Jak poradzić sobie ze zniszczonymi włosami.

ilonaK

Mam ostatnio duży problem z włosami . Trzy miesiące temu fryzjerka spaliła mi włosy ,bo przetrzymała za długo farbę . Od dwóch miesięcy robię wszystkie znane mi metody aby włosy stały się lśniące i zdrowe . Niestety moje dotychczas używane kosmetyki nie działają , włosy są suche , łamliwe i matowe . Co mam z tym zrobić ? Pewnie polecicie olejowanie ,ale jakim olejem będzie najlepiej . Włosomaniaczki pomocy ;) !

Katarzyna79464

A może ściąć chociaż małą część tych zniszczeń na początek? :) No i olejowanie oczywiście hehe, ja bym celowała może w sezamka albo w coś z omega 6 - odżywcze są kiełki pszenicy i pestki dyni na przykład :) Dodatek oleju do maski do spłukiwania, keratyna hydrolizowana - ona działa na zasadzie tymczasowego cementu, wypełnia ubtki we włosie, dla takich zniszczonych powinna być w sam raz, kilka kropel do porcji maski, razem z kilkoma kroplami oleju :)

cialkozieleni

albo stosuję odżywkę z olejkami w rozpylaczu np. z Mariona albo jak ostatnio używam szamponu z ekstraktem ziołowym z orzecha /koloru pomarańczowego/ z Venity/ i następnie aplikuję odżywkę też z Venity z ekstraktem chny do włosów ciemnych - mogę powiedzieć, że odzywka jest niezbędnikiem, uzupełnia znakomicie działanie szamponu, a jednocześnie sprawia, że niweluje odczucie szorstkości włosów po umyciu szamponem; całość zabiegów sprowadza się do tego, że ziołowa pielęgnacja ma swoje plusy :D może nie wszyscy lubią szampony o słabym pienieniu, ale nawet mojej siwizny tak nie widać po tylu tygodniach stosowania w/w preparatów, jakby co, to polecam:)

cialkozieleni

Na pewno słyszałaś już o laminowaniu włosów żelatyną, ja się z tym sposobem bardzo ciekawym spotkałam na forum Esentii i z pewnością wypróbuję, tak myślę, że latem, bo po wakacjach włosy będą z pewnością przyniszczone od słońca i wody morskiej...

cialkozieleni

http://esentia.pl/p/garnier-odzywka-do-wlosow-zniszczonych-olejek-awokado-i-maslo-karite/ Ineska napisała kapitalną recenzję tej odżywki- podaję linka, a ponieważ pachnie avocado, to czuję, że będzie ona moją następną już wkrótce:)

ilonaK

Właśnie dla tego musze zadbać o nie natychmiast ,bo jak do tego dojdzie słońce to z moich włosów już nic nie zostanie ;( Dzięki za rady i czekam na więcej !

PalkaZapalka

Spalonych, rozdwojonych końcówek nic nie uratuje.. Najlepiej byłoby je ściąć. Fryzjerka radziła mi ostatnio, żeby 1-2 razy w tygodniu nałożyć na włosy grubą warstwę odżywki, owinąć głowę ręcznikiem i trzymać przez 1,5 godziny. Polecała też zabieg ozonowy (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwy), może warto wypróbować? Dodam, że w salonie Kerastase dowiedziałam się, że oni i Loreal to ta sama firma, więc nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na maskę Kerastase, bo za mniej niż połowę tej kwoty można kupić bardzo dobrą odżywkę Loreal'a. Dobrze działa też podobno olejek kokosowy. Życzę Twoim włosom szybkiego powrotu do zdrowia!:)

Kolorowa

Ja tez popieram ścięcie końcówek, a potem intensywne odżywianie. Mnie na suche włosy po trwałej pomogła najlepiej odzywka domowej roboty z żółtka, oliwy z oliwek i olejku rycynowego. Dobrze działała też odżywka i maska Intensywna regeneracja z Nivea. Trzymam kciuki za odbudowanie włosów, bo wiem co znaczy mieć spalone końcówki i sianowate włosy...

marjories

Olejowanie rzeczywiście pomaga, choć ile włosów tyle różnych efektów. U mnie sprawdza się praktycznie każdy olej: kokosowy, z pestek winogron, oliwa z oliwek, ale też i zwykły rzepakowy (bardzo niedoceniany olej, który warto odczarować!). używam na mokre włosy (u mnie nakładanie na suche jeszcze bardziej je przesuszało). Włosy są gładsze, mniej się elektryzują, ale przy regularnym olejowaniu zauważyłam, że nieco szybciej mi się przetłuszczają (mam włosy za ramiona i po jednym dniu w rozpuszczonych włosach muszę je umyć lub spiąć w jakiś kok następnego dnia). Dobra jest też odżywka z żółtka (ja mieszam olej z żółtkiem i miodem). Gdy regularnie farbowałam, tez z czasem włosy się zniszczyły i u mnie niestety najbardziej pomogło regularne podcinanie. Odżywki, maski i inne cuda nieco poprawiły stan włosów, ale nigdy nie były do końca zdrowe.

marjories

Warto też rozejrzeć się za kosmetykami z dużą zawartością aloesu, które bardzo dobrze nawilżają.

Katarzyna79464

Marjories ma rację - aloes wspaniale nawilża :) Warto też do takiej aloesowej maseczki dokapać kilka kropel oleju, bo aloes solo może spowodować puch, a olej zapobiegnie utracie wody z włosa ;) Fajną aloesową maseczką ma NaturVital (w naturach, ale od azu schodzą).

ilonaK

Dziękuje dziewczyny fajnie ,że mogę na Was liczyć :D

5Sonia77

Stosuję olejek arganowy firmy BIELENDA. Wcieram we włosy i zostawiam przynajmniej na godzinę, a najlepiej na całą noc. Tak robię raz w tygodniu. Na codzień używam szamponu i odżywki z olejkiem arganowym firmy APIS. Włosy wyglądają zdecydowanie lepiej. Dodam, że codziennie używam suszarki i lokówki, wię trochę daję im popalić :)

evelyn1203

5Sonia77 używam tego samego olejku Bielendy, właśnie go wtarłam w końcówki i zostawię na włosach przez noc. Jutro rano umyję włosy szamponem i ich stan powinien się polepszyć.

koziczka

Koleżanka ostatnio mi powiedziała, że zniszczone włosy super naprawia domowa odżywka: żółtko, sok z połowy cytryny i kilka kropli nafty kosmetycznej. Tę mieszankę nakładamy na zniszczone włosy( końcówki, lub na całe) i po upływie ok. pół godziny zmywamy. Nie nakłada się po tym już żadnej odżywki. Koleżanka tak robi 1x na tydzień, lub 2 tygodnie. Muszę przyznać, że ma włosy półdługie i naprawdę zadbane a nie używa żadnych balsamów.

evelyn1203

Koziczka taką samą domową maseczkę na włosy stosują moi rodzice od lat, jest sprawdzona i naprawdę skuteczna.

PalkaZapalka

Ja stosowałam samą naftę kosmetyczną, bo po niej włosy mi się tak szybko nie przetłuszczały. Muszę wypróbować tą domową maseczkę;)

grincz01

Ja od siebie bym proponowała saunę na włosy w salonie fryzjerskim.Niestety trochę sobie liczą za nią.

luna1

z tego co wiem najlepszy byłby olej kokosowy, ma delikatną formułę i dość dobrze się zmywa, wypróbuj bo z tego co czytam masz naprawdę problem a tej fryzjerce to powiedziałabym coś od serca za zmarnowane włosy

martus2833

Ja dzisiaj obcięłam około 10 cm włosów. Teraz sięgają do ramion. Uwielbiam wszelki maski ,serum, oleje itp. Niestety nie poradziły sobie z moimi zniszczonymi rozjaśnianiem włosami.

cialkozieleni

koniecznie trzeba kupić coś odbudowującego z kwasem hialuronowym ,a skoro można go kupić samego- to nawet można dodać do ulubionego szamponu czy odżywki jak to robią dziewczyny

grincz01

Ja dodaje od jakiegoś czasu do szamponu trochę olejku arganowego.Tak samo go dodaje do rozjaśniacza lub farby.

aneta245

Ja po dekoloryzacji też miałam problem z włosami, musiałam je trochę podciąć bo były zniszczone i wysuszone. Teraz olejuję włosy, biorę też tabletki z biotyną na poprawę ich kondycji, są chyba z doppelherz. Już są w lepszym stanie i mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej :)

Wiktoria2S

Na pewno pomoże nafta kosmetyczna, tania i łatwo dostępna w każdej aptece. Nie polecam oleju rycynowego, który wygładza i nabłyszcza, ale nie nadaje się do przesuszonych włosów. Dobry jest też kokosowy olejek tropikalny od Bielendy, szczególnie dobrze nadaje się do olejowania końcówek. Można nim też spryskać lekko wilgotne włosy po myciu i wtedy są fajnie wygładzone.