Jak chronić włosy przed słońcem?

evelyn1203

Słonko coraz mocniej daje o sobie znać, jednak ostre słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy. W jaki sposób dbacie o Wasze czupryny latem? Macie jakieś sprawdzone kosmetyki?

ilonaK

Ja stosowałam spray z filtrem ale nie pamiętam jakiej firmy . Ostatnio widziałam w Rossmannie " Sun Ozon" i chyba w tym roku skusze się na niego. Te spraye działają , bo włosy nie są wysuszone i matowe po sezonie .

martus2833

Zapominam o włosach. Dopiero po urlopie, kiedy są już szorstkie, matowe i kruche żałuję tego.

marjories

Nie używam kosmetyków ochronnych na włosy, ale i tak nie mają się źle, bo latem często noszę jakieś nakrycie, głównie słomkowy kapelusz. Nie tyle z myślą o ochronie włosów, co bardziej o ochronie głowy, bo bardzo szybko na słońcu zaczyna mnie boleć. Poza tym wiadomo... zawsze to ryzyko udaru itp nieszczęść, więc się pilnuję. W ekstremalnie słoneczne dni zdarza mi się wyjść z parasolką...nawet już nie zwracam uwagi na głupkowate spojrzenia;)

morsik12

Ja właściwie mam jakiś spray na włosy , niemieckiej firmy i zapominałam używać , teraz mi przypomniałaś :)

niebieska

Nie używam specjalnych mgiełek czy innych sprayów. Myję włosy codziennie i latem szczególnie dbam o dobre maski/odżywki. To jakoś mi wystarcza.

cialkozieleni

Dotychczas korzystałam z pianki usztywniającej do włosów z witaminą i filtrem UV, która utrwalała mniej lub bardziej kolor; nie mówię nie olejkom z filtrami, a wręcz przeciwnie- tego lata właśnie po nie sięgnę, pewnie gdyby nie Esentia :) zostałabym przy starych przyzwyczajeniach:(

grincz01

Ja spryskuje włosy sprayem Sebastian Professional.:-)

koziczka

Hmm..raczej nie chronię... Ale w lato: kupuję szampony i odżywki nawilżające (obecnie z Nivea), od czasu do czasu kuracja olejkiem (obecnie Marion). Przy krótkich włosach nie trzeba tak mocno się starać, bo aby utrzymać fryzurę, to i tak co miesiąc trzeba podcinać. Jednak ładne włosy, to zdrowe włosy;)

Justyna35356

Też nie chronię. Nawet gorzej bo używam rozjaśniacza w sprayu Joanny i celowo wychodzę z głową na słońce by efekt rozjaśniania był mocniejszy. Działa! A potem nawilżam włosy poprzez stosowanie maseczek np biovax, które są świetne.

niebieska

Czy to są te maseczki (Biovax), które były ostatnio w Biedronce po 2zł?

Julitta

W czasie lata i upałów staram się nie używać żadnych kosmetyków, bardziej jestem nastawiona na ochronę ich domowymi sposobami :) olejek rycynowy czy nafta

evelyn1203

Za namową pani z drogerii stosuję olejek z drzewa arganowego na końcówki włosów. Olejek nie tylko świetnie regeneruje, nawilża i chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, ale też ślicznie pachnie.

Justyna35356

@Niebieska tak, biedronka miała te maseczki Biovax w saszetkach po 2zł (a teraz nawet widziałam po 1,50), dzięki czemu można było spróbować zanim sięgnie się po większe opakowanie (250ml i 500ml), mi najbardziej odpowiada maseczka do blondu i do zniszczonych (żółta), mam zamiar jeszcze przetestować z proteinami mlecznymi.

niebieska

Lineya brzmi ciekawie. Chciałam kupić tylko nie wiedziałam na którą się zdecydować i w ogóle nie słyszałam o tej marce, więc dałam sobie spokój. Olejek arganowy faktycznie znany jest ze swoich właściwości ochronnych, także dla skóry.

Justyna35356

Właśnie dlatego lepiej wybrać się do biedronki i wybrać parę saszetek po 2 zł i wypróbować, a potem ewentualnie pokusić się o pełne opakowanie. Wtedy mamy pewność, że dobrze wybrałyśmy i nie kupujemy kota w worku.

niebieska

Lineya zanim się wybrałam do Biedronki to te odżywki zdążyła obniżyć się ich cena :) Kupiłam więc kilka różnych sobie i mamie po 1,30zł :)

juuuhu

Ja uzywam mgielek z filtrem uv. A co do biovaxu- jestem fanką od dawna. Z czystym sumieniem mogę polecić. Do tych duzych dodaykowo dodają czepek i witamine a +e

Klio69

Od pewnego czasu szukam odpowiedniej maseczki tudzież odżywki na moje grube, kręcone włosy. Fryzjerka ostatnio poleciła mi jedwab, tudziez odżywkę z zawartością olejków. A czy Wy możecie mi polecić coś skutecznego?

juuuhu

Jedwab tak, ale nie z BioSilku. Ten zawiera same silikony i przesusza włosy. Natomiast mogę Ci polecić olejek arganowy,który bardzo dobrze działa na włosy. Możesz go również stosować na twarz i ciało. Możesz również spróbować zrobić sobie maseczkę z żółtka i olejku rycynowego. Włosy będą gładsze i że tak powiem "łatwiejsze w pożyciu" ;)

koziczka

Odżywki z zawartością olejków ma firma Marion- niedrogie a na pewno skuteczne.

martus2833

Ja z kolei mogę polecić olejki z Bielendy, mam brzoskwiniowy, który uzywam także na końcówki włosów i jestem bardzo zadowolona.

cialkozieleni

mogłabym polecić Wam ampułki regeneracyjne z Mariona do włosów z olejkiem arganowym- własnie zużyłam 5-tą i zdziwiłam się jak miłe są po takiej kuracji włosy, jakby nawet odzyskały żywotnośći nawilżenie; nie zauważyłam, aby przeciążały włos, na koniec po 2 min.w czepku, spłukuję włosy letnią wodą i to wystarczy:D

OktawiaB

ja ostatnio miałam okazję spróbować Czekoladowej Maski do włosów od Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL. Jest bardzo delikatna dla włosów sprawiając, że są one bardziej delikatne i miękkie, a do tego włosy są łatwiejsze w rozczesywaniu i błyszczą na co dzień swoim zdrowym wyglądem. Koszt takiej maski w trwającej promocji to 5,49 :)

cialkozieleni

Oktawia, czy ta maska zostawia n awłosach zapach czekolady i czy ją się spłukuje?Zainteresowałaś mnie.

OktawiaB

A pozostawi :D ale taki delikatny, tak zostawia się ją na kilkanaście minutek na włosach :) według producenta można trzymać ją od 5 minutek wzwyż - według własnej potrzeby, a potem zmywamy :)

cialkozieleni

można się poczuć jakby się wyszło z fabryki czekolady Willego Wonki? jeśli tak, to kupuję!!!

OktawiaB

mhm o tak! :) warto spróbować :) http://zopiniuj.bloog.pl/id,341925302,title,Czekoladowe-marzenie,index.html

evelyn1203

Na włosy dobre są wszelkie oleje. Ja używam arganowego, a moja przyjaciółka kokosowego. Oba spisują się świetnie. Osoby z przetłuszczającymi się włosami muszą jednak pamiętać o tym, aby wetrzeć olejek tylko w końcówki włosów.

OktawiaB

prawdziwy olej kokosowy jest bardzo drogi, pamiętam ten, który testowałam był w słoiku 0.9l i kosztował 50 zł...

Klio69

Zastanawiam się nad stosowaniem kosmetyków z olejem do włosów, ale jakoś nie znalazłam jeszcze złotego środka, który byłby w stanie mnie zachwycić, a tym bardziej moje wymagające włosy :)

juuuhu

Oktawia , czy ja wiem czy cena jest taka wysoka.... ja za 50 ml arganowego daję 39 zł. ... kokosowego nigdy nie stosowalam.

OktawiaB

@Juuuhu - kurczę to drogo kupujesz, ja testowałam taki - http://zopiniuj.bloog.pl/id,341558657,title,Olej-arganowy-100-cz2,index.html I buteleczka 100 ml kosztuje 36 zł :) Nie wiem gdzie Ty kochana kupujesz, ten jest naprawdę bardzo fajny oraz wydajny.

OktawiaB

Żeby potwierdzić link do sklepu - http://aptekamax24.pl/firm-pol-1365940870-Manufaktura-Apteczna-Burchacinscy-S-A-.html :)

evelyn1203

Będąc w Niemczech poznałam taka starszą elegancką panią, która od zawsze miała piękne lśniące włosy(blond) Zradziła mi na nie sekret, otóz prawie co wieczór nakładała na włosy olej (zwykły) następnie zakładała czepek i szła w tym spać, Następnie rano myła włosy. Stosowała tą metodę pzrez 16 lat, włosy miała naprawdę bardzo lśniące (widziałam zdjęcia z jej młodości) Pomysł godny podziwu, ale tylko dla osób cierpliwych.

niebieska

Niezła wytrwałość. Może już nawet przyzwyczajenie :) Podziwiam.

koziczka

Ja takiej cierpliwości bym nie miała. Po za tym myślałabym cały czas, czy mi się czasem czepek nie zsunie i nie uciapram poduszki!