrawiam

weronkaa84
Weronkaa84 40 279 272 2015-04-01 00:24

Również jestem posiadaczką cery mieszanej. Niestety, żadnej kostki myjącej ci nie polecę, ponieważ nie używam takowych. Źle działają na moją skórę. Wolę żele, albo pianki :)