Antykoncepcja

juuuhu

Temat trochę z innej beczki niż dotychczas. Byłam dziś u ginekologa i zaproponował mi nową metodę antykoncepcji : krążek. Czy któraś z Was stosowała? Jak się zabezpieczacie? Stosujecie coś?

koziczka

Pigułki :) Trójfazowe, czyli mające odpowiednią ilość odpowiednich hormonów dopasowujących się do naszego cyklu.

juuuhu

@koziczka - na czym to polega?

koziczka

Są to tabletki podzielone na trzy części. Rozróżniamy je po kolorach, więc nie można się pomylić, po za tym są zaznaczone na opakowaniu dni tygodnia. Każda "seria" ma hormony dopasowujące się do danych dni naszego naturalnego cyklu, co jest bardzo odpowiednie dla naszego "nastroju"- nie rozreguluje go, nie obniża libido ;) Takie tabletki nazywamy trójfazowymi. Triquilar jest tym co znam i biorę ale wiem, że jest ich coraz więcej na rynku. Oczywiście, codziennie trzeba pilnować i przestrzegać godzin brania pigułki- może jest to uciążliwe, jednak można się przyzwyczaić;)

grincz01

Sama bym chciała się dowiedzieć na czym polegają te pigułki trójfazowe :-)

grincz01

A można je brać z innymi lekami?

koziczka

Są to normalne pigułki antykoncepcyjne, dlatego zasady są takie, jak przy innych. Antybiotyki, nadmiar alkoholu obniżają ich działanie... Na pewno przeciwwskazaniem do stosowania są problemy z krzepliwością, tendencjami do tworzenia się żylaków no i tak dalej... Można poczytać w internecie- na pewno jaśniej będą opisane;) Myślę, że ginekolog będzie wiedział czy może je przepisać, czy lepiej zaproponować (dopasować) inną antykoncepcję. Uważam jednak, że wśród pigułek są one lepsze od tradycyjnych, jednofazowych. Przecież nasz 28-dniowy cykl również składa się z 3 faz, w których inaczej są wydzielane hormony (kilka dni przed owulacją, kilka dni owulacji i kilka dni po niej- później miesiączka i znów od nowa:) )

evelyn1203

Ja również stosowałam pigułki antykoncencyjne, jednak po nich moje libido spadło do zera niestety.

juuuhu

Wlasnie teho strasznie się boję. Mam nadzieję, że mój organizm nie bedzie tak reagował po krążku

weronkaa84

Mi po tabletkach też niestety libido spadło do zera. I przy dłuższym ich stosowaniu niestety zaczęły dziać się nieciekawe rzeczy. Może faktycznie te trójfazowe są lepsze:)

krystal

Ja obecnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Wczesniej korzystaliśmy z prezerwatyw ale nie było to tak wygodne. Bałam się ,ze zajdę w ciążę. Poza tym mialam nieregularne okresy. Obecnie czuję się znacznie lepiej. Mam regularny okres oraz nie stresuje się,ze będzie dziecko ( wszystko w swoim czasie). Tabletki można sobie zamówić bez problemu przez internet

klakla

jednak wiedza od profesorów jest troszkę pewniejsza:)

Hestia

Kiedyś słyszałam o tych krążkach ale nie jestem do takiej metody przekonana. W zeszłym roku postanowiłam, ze założę wkładkę hormonalną - porobiłam wszelkie badania u ginekologa i założyłam levosert. Jestem z wyboru zadowolona.

fiona45

Antykoncepcja jest fajna, ale potem niestety ciężko jest zajść w ciąże, jak długo się bierze tabletki. Ja tak miała. Pomaga jednak w regulacji wszystkiego preparat Inofem , który reguluje takie problemy. Dodatkowo przygotowuje ciało do ciąży. Jak ktoś po antykoncepcji będzie planował dziecko to warto spróbować.

lidyjka

Nie miałam nigdy krążka, ale od kilku lat biorę pigułkę. Ostatnio ginekolog zmieniła mi na belarę i z tych jestem najbardziej zadowolona głównie ze względu pozytywnego działania na cerę, zawsze miałam z nią problemy a teraz gładka, bez meszku, nie wiedziałam że hormony mogą mieć takie pozytywne działanie

gumis91

Nie stosowałam krążka- przez kilka lat brałam tabletki, ale niedawno mąż poddał się wazektomii i w końcu odetchnęłam z ulgą. Łykanie hormonów kiepsko odbijało się na moim zdrowiu. A wazektomia okazała się dobrym rozwiązaniem- mąż trochę się obawiał, ale dokładnie poczytaliśmy o zabiegu i okazało się, że zabieg jest prosty i nie boli.

Wiktoria2S

Chyba najbardziej niezawodne są zastrzyki hormonalne, bo nie trzeba pamiętać o łykaniu tabletek. Ale jak wszystko mają skutki uboczne i nie każda dziewczyna może je stosować.

butanka

Miałam krążek, zaraz prawie na samym początku mojej przygody z antykoncepcją ale się dla mnie nie nadaje, teraz po porodzie zdecydowałam razem z moją ginekolog że założymy wkładkę hormonalną levosert, głównie jako antykoncepcję ale też dlatego że dokuczają mi bardzo bolesne i obfite miesiączki, mam już z tego powodu niewielką anemię więc najwyższa pora o czymś takim pomyśleć.