Czy olejki obciążają włosy?

cialkozieleni

Olejki kojarzyć można z pielęgnacją ciała w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, spa, z masażem twarzy wykonywanym przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, z aromaterapią w domowym zaciszu, a także z preparatami do opalania. Coraz częściej jednak z DOBRYMI kosmetykami, zwłaszcza do włosów. Hinduski od dawna wcierają olejki we włosy- czy robiłyby to, gdyby te drogocenne substancje działały jak odważniki? Dziś coraz więcej kobiet docenia ich silne działanie nawilżające i lekko natłuszczające. Olejki zawarte w preparatach do pielęgnacji włosów nie uczulają, pochodzą z natury, coraz więcej koncernów kosmetycznych stara się promować zdrowe, naturalne kosmetyki. To jest tajemnica, dlaczego Aussie, Miracle Moist Odżywka do włosów suchych i zniszczonych przywraca im elastyczność, witalność, koi i chroni przed utratą wody oraz zapewnia świeżość przez długi czas. Bo jej esencją jest olejek z orzeszka Makadamii dojrzewający sobie naturalnie LEKKO w słońcu Australii:D

urszulan7

Myślę że trzeba dobrać odpowiedni olejek do rodzaju włosów i stosować go z umiarem , w tedy napewno zadziała i poprawi wygląd włosów

Wafelek

Ja używam już od kilku lat regularnie olejków do włosów i uważam je za genialny kosmetyk - a pon ieważ myję włosy codziennie, to nie mam żadnego problemu z ich obciążeniem, nawet gdy wygładzam je na rozsmarowany w dłoniach olejek nawet u nasady i na grzywce... Mogę polecić wspaniały olejek Orofluido (8 naturalnych olejków w składzie), który kosztuje ok.90zł, ale butelkę zużywam już 3 rok! Wystarczy dosłownie kropelka rozsmarowana w dłoniach, a potem przeczesanie kosmeyków palcami. Drugi rewelacyjny olejek odkryłam jakieś półtora roku temu - kuracja arganowa firmy Marion (ok. 15zł za butelkę 50ml z dozownikiem). Oba olejki fantastycznie, orientalnie pachną i doskonale dyscyplinują włosy nie obciążając ich - o ile używa się ich tak jak opisałam ;)

cialkozieleni

Tak, można by polecić wszystkim taką niedrogą odżywkę od Marion w sprayu-7 efektów gwarantowanych z olejkiem arganowym i do tego ULTRALEKKĄ , której się ni spłukuje, a więc dobra jest dla zapracowanych albo na szybkie wyjście, żeby się lepiej włosy układały. Formuła zawiera bogaty w glicerydy oraz witaminy w/w olejek pochodzący z upraw ekologicznych potwierdzonych certyfikatem ECOCERT. Dziewczyny, polecam Wam jednak odżywki Aussie, bo olejek z makadamii jest rewelacyjny, /cudnie pachną te odżywki/ a idę dziś kupię sobie jeszcze szampon:D

marjories

Ja mam obecnie szampon L'oreal Mythic Oil (z linii profesjonalnej). Z opisu wynika, że ma w sobie olejek arganowy i szafranowy. Włosy mają po nim ładny połysk, ale trzeba zużyć dość dużo szamponu, by dokładnie umyć skórę głowy i włosy. Poza tym zawsze mam olej kokosowy, który robi za maskę na włosy. To zdecydowanie jeden z najlepszych olejów do włosów. Moje są po nim mniej podatne na elektryzowanie.

Irmina79738

Zgadzam się z Urszulan7 :-) jeśli dobierze się odpowiedni olejek do swojego rodzaju włosów i ich potrzeb to na pewno pielęgnacja przyniesie doskonałe efekty :-) Można je stosować na mokro lub na sucho, po umyciu włosów należy wmasować niewielką ilość olejku w ich końcówki lub na całą długość pasm, na sucho przed myciem włosów można pozostawić olejek na włosach nawet na pół godziny, a potem dokładnie trzeba umyć włosy. Do włosów przetłuszczających się i zniszczonych polecam naturalny organiczny olej kokosowy Vatika zwiększa objętość włosów, sprawia że są one grubsze, wzmacnia włosy,w składzie ten olejek zawiera również olejek rycynowy,olej kokosowy wciera się w skórę głowy,oczywiście trzeba go używać systematycznie, najlepiej co drugi dzień, a na pewno pomoże włosom się zregenerować. Drugi olej który polecam to zimno tłoczony olej kokosowy który polecam włosom suchym ponieważ wspaniale nawilża, ja go stosuję na końcówki moich włosów,można go również stosować do ciała. Następny olejek to również olejek kokosowy ale wzbogacony o olej amla, wyciągi roślinne takie jak henna,cytryna, ma dodane witaminy i siedem wyciągów z ziół. Pachnie nieziemsko słodko :-) Po użyciu tego olejku włosy są lśniące, nie są obciążone. Jest jeszcze olejek makadamia i olejek arganowy. Olejek makadamia też pięknie pachnie jest zimno tłoczony, na skórze i na włosach sprawdza sie fenomenalnie :-) Olejek arganowy jest świetny do skóry twarzy, natomiast jesli chodzi o włosy to niezauważyłam jakichś spektakularnych efektów.

marjories

Oleju kokosowego używam do włosów z wielkim powodzeniem, do tego ten pyszny zapach:) A makadamia u mnie się nie sprawdził, bo zapycha skórę. Przy olejowaniu włosów zawsze coś kapnie na twarz, a po tym oleju zaraz wychodzą mi niespodzianki.

Julitta

ja tak jak Marjories uwielbiam kokosowy, często stosuje też maseczki z olejku rycynowego, nie zauważyłam obciążania włosów, wręcz przeciwnie, tylko najważniejsze jest dokładne spłukanie ich, zastanawiam się jeszcze nad olejkiem arganowym ponieważ ma idealne recenzje, jednak cena jest trochę wysoka, ale myślę, że dam się skusić

marjories

Kiedyś testowałam olej rycynowy, ale bardzo namęczyłam się z jego zmywaniem (szampon schodził w tempie ekspresowym). Poza tym rycyna ma właściwości przyciemniające, a ja mam już wystarczająco ciemne włosy (z tego względu też jest popularna jako odżywka do rzęs, ponoć po dłuższym stosowaniu rzeczywiście przyciemnia, ale sama nie miałam nigdy cierpliwości do regularnego nakładania)

luna1

do olejku rycynowego dodaję sok z cytryny oraz żółtko jaja, taką maseczkę nakładam na jakieś pół godziny, efekt jest widoczny ale po systematycznym stosowaniu, zmywam szamponem ale dość ciepłą wodą, czasem też do ostatniego płukania dodaję odrobinę octu

urszulan7

dostałam fajny eliksir upiększający do włosów marki elsewe opartego na 6 olejkach kwiatowych można używać na włosy mokre i suche , stosowałam na suche i ten produkt nie ociąża włosów

cialkozieleni

nie ma strachu, że olejek z makadamii w odżywce Miracle Moist zapcha skórę, naprawdę; pod warunkiem, że nie zastosuje się go na skórę głowy- tak piszę w ulotce - etykiecie na tubie. Mnie nie zatkał, poszłam jeszcze sobie dokupiłam szampon z tej samej serii

kamilkos901

Poczytajcie sobie o właściwościach tego olejku. Ja jestem zaskoczona http://www.zdrowyportal.pl/1972/olejek-rycynowy-14-powodow-dla-ktorych-olej-rycynowy-potrzebny/