Giełda - wymiana kosmetyków

niebieska

Na moich półkach (i nie tylko) zalega spora liczba kosmetyków. Wiele z nich w jakimś stopniu mi nie odpowiada: nie podoba mi się zapach lub konsystencja albo nie są przeznaczone dla mojego wieku lub typu skóry. Pomyślałam, że może watro by się nimi wymienić. Mile widziane są wszystkie pomysły co do organizacji takiej akcji :)

juuuhu

Świetny pomysl. Bardzo się cieszę, że jednak doszli do realizacji. Szkoda,ze na esentia.pl nie mozna wklejac zdjęć. Moze by do wymiany wykorzystac portal olx i wklejac tu linki? Tak aby kazda miala wygląd i nie trzeba bylo za kazdym razem wysylam info na maila. A szczegóły będzie sie juz dogadywalo drogą elektroniczną ;-)

Klio69

Ja trochę ubolewam nad faktem, że kontakt z moderatorkami portalu Esentia jest dośc ograniczony, dzięki im pomocy lub wsparciu łatwiej by Nam było realizowac swoje pomysły :) choć każda sugestia (pomysł) w zasadzie jest kwestią dogadania się.

sokzkaralucha

Pomysł jest genialny, oczywiście możemy się dogadywać we własnym zakresie chociaż gdyby administratorzy esentii nam w tym pomogli, nikt by się nie obraził. Może jakiś album np na photobucket- będzie dostępny tylko przez tą stronę, można wpisywać komentarze, jeden katalog który spokojnie można moderować.

cialkozieleni

trzeba pochwalić się, co kto ma na wymianę :)

OktawiaB

polecam Vinted, świetna atmosfera, sama mam tam właśnie takie kosmetyki :D

niebieska

Świetny pomysł. Tej strony nie znałam dotąd. http://www.vinted.pl/kobiety/kosmetyki-i-akcesoria-do-makijazu Opowiedz czy dużo tam jest użytkowniczek i jak to się dokładniej odbywa?

sokzkaralucha

a czy tam rejestracja nie jest w jakiś sposób płatny, tak samo jak wystawienie?

grincz01

Blogerki na swoich blogach organizują tak zwane oddawajki lub sprzedają kosmetyki które im nie odpowiadają. Niestety z tego co wiem nie wszystkie użytkowniczki esentii prowadzą blogi,więc ten pomysł chyba odpada całkowicie.

Klio69

Vinted dotychczas nie znałam..ale już widzę, że zapowiada się ciekawie :)

niebieska

Mam nadzieję, że Oktawia niedługo napisze coś więcej... Ja nie prowadzę bloga, chociaż go założyłam :) Jakoś nie mam na to czasu. Ile Wam zajmuje napisanie jednego postu?

OktawiaB

Kochane wszystko za darmo :) mnóstwo użytkowniczek z całej Polski :) można się wymieniać, sprzedawać, a za pozytywne wymiany otrzymuję się opinię, za negatywne też i to pokazuje na ile dana użytkowniczka jest uczciwa :)

OktawiaB

Vinted to portal tylko dla kobiet więc tam sprzedajemy tylko damskie ubrania i kosmetyki, a jeśli ktoraś z Pań chciałaby sprzedać coś dla mężczyzn lub coś innego to na forum jest miejsce na reklamę :) można też prosić o głosy i o przydatne w życiu rady :)

OktawiaB

Zupełnie zapomniałam, że jeśli któraś z Was lubi robić zakupy w sklepie internetowym i-apteka to mam dla Was 7% rabatu na hasło: 20140708-zopiniuj :)

niebieska

Brzmi ciekawie. Zaraz się bliżej zapoznam z Vinted :)

OktawiaB

Poza tym jeszcze ciekawe konkursy z nagrodami ;D

niebieska

Oktawia czy mogłabyś przybliżyć jak się dokonuje dokładniej wymiana/sprzedaż?

niebieska

Strasznie tam tego dużo. Ufff przejrzałam 20 stron z kosmetykami i perfumami i wiecie co? Większość z nich już miałam i używałam.... Chyba łatwo nie będzie :) Poza tym trzeba się orientować, bo zauważyłam, że niektóre dziewczyny sprzedają np. przeterminowane kosmetyki albo używane w ilości 1/4 opakowania (nie wiadomo kiedy były otwarte). Poza tym wygląda to ciekawie. Wszystko jest za darmo, banalnie łatwo można się zarejestrować przez FB (ja już to zrobiłam). Są ciekawe ciuchy za to :P

OktawiaB

Jeśli znalazłaś coś ciekawego u kogoś to wchodzisz w link kosmetyku/ubrania i klikasz "chcę to" wtedy pojawia się standardowa informacja: " Hej, jesteś zainteresowana tym przedmiotem? A może masz jakieś pytania? " piszesz do osoby sprzedającej w celu ustalenia warunków i przebiegu wymiany jeśli ona znajdzie coś u Ciebie na wymianę :) wtedy ustalacie termin wysyłki i gotowe :)

OktawiaB

Możemy też dodać rzeczy do ulubionych i śledzić, jeśli zmieni się jej koszt zostaniemy o tym poinformowane w powiadomieniu :)

niebieska

Dzięki :) Wszystko jest tak, jak opisałaś :) Mam jeszcze jedno pytanie co do uczciwości... Czy zdarzają się nieuczciwe oferty? I jak się odbywa sprzedaż?

OktawiaB

Zdarzają się... niestety. Należy przede wszystkim właśnie patrzeć na oceny danej użytkowniczki, ja na taką nigdy nie trafiłam, ale z reguły nie wymieniam się z osobami, które mają oceny neutralne lub negatywne .

OktawiaB

Polecam też sprawdzanie każdej użytkowniczki na "czarnej liście", którą stworzył portal, gdzie jest baza nieuczciwych użytkowniczek.

niebieska

Warto wiedzieć. Skojarzyło mi się trochę z allegro a tam bardzo łatwo natknąć się na nieuczciwych sprzedawców. Fajnie, że nas uświadomiłaś, że jest taka strona :)

ruda93

Ej ej, super sprawa z tym portalem! Założyłam sobie tam właśnie konto (http://www.vinted.pl/members/470587-agagnieszka) i już planuję umieścić parę rzeczy. Fajnie, jakby reszta dziewczyn też założyła tam konto, wymienianie się kosmetykami w naszym gronie to byłaby już prosta przyjemność! :)

martus2833

Również się zarejestrowałam :)

niebieska

No to już jest nas tam trzy :) Nie wiem kiedy znajdę dłuższą chwilę, aby coś zamieścić, ale nie omieszkam Was o tym poinformować tutaj :)

juuuhu

a co mi tam, też się zarejestruję :)

Klio69

No to czas najwyższy na mnie :)

marjories

Chyba też się tam zarejestruję, choć mam pewien chomikarski problem... zbywa mi różnych rzeczy, ale trudno mi się z nimi rozstać, bo wiecie... może kiedyś się przyda i takie tam;)

ruda93

Marjories - skąd ja to znam! Byłam pewna, że po zarejestrowaniu umieszczę te kosmetyki, których nie używam i wiem, że używać nie będę (jak na przykład kremy do trwarzy dla pań po 30), ale jakoś tak, coś wewnątrz mnie powstrzymuje :D

niebieska

Haha dzisiaj znalazłam chwilę, żeby wybrać kosmetyki do oddania i też to miałam. Jakiś syndrom odstawienia? :D Choć wiem, że jest bardzo maciupeńka szansa, że zdążę je zużyć przed terminem to jednak gdzieś z tyłu głowy są myśli typu: a może się przyda? A może jednak zdążę? Hihi ale byłam twarda i sporo tego wyszło: ok. 18 pełnowartościowych, nigdy nie używanych, ok. 6 używanych, ale takich, których jeszcze dużo zostało i ok. miliona próbek :) Teraz tylko muszę znaleźć czas aby zrobić zdjęcia i je wystawić :)

niebieska

Dziewczyny udało mi się wystawić część moich kosmetyków na http://www.vinted.pl/members/470544-nie-bieska/ubrania Przyznam, że jest spore zainteresowanie :)

Klio69

Ah..wnioskuję, że niezłe z Nas zbieraczki jednym słowem :)

niebieska

Nie da się ukryć :D

ruda93

A tam zbieraczki! Testerkami jesteśmy! :D

juuuhu

Ja się tym zajmę po powrocie urlopu. Przepatrze wszystko i powystawiam. A częściowo zuzyte też można?

niebieska

Też można. Dlatego trzeba tam uważać, bo niektóre dziewczyny sprzedają np. 1/4 opakowania kremu....

OktawiaB

Można można, ale warto, a nawet trzeba o tym wspomnieć w opisie :)

evelyn1203

Świetny pomysł z wymianą kosmetyków, jestem jak najbardziej "za".

cialkozieleni

zbieraczki -testerki - ekspertki :D

niebieska

Wiecie, jestem trochę czasu na vinted i nie wiem co o tym myśleć :) Średnia wieku to ok. 20 lat :) Samo w sobie nie jest to złe i nie krytykuję tego, ale zdarzają się kradzieże, wyłudzenia, niepoważne podejście do transakcji, zapominanie i w ogóle sceptycznie do tego podchodzę :) Może lepiej potraktować tą stronę jako darmowe wystawienie tego co mamy na zbyciu i podejmować wymiany/sprzedaż tylko w sprawdzonym gronie dziewczyn z esenti? Zresztą teraz chyba nie jest sezon na takie rozważania :) Wszystkie jesteśmy zajęte urlopowaniem i nie ma czasu na bzdurki. Chyba rzadko tu ostatnio ktoś zagląda...

OktawiaB

Ja jakoś nie trafiłam na osobę nieuczciwą, a sprzedałam już 28 przedmiotów :)

niebieska

Też nie natrafiłam osobiście tylko czytałam posty na forum - a tak w ogóle to szykuje mi się pierwsza wymiana. Mam nadzieje, że będzie udana :)

juuuhu

I jak, @Niebieska? Udała się pierwsza wymiana? :)

niebieska

Tak średnio.... Wymieniłam mleczko do demakijażu na sukienkę. Byłyśmy umówione na wysyłkę w ten sam dzień, ale dziewczyna poczekała tydzień, aż jej dojdzie moja paczka i dopiero wtedy wysłała swoją... Wiem, że nie miałam żadnych komentarzy i mogła się bać, że nie jestem uczciwa, ale mogła szczerze to napisać, a nie mnie okłamywać. Po drugie... źle wymierzyła sukienkę i okazała się spooooro za duża.... Poza tym fajna i w idealnym stanie, ale muszę ją zanieść do krawcowej... I tyle. Z Wami bym się chętniej wymieniła niż z jakimiś cwaniarami :)

OktawiaB

@Niebieska - w takiej sytuacji mogłaś żądać zwrotu lub napisać do administracji, że przedmiot był niezgodny z opisem :) W takiej sytuacji administracja egzekwuje do dziewczyny rozwiązanie sytuacji, a jak będzie nieprzychylna to zablokują cwaniarę i tyle :)

Klio69

Powiem Wam, że ja jakoś nie miałam zbytnio czasu i chęci, by przysiąść tak na poważnie i zająć się jakąś wymianą..z drugiej strony czekam na jakieś przychylne komentarze odnośnie wymiany, które skłonią mnie do przyjrzenia się tej stronie z większą wnikliwością.

niebieska

Jestem w trakcie drugiej wymiany. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Jeśli nie, dam sobie spokój z tym portalem. Oktawia, wiem że mogłam coś zrobić, ale ostatnio mam mało czasu i dużo obowiązków, nawet na esentię wchodzę co kilka dni i tylko na moment, przy okazji. Zostawiłam tą sprawę, może krawcowa coś poradzi. A może... kto wie? Może się jeszcze przyda większa :D

OktawiaB

Dla chętnych dodam link do mojego profilu: http://www.vinted.pl/members/255135-mysweetdream :D

OktawiaB

@Niebieska - oczywiście wiadomo, życzę, aby następne wymiany były udane oraz sprawiły mnóstwo radości :*

niebieska

Dzięki Oktawia. Daj znać kiedy będziesz szukać kosmetyków, bo masz tam ciekawe rzeczy wystawione :)