Kostki myjące do twarzy dla cery mieszanej i przetłuszczającej się :-)

Irmina79738

Jakie kostki do mycia twarzy polecacie? Ja posiadam cerę mieszaną i swojego czasu używałam kostki SVR z linii jasno zielonej właśnie dla skóry mieszanej. Świetnie działa bo nie wysusza nadmiernie mojej skóry,ale to dosyć ,,słony'' zakup bo sporo kosztuje :-/. Nie znacie jakichś tańszych równie dobrych mydeł myjących do twarzy? Najlepiej gdyby były specjalnie do cery tłustej i mieszanej. Pomóżcie :-/

weronkaa84

Również jestem posiadaczką cery mieszanej. Niestety, żadnej kostki myjącej ci nie polecę, ponieważ nie używam takowych. Źle działają na moją skórę. Wolę żele, albo pianki :)

Mydlodajnia

kostka Alepia jest b.skuteczna http://mydlodajnia.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=73 ewentualnie mydło z drzewa herbacianego i zielonej glinki http://mydlodajnia.pl/index.php?route=product/product&path=62_97&product_id=266 Pozdrawiam

Aniula899

ja to wole umyc twarz plynem micelarnym :) bo skora jest po nim swieza i nawilzona :) przynajmniej po tym z bielendy, expert czystej skory :) a przede wszystkim nie podraznia mojej wrazliwej skory :)

Wiktoria2S

Ja nie myję twarzy kostką. Używam żelu do mycia twarzy z Bielendy expert czystej skóry, działa kojąco nie wysusza, nie ma po nim uczucia ściągnięcia twarzy. Poza tym często zmywam makijaż płynami micelarnymi z tej samej firmy.

Dagmis

Do cery mieszanej i przetłuszczającej się najlepiej używać matujących żeli do mycia twarzy. Mydło siarkowe jest delikatniejsze od zwykłego, więc może zdać egzamin. Należy jednak pamiętać, że mydła wysuszają skórę, która zacznie się bronić, produkując większą ilość sebum i będzie się bardziej przetłuszczała. Warto kupić produkty, które będą matowić, ale nie wysuszać i będą przeznaczone do tego rodzaju cery.

Milorzab

Mydło z siarką delikatniejsze? Nazwa zmyla ;) Też jestem dumną posiadaczką cery mieszanej i podobnie jak z żelami/mydłami oczyszczającymi mam też problem z kremami, podkładem... ;<

martynalo

kostek myjących nie polecam u mnie wystapiły podraznienia, seria insta perfect jest dosyc dobra dla cery tradzikowej. Czasem stosuję także maść cynkową aby wysuszyć wypryski

mateoo4ds

Dokładnie, kostki nie są zbyt dobre.

viola

Jeżeli miałabym coś polecić, to napewno produkt, który sama przez dłuższy czas stosowałam i który mi pomógł - a mianowicie Mydło Aleppo ( 70% oliwy z oliwek, 20% oleju z liści laurowych). Można zakupić w proporcjach 50% oliwy z oliwek, 50% oleju z liści laurowych). Jest to naturalne mydło do twarzy, ciała i włosów. Posiada właściwości łagodzące i ochronne. Mydło przeznaczone jest dla osób ze skórą suchą, wrażliwą, alergiczną, skłonną do podrażnień. Likwiduje łupież, jest doskonałe na łuszczycę, egzemę, trądzik, AZP. Do stosowania dla każdego rodzaju skóry- nawet dziecięcej. Na początku stosowania bardzo wysuszyło mi skórę ale z czasem było tylko lepiej. Systematyczne stosowanie mydła powoduje odnowienie filmu hydrolipidowego skóry. Niestety można je kupić w dobrej mydlarni bądź w internecie. Lecz trzeba uważać, gdyż jest bardzo dużo podróbek.Cena ok 50 zł - ale warto bo mydło jest bardzo wydajne i nie jest standardowej wielkości bo ok 200 g.

Rudzielec

Ja skusilam sie na nowosc bielendy, peeling myjacy insta perfekt, natknelam sie na niego przypadkiem, na instagramowym konkursie, w ktorym zrestza biore udzial, juz nawet nie chodzi o to zebym byla twarza bielendy, ale zestawy kosmetykow sa kuszace :) Sam peeling jest swietny, super oczyszcza, zmniejsza widocznosc porow i matuje blyszczaca sie cere.

kamil342

ja kupiłem ostatnio krem i on bardzo mi pomaga

kamil342

Też myślę że lepiej coś delikatnego niz takie kostki

mercy

Odpowiem Ci w inny sposób. Sprawdź sobie ten artykuł [url]http://www.vichy.pl/artykul/masz-problemy-ze-skora-unikaj-tych-sk%C5%82adnikow-w-kosmetykach/a50253.aspx[/url] i zobacz jakich składników powinnaś nie stosować. Co może źle działać na twoją cerę, warto mieć taką wiedzę.

Sylwia12

A moim zdaniem pytanie o radę niewiele Ci da bo każdy kosmetyk będzie inaczej działał na każdą osobę. Niestety najlepszą metodą doboru odpowiedniego kosmetyku to metoda prób i błędó na własnej skórze. Ja osobiście używam do pielęgnacji dermokosmetyków, tu spory wybór: [url]http://www.rossmann.pl/produkty/Dermokosmetyki,2222[/url] mam wrażenie, że są lepsze dla skóry. Co do ceny-dermokosmetyki zawsze będą nieco droższe-za jakość należy zapłacić.

Wiktoria2S

Mam cerę tłustą i nie myję jej nigdy mydłem czy kostkami myjącymi, bo taka pielęgnacja wysusza mi cerę. Staram się używać płynów micelarnych dostosowanych do swojego rodzaju cery, sporadycznie w celu głębszego oczyszczenia delikatnych żeli do mycia twarzy oraz maseczek na bazie węgla, które działają matująco i antybakteryjnie, np. Carbo Detox z Bielendy