Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
Kolorowa
Kolorowa 40 214 468 2013-12-22 00:29

Czy któraś z Was sama sporządza kosmetyki? Tzn. uciera w moździerzu półprodukty, które można zakupić w sklepach internetowych? Nigdy nie zdobyłam się na odwagę i trochę z lenistwa wolę używać gotowe produkty. Jak jest z Wami?

Wiktoria2S
Wiktoria2S 392 4 83 2017-07-03 19:18

Jest tyle bardzo dobrych, gotowych już produktów, że mi akurat szkoda czasu na zamawianie półproduktów i kręcenie czegoś samej. Może wyjątkiem jest peeling z fusów od kawy i oliwki, bo nie ma przy tym zbyt wiele zachodu i nic nie trzeba zamawiać. Kremy do twarzy kupuję gotowe, olejek do ciała w kremie kupuję z Bielendy, bo sama na pewno bym takiego nie zrobiła, tonik i mleczko mam z Biedronki, a krem do rąk i stóp kupuję akurat taki, jaki jest w promocji.

Majaaa
Majaaa 20 15 6 2015-06-17 22:04

Ja ostatnio robiłam peeling z płatków owsianych

Można tez zrobić z dodatkiem jogurtu i banana jako maseczka

bella121
Bella121 40 18 183 2015-05-28 13:27

Chyba jestem na to zbyt leniwa... chociaż farbowanie włosów własnymi mazidłami się zdarzyło ;)

niebieska
Niebieska 40 148 658 2015-05-18 13:40

Od mojej ostatniej wypowiedzi w temacie minął rok i napiszę tak: robić, robić i jeszcze raz robić! Moja cera wygląda o niebo lepiej, a ciągłe zwiększanie wiedzy odnośnie półproduktów pomaga potem odnaleźć się także w gąszczu już gotowych kremów i kosmetyków. Polecam, bo i zabawa jest niezła!

Adele
Adele 0 0 6 2015-05-15 07:32

Trochę mnie zainspirowałyście, powiem szczerze.

koziczka
Koziczka 64 314 971 2015-04-28 13:09

Ja ostatnio zrobiłam sobie mikrodermabrazję do twarzy: kupiłam za niewielkie pieniądze korund kosmetyczny, miałam krem nawilżający do twarzy (taki sobie, tani). Korund wsypałam do kremu, wymieszałam i... jestem zachwycona! Super efekt za niewielkie pieniądze. Do tego korund miał 100g i jest na dwie porcje.

mariolka
Mariolka 0 0 2 2015-04-27 15:25

Ja dopiero raczkuję, ale już mam na koncie pierwszy krem do rąk i do twarzy z witaminą E. Na stronce Natura dla Piękna są dokładne receptury z linkami odsyłającymi do konkretnych składników. Podoba mi się to, bo zawsze się bałam, że użyję złych i zrobi mi się jakaś rewolucja na twarzy:)

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2014-03-23 13:48

maseczkę ulubioną z żółtka, oliwy, miodu i kropli cytrynki sama przygotowuję od 20 lat i jest zawsze świetna- odżywiona skóra i lepiej napięta jest jak aksamit:)

niebieska
Niebieska 40 148 658 2014-03-22 21:42

Miałam niedawno "jazdę" na naturalne kosmetyki - w moim przypadku chodziło głównie o krem do twarzy.

Zaczęło się od tego, że się wkurzyłam na kupne kremy - każdy (dosłownie - bez względu na firmę/cenę) powodował wysyp różnych nieproszonych gości na twarzy jak błyszczenie, zaskórniki, krostki większe i mniejsze, zaczerwienienia itp. Niektóre potrafiły przesuszać pewne partie skóry aż do łuszczenia jednocześnie pięknie przetłuszczając inne (tu akurat doszłam do wniosku, że to wina parafiny - od tamtej pory unikam jej w kremach do twarzy jak ognia i mam ten problem z głowy).

Pomyśłałam więc - zrobię sobie własny krem i już. Ale żeby to było takie proste...

Najpierw musiałam się przekopać przez dziesiątki (może nawet setki) stron o tej tematyce - wyszukiwałam info o składnikach, które nie zapychają cery, ale ją nawilżają, nie przetłuszczają, ale odżywiają i działają antybakteryjnie nie wysuszając. Jak już znalazłam wszystko co chciałam wydałam 150 zł na różne potrzebne składniki np. masło shea, olejek herbaciany, olejek z czarnuszki itp.

Potem musiałam przekopać się przez receptury - żadna mi nie odpowiadała, więc na podstawie jednej z receptur, troszkę tylko zmieniając składniki na odpowiednie dla mnie, zrobiłam swój pierwszy krem do twarzy.

Ależ byłam zadowolona z siebie (teraz się z tego śmieję :P). Oczywiście krem nie miał prawa wyjść od razu idealny, troszkę było w nim grudek i dziwnie pachniał (postawiłam na jak najmniejszą ilość chemii, czyli ograniczyłam się do niezbędnego minimum np. emulgator i spirytus do konserwacji) - zapach mi nie przeszkadzał, to znaczy przyzwyczaiłam się :)

Drugi krem był już o niebo lepszy, trzeci jeszcze lepszy itd. Wciąż pracuję nad "idealną recepturą" (brzmi trochę jak szalony naukowiec :P), mam nadzieję, że jestem coraz bliżej.

Bardzo lubię to kombinowanie, zmienianie składników, odmierzanie (ważne jest trzymanie się proporcji, aby wyszła dobra konsystencja).

Raczej krzywdy sobie nie robię, moja cera wygląda o niebo lepiej niż kilka miesięcy temu, włosy tak samo (zaczęłam brać skrzyp + raz na jakiś czas nakładam czysty olej kokosowy).

Nadal będę pracować nad moim "maleństwem" czyli idealnym kremem dobranym do mojej cery i mam nadzieję, że kiedyś mi się uda :)

cialkozieleni
Cialkozieleni 22 131 941 2013-12-26 18:02

od lat stosuję regenerującą, rozświetlającą maseczkę i nawilżającą na twarz i szyję zarazem z łyżki miodu i jednego żółtka i kilku kropel z cytryny, polecam:)

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2013-12-26 17:16

Hydrolat można dodać do kremu do twarzy, można go stosować jak tonik, jest to również świetna płukanka zakwaszająca włosy która nadaje im niesamowity blask :-)

luna1
Luna1 44 60 545 2013-12-25 15:21

na pewno o tym czy takie kosmetyki będą spełniały swoją rolę jest też połączenie składników w odpowiednich proporcjach

Kolorowa
Kolorowa 40 214 468 2013-12-24 18:53

Marjories super! Takie osoby mi imponują. Jak się kiedyś zdecyduję coś ukręcić to się pochwalę:P jeżeli będzie czym:P

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2013-12-24 15:49

Na stronie Biochemia Urody można kupić wiele cennych składników do robienia samodzielnie swoich kosmetyków. Zastanawiam się nad kupnem hydrolatu.

anka8661
Anka8661 40 215 636 2013-12-24 14:45

Kupić też da się kosmetyk idealnie dobrany dla siebie, fakt trzeba się wcześniej naszukać i trochę ich przetestować :-)

Lineya
Lineya 20 197 395 2013-12-24 14:10

Lenistwo przeważa szalę. Ale gdyby się w to wkręcić to można robić kosmetyki dostosowane do swoich potrzeb.

evelyn1203
Evelyn1203 22 254 666 2013-12-24 13:12

Ja też idę na łatwiznę i kupuję gotowe kosmetyki, tylko maseczki przygotowuję sobie sama czasem. Jak niektóre z Was nie mam na to cierpliwości, czasu i doświadczenia.

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2013-12-24 08:11

Też jestem pod wrażeniem Marjories.

ejmamo
Ejmamo 40 18 57 2013-12-22 23:52

Niestety nie mam czasu i cierpliwości, bo uzyskanie odpowiedniego odcienia jest ciężkie, np jeśli chodzi o podkłady. Wolę kupne :)

grincz01
Grincz01 40 79 869 2013-12-22 22:16

To niestety nie dla mnie. Na takich rzeczach trzeba się znać a ja na tym się nie znam ,więc kupuje tylko gotowe kosmetyki:-\ .

AnnaRose
AnnaRose 20 57 120 2013-12-22 21:32

Marjories jestem pod wrażeniem! Widzę, że masz doświadczenie w temacie. Muszę kiedyś też coś spróbować zrobić :)

anka8661
Anka8661 40 215 636 2013-12-22 18:37

Ja kupuję gotowe kosmetyki, głównie z lenistwa. Nie chce mi się robić samej, wydaje mi się, że to dość dużo roboty jest przy samodzielnym robieniu.

urszulan7
Urszulan7 20 89 561 2013-12-22 14:24

ja również używam tych gotowych ze sklepu , sama trochę zaczęłam eksperymentować z maseczkami z glinki i czasami maski do włosów sama robię

luna1
Luna1 44 60 545 2013-12-22 09:58

lenistwo i brak czasu nie bardzo mi pozwalają na przygotowywanie takich kosmetyków, jest mnóstwo przepisów na kremy, maseczki do twarzy, ale konieczność gromadzenia potrzebnych produktów do ich wykonania skutecznie mnie zniechęca, na pewno są zdrowsze niż te które kupujemy w sklepie gotowe, i podziwiam osoby które poświęcają swój czas na robienie takich naturalnych kosmetyków