Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
Teola
Teola 20 0 1 2015-03-17 10:04

cześć dziewczyny, posiadam od niedawna salon kosmetyczny i zastanawiam się, jak skusić klientki. Myślałam o jakichś plakatach czy ulotkach, żeby więcej osób sie o nim dowiedziało, ale nie mam nawet pomysłu, jak one mogłyby wyglądać. Poradźcie coś.

fiona45
Fiona45 145 0 23 2017-06-27 22:26

Moim zdaniem sprawdzi się tutaj reklama stacjonarna. Dodatkowo warto zerknąć na propozycje aukcji tanich poleasingowych na; https://aukcje.efl.com.pl . Mają godne uwagi propozycje w dobrej cenie.

juddi
Juddi 25 0 1 2017-06-24 12:51

Może powinnaś zainwestować w jakieś napisy, które będą się rzucały w oczy i wskażą przyszłym klientkom wejście? Ja tak zrobiłam w swoim salonie w Łodzi-zainwestowałam w litery przestrzenne: http://www.apla.eu/oferta/oznakowanie-zewnetrzne/litery-przestrzenne, które dodatkowo są podświetlane-zima już o 16 jest ciemno więc opcja sprawdza się idealnie:)

rozyczka
Rozyczka 30 0 2 2017-05-28 11:56

ja zaraz po otwarciu mialam podobny problem, ale stwierdzilam ze zaczekam chwile az fama pojdzie w swiat :) postawilam na naprawde wysoka jakosc uslug. Moje klientki moga kupowac kosmetyki tylko ode mnie, bo nie ma takich w drogeriach. poczatkowo dawalam im probki a pozniej wracaly one i nowe Panie. Dodatkowo zainwestowalam w radio lokalne i jak narazie nie narzekam na brak klientek :)

aneta245
Aneta245 55 0 7 2016-09-21 10:20

może social media?

kacperwujek
Kacperwujek 35 0 3 2016-09-05 16:45

Może warto pomyśleć o programie lojalnościowym. Żaden aktywizator nie ma takiej siły przebicia jak rekomendacja sąsiada.

Paula774
Paula774 25 0 1 2016-08-22 13:46

Zarówno plakaty jak i ulotki zawsze zamawiam przez internet z drukarni online. Korzystam z Diamond Druk i z czystym sumieniem mogę ich polecić. Ich ceny są niewysokie a jakość naprawdę powala. Zobacz sobie na http://diamond-druk.pl/

Milorzab
Milorzab 50 0 6 2016-07-19 13:05

Na początku dobrze zacząć wśród znajomych, oni powiedzą swoim znajomym, oni swoim i już masz klientów. Takie polecanie się znajomym to chwyt psychologiczny: "no bo przecież znajoma mi ja poleciła, więc musi być dobra" :D Potem przerzuć się na fb, strony internetowe zrzeszające kosmetyczki, a jak uzbierasz fundusze, ogłaszaj się w gazetach lokalnych, ewentualnie ulotkami

kasiiiaa
Kasiiiaa 15 0 7 2016-06-17 15:29

No w necie trochę podziałaj, na facebooku i tak dalej.

klaudia00
Klaudia00 0 0 2 2016-06-11 12:58

Trudno doradzic cos bez podawania szczegolow. Masz moze zdjecie swojego salonu? Mam tutaj na mysli jak wyglada z zewnatrz, czy rzuca sie w oczy itp. Radzilabym zastanowic sie powaznie nad zrobieniem jakiegos efektownego logo. Takie zeby rzucalo sie odrazu w oczy. Mysle, ze przyciagnelo by to klientow. Jesli szukasz jakis firm ktore podejma sie takiego zlecenia to moj znajomy korzystal z tej oferty http://www.apla.eu/oferta/oznakowanie-zewnetrzne/litery-przestrzenne/ i byl zadowolony. Mam nadzieje, ze pomoglam :) Pozdro

muda22
Muda22 10 0 9 2016-02-17 08:56

Jeśli chodzi o salon kosmetyczny możesz zacząć od takiej formy, że znajdujesz w internecie strony na których możesz wyszukać zlecenie danej usługi, np: http://oferia.pl/zlecenia/prace-domowe-ogrod a dalej już poczta pantoflową o ile oczywiście klientka będzie zadowolona pozyskasz nowych klientów. Możesz zacząć od takiej formy:)

zmorka
Zmorka 10 0 5 2015-11-16 17:30

Myślę że dobrze pomyśleć o wlasnej stronie internetowej. Mogłabyś tam wpisywać różne informacje o rabatach, opertach promocyjnych czy zamieszczać/aktualizować cennik. Wiele osób pierwszych informacji szuka własnie w internecie. Sama tak robię i muszę powiedzieć, że taka "forma" najbardziej mi odpowiada. Jest to w moim odczuciu też forma reklamy, możesz przecież udostępniać taką stronę na swoim facebooku (jeśli masz profil) czy jakoś inaczej nawiązać "dialog" z potencjalnymi i obecnymi klientami. Radzę też od początku zainwestować we własną domenę (a nie jest jakiś wielki koszt, zobacz sobie choćby tutaj dla przykładu: (http://www.nazwa.pl/tanie-domeny/) bo reklamy na darmowych hostingach moga skutecznie odstraszyć.

Lowita
Lowita 0 0 6 2015-11-12 15:06

Fanpage na fb i poproś koleżanki żeby udostępniały ;)

Julia
Julia 0 0 16 2015-09-24 15:00

Jeżeli chodzi o reklamę salonu kosmetycznego, to opcji jest bardzo wiele. Przede wszystkim możesz zorganizować ulotki, które albo rozdasz na ulicy, albo zostawisz w drogeriach. Drugą opcją jest wykupienie reklamy w gazecie, albo na bilbordzie. Trzecia opcja to plakaty. Możesz też ogłośić się w szkole o charakterze kosmetycznym, że będzie taki dzień otwarty w Twoim salonie i zaprezentujesz wtedy swoje umiejętności.

roko97
Roko97 10 0 10 2015-07-21 15:35

Internet, lokalna prasa?

Jadwisia
Jadwisia 10 1 7 2015-04-20 18:05

Zgadzam się, że najpierw trzeba zainwestować, a już na pewno jak ma się lokal w jakimś kiepskim miejscu (np. w podwórku, a nie od ulicy). Moja znajoma (fryzjerka) ma taki własnie lokal i na początku ludzie mieli olbrzymie problemy żeby do niej w ogóle trafić. Na początku próbowała robić jakieś oznaczenia, ale po pewnym czasie wystawiła takie tabliczki http://www.fabrykareklamy.pro/produkcja/materialy-pos-stojaki-reklamowe/ i teraz nie ma problemu. Pomyślałabym też o jakiejś reklamie np. na pobliskim osiedlu lub położeniu ulotek w sklepie, ale najważniejsze to żeby ludzie w ogóle wiedzieli że "jesteśmy". U mojego dawnego fryzjera były np. takie promocje "środa dla emeryta - 50% ceny". Fajna sprawa, ale skąd te kobiety mają wiedzieć o tym? Trzeba "celować" w daną grupę, ale i umiejętnie do nich "trafiać".

gusia
Gusia 20 69 30 2015-04-01 23:46

Fajny pomysł z tymi zniżkami procentowymi :-) Na początku muszą być ulgi i akcje promocyjne.

weronkaa84
Weronkaa84 40 279 272 2015-04-01 00:02

Jakieś dwa lata temu moja znajoma wzięła dofinansowanie z UE i otworzyła taki salon 3w1- fryzjer, kosmetyczka i masaż ciała. Pierwszego dnia działalności zorganizowała coś na zasadzie drzwi otwartych. Opowiadała odwiedzającym o salonie, prezentowała sprzęt, mówiła o usługach, jakie będą świadczone, przedstawiła swoje pracownice, mówiła o certyfikatach, jakie posiadają itd. Przyznam, że fajnie jej to wyszło, a zainteresowanie było spore.Zachęcała klientki do ponownych odwiedzin właśnie świadczeniem dodatkowej, drobnej usługi. Nie pamiętam, czy był masaż dłoni, ale na pewno był masaż skóry głowy. :) Jak sama mówiła, nie kosztowało jej to prawie nic, a klientki były zadowolone :) Gdy klientek przybywało wprowadziła zniżki- 5, 10, 15 % w zależności od ceny usługi. Im cena wyższa, tym większy rabat, oraz kartę stałego klienta. Zakład prosperuje jej do dziś :)

weronkaa84
Weronkaa84 40 279 272 2015-03-31 23:29

Irmina, też myślę, że taki kontakt jest bardzo fajnym pomysłem. Do salonu, gdzie panuje miła atmosfera, a obsługa jest sympatyczna, zawsze chętnie się wraca :)

gusia
Gusia 20 69 30 2015-03-31 22:34

Dopiszę banery ,plakaty tak,fb koniecznie.Pamiętaj ,salon to nie sklep z ciuchami,tu działa -jedna pani ,drugiej pani zachwaliła jakość,zadowolenie i efekty.Ulotki są sprawą na dzień,a później gonitwa o klienta.Często są to osoby,które trzeba "odbić"z innego salonu,a niektóre będą po raz pierwszy na zabiegu.

gusia
Gusia 20 69 30 2015-03-31 22:18

Niestety takie życie! Najpierw dokłada się do interesu,żeby później zarobić.Wiem co napisałam ,bo to się sprawdza,pomysł z próbkami też świetny.W salonach kosmetycznych sprzedaje się kosmetyki,a mini produkty często dawane są od producentów za darmo .Karneciki naprawdę przyciągają,Za zabiegi płaci się różnie np.ok 150zł i,200zł i nic się nie stanie jeśli zarobi się 6 razy ,a maseczkę za 49dostanie się w gratisie jako 7okienko.To,że tyle kosztuje... hurtowo nie płaci 49zł ,tylko np 20zł.Skoro salon ma zaistnieć zakładamy,że pani ma czas i w ramach reklamy zarabia :-) zwłaszcza że ma czas.Początki są trudne ,co się nie robi dla klienta.Sama uczestniczę w pewnych zajęciach i w ramach zadowolenia, coś mam się w gratisie obrywa.

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2015-03-31 22:10

Ale taki gratisowy masaż dłoni to może być też okazja do porozmawiania z potencjalnymi klientkami o ofercie jaką ma dany salon, o przewidzianych rabatach dla stałych klientek itd. Myślę że taki bliski kontakt z potencjalnymi klientkami jest najlepszy. Może być też gratisowa dobra herbatka dla wszystkich zainteresowanych :-). Najpierw trzeba coś od siebie dać aby potem brać :-)

weronkaa84
Weronkaa84 40 279 272 2015-03-31 19:01

Kobietki, pomysły macie fajne, ale dziewczyna dopiero otworzyła salon, jest więc na dorobku :) Jak zacznie od sporych zniżek i gratisów, to więcej straci niż zarobi :) Moim zdaniem najpierw trzeba salon po prostu rozreklamować za pomocą ulotek, plakatów, może jakaś wzmianka w lokalnej gazecie( w gazecie dla mojego regionu takie reklamy publikują za darmo). W miarę przybywania klientek, można wtedy pomyśleć o karnetach, zniżkach i gratisach :)

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2015-03-31 18:39

Do takich reklamowych ulotek warto dodać jakąś próbkę kosmetyku i dołączyć informację że tego produktu używa się np.: przy zabiegu oczyszczającym twarz. Albo można zaproponować gratisowy masaż dłoni dla zainteresowanych.

koziczka
Koziczka 74 314 971 2015-03-25 15:00

Pomysł Gusi jest bardzo fajny:) Z chęcią bym skorzystała z takiego karneciku, a co za tym idzie, to uzaleznienie od salonu kosmetycznego. O ile bym wychodziła z niego w pełni zadowolona!