Jakie mydło myjące do twarzy nie szczypie w oczy i nie wysusza naskórka?

Irmina79738

Czy macie doświadczenia z kostkami myjącymi do twarzy? Jakie mydło nie będzie szczypać w oczy i będzie pielęgnować skórę?

anka8661

Mam niemiłe doświadczenia z mydłami w kostce i już dawno zaprzestałam ich używać. Ostatnie jakie miało kontakt z moją twarzą spowodowało intensywnie czerwone plamy i długie szczypamie skóry.

Irmina79738

Hej Ania mi chodziło nie o takie zwykłe mydło do mycia ciała, tylko o takie specjalne do mycia buzi.

marjories

Używałam mydła z glinką Rhassoul, ale chyba nie przypomnę sobie marki, kupione w mydlarni. Teoretycznie do każdego rodzaju skóry, lecz w praktyce musiałam oddąc osobie z tłustą, trądzikową skórą i na takiej mydło się sprawdziło (dodatkowym minusem było to, że ze względu na brązowy kolor mydła, jego niedokładne zmycie wodą pozostawiało później brzydkie plamy na ręczniku). Testowałam też kostkę do mycia Avene Cold Cream. Niby do mycia ciała, ale ze względu na łagodne działanie, bardzo dobra do twarzy.... u mnie zero wysuszenia.

anka8661

No właśnie mnie też i nie spotkałam jeszcze nikogo kto tak by na te mydła zareagował, zresztą dermatolog do którego wtedy poszłam też. Od tego czasu buzię myję tylko żelami, używam także peeling oraz tonik.

marjories

Mnie mocno podrażniło kolorowe mydło sprzedawane w mydlarniach na wagę. Był to prezent, który przez jakiś czas robił za łazienkową dekorację. Któregoś dnia, skuszona zapachem, wypakowałam mydło i umyłam twarz... to był szok... skóra natycmiast się zaczerwieniła, zaczęła piec, szczypać i mimo całkowitego zmycia z twarzy, pieczenie i czerwone placki utrzymywały się jeszcze parę godzin, także przestrzegam przed tymi mydłami...albo jako dekoracja albo tylko do mycia rąk.

Emilia1985

Próbowałaś metody demakijażu olejkami?

Kolorowa

Ja kiedyś używałam do mycia twarzy i do higieny intymnej takiego mydełka z apteki z nanosrebrem. Było w takim zielonym kartoniku, a w środku były zawinięte jeszcze w folię. Ono nie szczypało mnie w oczy (przynajmniej nie pamiętam, żeby jakoś bardzo przeszkadzało mi). nie miało zapachu, było hipoalergiczne. Jak dla mnie bardzo fajny kosmetyk, ale jednak bardzo wysuszał skórę, więc wróciłam do żeli do mycia twarzy. jego cena też nie była najniższa jak na przeciętnej wielkości kostkę (około 5 zł), ale zachęca skład i badania przeprawadzone w jednej z akademii medycznych (nie pamiętam już dokładnie której). W każdym razie jezeli nie do twarzy, to na pewno mydeko fajnie sprawdza się do mycia ciała i do higieny intymnej (bo do tego również jest przeznaczone).

ilonaK

Moja skóra nie toleruje mydeł nawet tych specjalnych ,a już nie wyobrażam sobie aby myć twarz mydłem . Specjaliści radzą unikać mydeł do mycia twarzy .

Irmina79738

Emilia jeszcze nie próbowałam tej metody demakijażu olejkami ale coraz bardziej się przekonuję żeby spróbować :-) Olejki organiczne sama natura z pewnością pomogłyby mi zmniejszyć intensywność tego upartego trądziku ;-/

Irmina79738

Spróbuje tego mydła Avene Cold Cream też słyszałam o nim same dobre opinie :-)

Wiktoria2S

Kojący żel do twarzy z Bielendy expert czystej skóry. Jest przeznaczony dla skóry wrażliwej i nie powoduje przesuszenia czy uczucia ściągnięcia skóry. W składzie ma kwas hialuronowy. Mnie wysuszał żel z biedronki Bebeauty, ale dla cery tłustej czy mieszanej powinien być dobry.

Dagmis

Ja wolę używać pianki oczyszczającej do mycia twarzy z firmy Iwostin. Jest lekka, pielęgnującą, do cery problematycznej i nie powinny szczypać po niej oczy. Mydło zawsze będzie wysuszało skórę, a jeśli już koniecznie chcesz myć twarz mydłem to może warto wypróbować mydło siarkowe, ale ono też będzie wysuszało.