Używamy cookies, aby ułatwić korzystanie z Esentii. Dowiedz się więcej. OK, ukryj ten pasek
Pokaż wszystkie wątki Wskazówki

Jak schować tę pomoc?

Kliknij, proszę, jeszcze raz w przycisk "Wskazówki". Pomoc się "zwinie" :).

Krótki regulamin

Bardzo prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad zamieszczania wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Poniżej kilka z nich.

1. Wypowiedzi nie mogą w żaden sposób naruszać obowiązującego w Polsce prawa,
  2. Wypowiedzi nie mogą być kopiowane z innych serwisów / źródeł (prawa autorskie),
  3. Wypowiedzi nie mogą zawierać pomówień czy godzić w czyjeś dobre imię,
  4. Wypowiedzi nie mogą zawierać sformułowań obraźliwych czy agresywnych,
  5. Prosimy o niezamieszczanie reklam (jawnych lub ukrytych) w wypowiedziach,
  6. Prosimy nie spamować (zasypywać powtarzalną lub bezwartościową treścią) forum.

Wypowiedzi nie spełniające powyższych warunków i / lub naruszające prawo lub dobre obyczaje będą usuwane, a profile blokowane.

Kilka słów o organizacji forum

1. Wypowiedzi na forum (posty) pogrupowane są w wątki, a wątki w tematy (dyskusje),
  2. W szczególności tematem dyskusji może być konkretny produkt, marka, sklep, kategoria lub recenzja. Fora tematyczne znajdują się na zakładkach "Forum",
  3. Listę najnowszych dyskusji możesz znaleźć na stronie "Nowości -> Nowe dyskusje",
  4. Gdy zakładasz nowy wątek w dyskusji, podajesz jego tytuł oraz treść pierwszej wypowiedzi (postu),
  5. Gdy wypowiadasz się w istniejącym wątku, podajesz tylko treść wypowiedzi (postu).

Jak zamieścić nową wypowiedź?

Można tak:

1. Wejdź na stronę produktu, marki, recenzji, kategorii lub sklepu,
  2. Wybierz zakładkę "Forum",
  3. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek w forum na tej stronie, kliknij przycisk "Rozpocznij nowy wątek w dyskusji",
  4. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się w jakimś istniejącym wątku, kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  5. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Lub tak:

1. Wejdź na stronę najnowszych wypowiedzi: "Nowości -> Nowe dyskusje",
  2. Jeżeli chcesz obejrzeć cały wątek (bo na tej stronie są pokazane tylko tytuły wątków wraz z pierwszymi wypowiedziami), kliknij w przycisk "Pokaż cały wątek",
  3. Kliknij przycisk "Dodaj nowy wpis w tym wątku" umieszczony przy wybranym wątku,
  4. Wypełnij i zatwierdź formularz wypowiedzi.

Formatowanie

Możesz wzbogacić (trochę) swoją wypowiedź stosując proste formatowanie:

1. [b]formatowany tekst[/b] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pogrubiony,
  2. [i]formatowany tekst[/i] -- powoduje, że formatowany tekst będzie pochylony,
  3. [u]http://strona-www/[/u] -- zamieszcza link do podanej strony WWW. Pamiętaj, aby podany adres miał przedrostek http:// i żeby był w poprawnej postaci.
Aniula899
Aniula899 67 26 13 2016-07-23 10:52

Czego uzywacie na wlosy w kiepskiej kondycji? probuje olejować i nakladam jakies maski kallosa keratynowe, ale nadal moje wlosy wyglądaja tragicznie. Za miesiac ide na wesele siostry i chcialam ladnie sie uczesac, a fryzjer juz mi powiedzial ze z takimi wlosami to cudów mi na glowie nie zrobi :( a tak chcialam ladnie wygladac ;( wiem ze miesiac to malo czasu, ale moze znacie jakies sposoby, ktore szybko zadzialaja??

Wiktoria2S
Wiktoria2S 272 4 51 2017-02-21 21:53

Spróbuj poolejować włosy przed myciem. Dobry jest olej rycynowy, ale może trochę wysuszać włosy, dobry jest arganowy - dobrze nawilża. Ostatnio używałam też do olejowania włosów olejku regenerującego - egzotycznego od Bielendy. Wygładził włosy, przestały się puszyć. No i ma bardzo ładny zapach.

jezynaWmiodzie
JezynaWmiodzie 54 0 6 2017-02-12 13:40

Okel kokosowy TYLKO NIERAFINOWANY jest faktycnzie mega! Ale przy okazji zamiast tabletek wybrałam teraz Biovital zdrowie. Zobaczyłam u teściowej i jak poczytałam opisy na opakowaniu, to mi tego potrzeba , np. witmainy z grupy A potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, pomagają utrzymać prawidłową koncentrację i ogólne zdrowie psychiczne, zmniejszaja objawy zmęczenia, odgrywają ważną rolę w metabolizmie węglowodanów :;)

Izunia13
Izunia13 50 1 4 2017-02-11 12:08

To może i ja dołożę artykuł z domowymi maseczkami do włosów - http://mestetyczna.pl/15-przepisow-domowe-maseczk/ . Wyglądają obiecująco i są przede wszystkim naturalne.

fidejka
Fidejka 75 0 10 2017-01-26 22:42

hej, ja mam blond... martwy włos wymaga szczególnej pielęgnacji... dlatego u mnie wszelkie maseczki, odżywki sa ciągle w ruchu, moge dorzucić artykuł http://obk.pl/jak-uratowac-zniszczone-wlosy/ tutaj znajdziesz domowe sposoby na pielęgnację włosów, a co do farbowania i prostowania, to mam wrażenie że moje włosy są najładniejsze po farbowaniu - mniej sie przetłuszczają, a jak je wyprostuję to są piękne i lśniące (szkoda że to tylko pozory...... :( )

pentox
Pentox 95 0 7 2017-01-19 22:11

Dziewczyny, dorzuciłam do swoich włosów olejowanie oleje kokosowym i faktycznie, czują się lepiej. A jak je wzmocnić od środka? Zastanawiam się nad zakupem żelaza, ale wolałabym jeszcze inne witaminy i w jednym suplemencie. Będę wdzięczna za pomoc.

mercy
Mercy 67 0 9 2017-01-15 12:27

Jedz też dużo papryki, świetnie działa na włosy i paznokcie ;) Możesz zastosować także maski domowej roboty albo kosmetyki od vichy http://www.vichy.pl/diagnostyka-porady-w%C5%82osy/diagnostyka/d4.aspx - są bardzo skuteczne

pentox
Pentox 95 0 7 2016-12-28 22:07

Może suplementuj się żelazem? Pomaga na wypadanie włosów.

"Żelazo wpływa także na działanie enzymu wpływającego na prawidłową budowę i termin wzrostu włosa. Jeśli pojawia się niedobór tego pierwiastka, nasz organizm dostarcza go w pierwszej kolejności do najważniejszych organów, takich jak serce czy płuca. Komórki cebulek włosowych dostają go najmniej."

jezynaWmiodzie
JezynaWmiodzie 54 0 6 2016-12-28 16:22

Olejek arganowy kupiłam - rewelacja, ale bardziej do skóry, na wlosy przed myciem trzeba tak na 10 15 minut, kokosowy to chyba trzeba najpierw podgrzać zanim na włosy? ;) Z tabletkami jestem ostrożna , odstawiłam te skrzypowity - żołądek, wątroba - trzeba narawde o nie dbać

agrafka9
Agrafka9 45 0 5 2016-12-21 16:49

No bo chodzi o to, żeby zadbać o siebie od środka, najlepsze specyfiki nie pomogą jeśli się źle odżywiamy, pijemy za dużo alkoholu czy palimy papierosy. Natychmiast to się odbija na cerze czy włosach.

rudadagusia
Rudadagusia 125 0 16 2016-12-19 16:13

Jeśli chodzi o suche i zniszczone włosy to moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest dobra maska. Ja używałam tej STAPIZ Sleek Line Repair, którą w Polsce można dostać w https://www.perfumeria.pl . Swietnie nawilża, walczy z suchymi końcówkami, a do tego ładnie pachnie i nie obciaża włosów, co moim zdaniem ejst na duży plus, bo niestety wiele produktów do pielęgnacji może i działa, ale powoduje, że skóra głowy szybko się przetłuszcza.

jezynaWmiodzie
JezynaWmiodzie 54 0 6 2016-12-15 09:49

Kupowałam kiedyś skrzypowitę, ale potem posłuchałam lekarki - całkiem przypadkowo w sumie i przkeonałą mnie, ze dieta jest bardoz wazna,a le te suplemety w tabletkach na włosy itp niewiele dają, niewiele się z tego przyswaja. Poza tym często ignorujemy takie czynniki jak stres i ogólny stan zdrowia, któ®e odbijają się na włosach, na jakości snu itp...

madlena
Madlena 92 0 14 2016-09-08 12:17

Po pierwsze oleje nie ą uniwersalne i zanim trafisz na ten, który twoim włosom pomoże to może potrwać. Ja dwa lata szukałam oleju dla siebie. Po drugie maski keratynowe, proteinowe mogą powodować wysuszanie, puszenie i inne historie zwane po prostu przeproteinowaniem włosów. I wtedy jest jeszcze gorzej.

Dobrą i tanią maską nawilżającą, którą znam jest granat i aloes z Alterry, ale nie nakładaj na skalp tylko na włosy.

OlkaFros
OlkaFros 55 0 8 2016-08-07 17:48

Ja używam olejku arganowego i jest super :)

Wiktoria2S
Wiktoria2S 272 4 51 2016-08-06 22:14

Najlepiej wypróbować olejek rycynowy - dostępny w każdej aptece i tani. Jak włosy dobrze na niego zareagują, to wtedy kupić inne - kokosowy, migdałowy itp.

szalonailona
Szalonailona 89 0 13 2016-07-27 20:00

tak, keratyne tez maja, czasem podgladam na ich fp przemiany wlosowe po keratynowym prostowaniu- efekt miazga!! <3

Aniula899
Aniula899 67 26 13 2016-07-26 23:48

nie lubie olejkow ;( a ta seria Inoar ciekawa sie wydaje. chyba moja kumpela robi sobie ich keratyną wlosy :D

rybka85
Rybka85 61 0 7 2016-07-24 10:04

jakies olejki obczaj, czasem pomagaja. podobno kokosowy potrafi zdzialac cuda ;)

szalonailona
Szalonailona 89 0 13 2016-07-24 09:55

oj z doswiadczenia polecam to: http://inoar.com.pl/hair-care?product_id=103 ;) meeega szybko mi sie wlosy ogarnely i teraz juz mam spokoj :D