Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
25 wypowiedzi
Forum / Hyde Park / Porady / Idealny fluid.
anka8661
Anka8661 40 215 636 2013-09-28 16:54

Zna ktoś taki? Jestem bardzo ciekawa waszych doświadczeń z fluidami.

Hestia
Hestia 40 0 4 2017-01-20 10:55

To jaki podkład wybrać w dużej mierze zależy od tego jaki masz typ cery http://www.laroche-posay.pl/s%C5%82owniczek-urody/P/Podk%C5%82ad-gl151-w3537.aspx . Oczywiście ważne jest też aby dobrać kolor podkładu taki aby wtapiał się w naturalny odcień naszej skóry.

Wiktoria2S
Wiktoria2S 257 4 45 2016-12-05 20:20

Może zamiast fluidu czy pudru/podkładu mineralnego warto spróbować bazy pod podkład. Dobre bazy pod pokład ma Bielenda, są trzy rodzaje: brązująca, rozświetlająca i poprawiająca koloryt. Przy nie problematycznej cerze użycie bazy może dać lepszy efekt niż podkład.

martynalo
Martynalo 197 4 27 2016-11-09 11:32

z bonjours jest fajny, chociaż nie do końca wszytsko zakrywa, do zakrycia wyprysków i przebarwień mam korektor punktowy z insta perfect, bardzo dobrze maskuje i fajnie komponuje się z podkładem, praktycznie nic nie widać

Wiktoria2S
Wiktoria2S 257 4 45 2016-10-31 14:25

Dla każdej z nas wybór idealnego fluidu będzie zależał od rodzaju cery i oczekiwań związanych z tym kosmetykiem do makijażu. Ja nie używam fluidów w płynie tylko w kamieniu, albo po prostu pudrów. Lubię pudry Maxa Factora, Yves Rocher, Wibo.

fidejka
Fidejka 75 0 10 2016-10-27 22:12

hej :) ja np wcale nie używam fluidów, bo łażę po blogach i czytam różne artykuły które sobie wcielam w życie i polecam to również i tobie http://hipoalergiczni.pl/rozszerzone-pory-dlaczego-powstaja-i-jak-sobie-z-nimi-radzic/ , być może doprowadzisz swoją cerę do takiego stanu, że makijaż stanie się tylko wspomnieniem :) a pospać sobie rano mogę z pół godzinki dłużej :))

safarii
Safarii 77 8 24 2016-10-23 14:09

Ja bardzo lubie fluid z bell, chyba najbardziej mi odpowiada, ale mam problem z tradzikiem po uzywaniu kosmetykow :( Teraz akurat kupilam sobie krem z bielendy, z serii dr medica, ktory nakladam jako baze pod makijaz i wieczorem, redukuje trądzik i powstawanie nowych wyprysków, matuje, zmniejsza przetłuszczanie i błyszczenie skóry i nawilza cere.

feromona
Feromona 20 0 4 2015-10-17 21:17

Idealnego jeszcze nie znalazłam, ale z zaciekawieniem przygladam się tym fluidom (jeszcze nie zamówiłam) -> zuii.naturativ.pl/sklep/k-11-makijaz-zuii/p-2-podklady-w-plynie/ bo naturalne kosmetyki kolorowe to dla mnie nowość. Bardzo zachęcają mnie składy kosmetyków. Nie mówiąc już o tym że makijaż mineralno - kwiatowy brzmi dla mojej skóry (bardzo skłonnej do podrażnień i alergii) idealnie. Jeszcze się wstrzymuje, bo w szafce mam prawie caly nowy fuid, ale jak tylko go 'wykończę' to na pewno się skuszę.

Hekate
Hekate 64 216 349 2015-09-26 10:37

Koziczka zaciekawiłaś mnie tym.Nie znam w ogóle tej firmy.

Julia
Julia 0 0 16 2015-09-25 15:44

Szczerze mówiąc to jeszcze nie znalazłam idealnego fluidu. Tak się składa, że aby znaleźć doskonały często jestem zmuszona do mieszania paru i tym sposobem uzyskuje dopiero to co bym chciała. Co najważniejsze - czasem te fluidy, które po prostu są najdroższe na półce to w rzeczywistości są najgorsze. Radziłabym uważać co się kupuje.

paulinka89
Paulinka89 0 0 25 2015-08-31 23:52

wiesz, jeśli masz cerę trądzikową to polecam ci antybakteryjny podkład floslek, zobaczysz , jest genialny

Midaki
Midaki 0 0 8 2015-08-28 17:09

Polecam Revlon

koziczka
Koziczka 220 314 971 2015-08-03 09:36

Od wiosny używam podkładu NOUBA HYDROSTRES - jest to kosmetyk włoskiej firmy (kupiłam na allegro). Najpierw miałam nr 5, teraz nr 6. Jestem tymi podkładami zachwycona, stały się dla mnie nr1 wśród używanych przeze mnie podkładów. Konsystencja nie jest gęsta, lekko wypływa, gdy naciśnie się tubkę- rozprowadza się idealnie, nie robi smug. Pokrywa skórę cienką warstwą, a wszystkie niedoskonałości są zakryte, zmarszczki zostają wygładzone- buzia wygląda na wypoczętą, świeżą o jednolitym kolorze. Ja go po prostu uwielbiam:)

klaudia43
Klaudia43 0 2 3 2015-07-29 10:41

na lato zdecydowałam sie na podkład dr irene, jest delikatny, pieknie pachnie a i mam warażenie ze po nim moja skóra jest bardziej promienna

luna1
Luna1 44 60 545 2013-12-01 16:50

Mi bardzo przypadł do gustu Photo Finish Foundation Liquid , kupiłam go w drogerii Natura gdzie firma Catrice ma swój stojak.Podkład dobrze rozprowadza się, nie jest lepki, wyrównuje świetnie koloryt, szybko zastyga na twarzy oraz nie tworzy smug. Utrzymuje się około 6 godzin na twarzy, a przypudrowanie przedłuża jego trwałość na kolejne godziny. Podczas stosowania nie zauważyłam, aby podkład zapychał pory. Konsystencja podkładu jest gęsta, ale nie utrudnia to rozprowadzania na twarzy, poza tym ładnie rozświetla twarz

missska777
Missska777 0 0 2 2013-12-01 16:06

według mnie jedyny idealny:

Dermika true Magiq podkład Anti-Age kryjąco - pielęgnujący.

Kosmetyk - cud, mówię wam - najlepszy.

urszulan7
Urszulan7 22 89 561 2013-12-01 12:44

Lubię podkłady matujące , fajny jest z AA i Eveline magical cover , miałam kiedyś też z Bell i byłam zadowolona

Kolorowa
Kolorowa 40 214 468 2013-11-30 22:45

Moim ulubieńcem jest podkład Pease (chyba dobrze napisałam nazwę). Tylko ten przeznaczony dla cery mieszanej, tłustej. Jest świetny, bo oprócz idealnego dopasowania do koloru cery, jest jeszcze podkładem matującym.

Klara
Klara 20 90 15 2013-10-17 09:28

Dermika podkład tru magik - THE BEST

Od kiedy trafiłam na Dermika, linia Revisage - podklad i bazę pod makijaż nie chce żadnych innych kosmetyków. Kosmetyki są w bardzo eleganckich i wygodnych opakowaniach z praktycznym aplikatorem, ktory podaje tle kosmetyku ile potrzebuje. Baza idealnie wygładza twarz i przygotowuje pod makijaż a do tego powoduję, ze jest nieporównywanie trwalszy. Podkład ma delikatną aksamitną i jedyna w swoim rodzaju konsystencję. Jest wyjątkowo wydajny, wystarczy kropla na równomierne pokrycie calej buzi. Podkład rozprowadza sie łatwo i bardzo dobrze wyrównuje koloryt i maskuje niedoskonałość. Co ważne, wygląda bardzo naturalnie, nie sprawia uczucia ciężkości na twarzy, pozwalając skórze oddychać i jest niesamowicie trwały.

marjories
Marjories 40 250 620 2013-10-13 14:41

Z podkładów w płynie najbardziej byłam zadowolona z Toleriane firmy La Roche Posay - naprawdę duży kaliber w zakresie właściwości kryjących, więc o korektorze można zapomnieć. Przez to jednak łatwo zrobić sobie maskę na twarzy - polecam osobom, które naprawdę mają dużo do ukrycia na twarzy. Minus za ubogą kolorystykę - tylko trzy kolory (najjaśniejszy jest naprawdę super jasny - idealny dla bladolicych). Aktualnie stosuję wyłącznie sypkie podkłady mineralne, z których jestem mega zadowolona (m.in. Lily Lolo, Everyday Minerals, Blusche).

ilonaK
IlonaK 40 306 594 2013-09-29 15:49

Mam cerę mieszaną i trudno "mi dogodzić " w tym temacie . Ostatnio zakupiłam ostatnią nowość z Eveline Magical Cover i muszę przyznać nawet daje radę ,ale pod wieczór twarz się świeci . Genialnie kryje ;)

Julitta
Julitta 40 138 260 2013-09-29 10:51

Ja używam z Lirenne Fluid matujący Nature Matte i Fluid matująco - wygładzający City Matt i jestem z nich bardzo zadowolona :)

Irmina79738
Irmina79738 42 443 725 2013-09-29 01:46

podkład mineralny bareMinerals,raz użyjesz i Będziesz wierna do końca życia :-)

grincz01
Grincz01 40 79 869 2013-09-29 00:52

Ja osobiście polecam BB creamy ale te z Korei. Niestety trochę pieniędzy trzeba na nie wydać. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić koreański BB cream, to nie polecam kupować w internetowym sklepie"mango"kobieta tam przebitkę na BB creamach ma jak się nie mylę trzykrotną.

ejmamo
Ejmamo 40 18 57 2013-09-28 22:30

Najbardziej lubię fluid z Soraya- sceniczny.

Rimmel Stay matte- w ogóle nie matuje. Eveline- śmierdzi, ale dobrze maskuje niedoskonałości, AA- podrażnia :)