Upiększająca siła oleju

Upiększająca siła oleju
Są naturalne, mają przyjemną konsystencję i pochodzą z różnych zakątków świata. Do pielęgnacji ciała oraz skóry twarzy możesz wybrać taki olej, który najlepiej będzie odpowiadał na potrzeby Twojej skóry, będzie miał idealną konsystencję i odpowiednio się wchłaniał. Spośród olejków stosowanych w kosmetyce móżna wyróżnić te, które bardzo szybko się wchłaniają (tzw. suche) i one będą najlepsze dla cery tłustej, która nie lubi dodatkowego „obciążenia“, są jeszcze oleje, które pozostawiają na skórze delikatny i wyczuwalny film (tzw. półsuche) dobre dla cery dojrzałej i suchej oraz oleje, które nie wchłaniają się i zawsze będą pozostawiały na skórze tłustą warstwę  - idealne do masaży i niezbyt częstych zabiegów dla cery suchej i bardzo przesuszonej. Przy pielęgnacji z użyciem olejów należy pamiętać o tym, że mogą one powodować powstawanie zaskórników więc dobrze jest dbać o regularne oczyszczanie skóry twarzy np. dobrym syndetem i od czasu do czasu wykonać peeling. Jeśli jednak dobrze dobierzesz olej do rodzaju swojej cery nie powinnaś mieć z n^ą większych problemów – wprost przeciwnie, Twoja skóra stanie się miękka w dotyku, dobrze nawilżona i wygładzona. Naturalne oleje roślinne są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz rozpuszczalnych właśnie w tłuszczach witamin (A,E, D, K). Działąją nawilżająco dbając o właściwy poziom gospodarki wodnej w warstwach naskórka, odmładzają skórę, wygładzają ją i napinają, a także wzmacniają jej naturalną barierę ochronną. Masaż – zarówno ciała jak i twarzy – z użyciem pięnie pachnących naturalnych olejków jest wspaniałym zabiegiem nie tylko upiększającym, ale również odprężającym.  

Oto przewodnik po najpopularniejszych naturalnych olejkach, które możesz wykorzystać w codziennej pielęgnacji ciała, skóry twarzy i włosów.  

  • Olej z nagietka lekarskiego stanowi idealną łagodną pielęgnację do cery wrażliwej i delikatnej, jak skóra dziecka, ale także do cery suchej i podrażnionej. Macerat z olejku nagietka ma właściwości regenerujące, gojące, wzmacniające i łagodzące. Łagodzi podrażnienia, oparzenia i poparzenia słoneczne. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu.  

  • Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy A, E oraz kwas rycynolowy. Słynie z dobroczynnych i ochronnych właściwości dla rzęs, paznokci i włosów. Odbudowuję strukturę włosów, zapobiega ich wypadaniu, rozdwajaniu oraz wysuszeniu. Przywraca im niezwykłą gęstość i naturalny blask. Okłady z oleju rycynowego są często polecanym środkiem łagodzącym łupież. Doskonały do każdego rodzaju skóry. Można używać czystej postaci lub w połączeniu z olejkami eterycznymi jako masaż. Włosy - wcieraj olej we włosy i skórę głowy po czym zmyj delikatnym szamponem.  

  • Olej z wiesiołka jest bardzo płynny, zawiera kwasy tłuszczowe i witaminę E. Kwasy tłuszczowe i witamina E, antyutleniacz, aktywnie zapobiegają starzeniu się skóry. Polecany jako olejek ujędrniający i przeciwzmarszczkowy, do cery suchej i dojrzałej. Przywraca jej elastyczność i sprężystość. Posiada również właściwości regeneracyjne i naprawcze dla skóry po oparzeniach. Wzmacnia paznokcie i włosy. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Jako maska do włosów; należy nanieść olejek punktowo lub na całą długość włosów i pozostawić na 30 minut, następnie umyć szamponem. Użyć od 5 do 50 ml olejku.  

  • Olej z pestek moreli bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy), wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy) oraz witaminy A i E jest wspaniałą pielęgnacją cery suchej i ze zmarszczkami. Jego regenerujące działanie pozwala na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Doskonale zastąpi krem do pielęgnacji skóry zmęczonej, nie pozostawiając tłustych śladów. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.  

  • Olej ze słodkich migdałów polecany jest do cery suchej i wrażliwej, ze skłonnościami do podrażnień i zaczerwień.  Idealny również do wrażliwej skóry niemowląt. Polecany jest także do pielęgnacji włosów suchych i pozbawionych blasku. Zawiera kwasy tłuszczowe i witaminy A i E, dzięki czemu posiada właściwości nawilżające i zmiękczające. Jest bardzo tłusty, co sprawia, że może być stosowany do demakijażu. Można używać go w czystej postaci lub jako bazę do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.  

  • Olej sezamowy bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym posiada właściwości odżywcze i zdolność zwalczania wolnych rodników. Bardzo dobrze się wchłania, doskonale regeneruje, zmiękcza i chroni skórę. Bogaty w witaminę E, pomaga skórze w walce z zewnętrznym uszkodzeniom i starzeniem. Może być stosowany czysty lub jako podstawa do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy, stosuje na dokładnie oczyszczoną skórę, w formie delikatnego masażu.  

  • Olejek z tamanu (gumiak) ma niespotykane właściwości gojące i antyseptyczne. Wspaniale pielęgnuje skórę suchą i odwodnioną. Olejek z tamanu jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy) oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwreumatyczne. Wspaniale pobudza regenerację tkanek. W połączeniu z odpowiednim olejkiem eterycznym, tworzy olejek do masażu o właściwościach przeciwbólowych. Stosuj czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 3 do 5 ml olejku.  

  • Olej z makadamii jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy i palmitoleic). Kwas Poleopalmitynowy doskonale chroni komórki. Jego skład nadaje mu właściwości anty-utleniacza więc jest powszechnie stosowany w zapobieganiu starzeniu się skóry. Zalecany jest do skóry suchej i delikatnej, z pęknięciami i bliznami. Jego płynna konsystencja, pozwala na szybką penetrację i stosowanie go na dzień. Nie pozostawia tłustych śladów. Może być używany w czystej postaci lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu.  

  • Olej z jojoby jest sojusznikiem cery suchej i dojrzałej. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom nawilżającym, rewitalizującym i przeciwzmarszczkowym, olejek spowalnia utratę wody głęboko regenerując skórę. Jego skład bliski sebum czyni go idealnym również dla cery tłustej, ponieważ wzmocnia warstwę hydrolipidową i reguluję przepływ sebum. Jest znany ze swojego dobroczynnego działania na przetłuszczające się włosy - reguluje produkcję sebum. Odżywia włosy suche i delikatne. Przywraca blask i elastyczność. Stosować czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Jako maskę do włosów, olejek stosuje się przed umyciem głowy szamponem. Olejek należy nanieść na całą głowę lub punktowo i pozostawić na 30 minut. Użyć od 3 do 50 ml olejku.  

  • Olej z dzikiej róży jest prawdziwym eliksirem młodości. Zalecany do pielęgnacji cery suchej, wysuszonej i pozbawionej żywotności. Bogaty w witaminę A, która zapewnia widoczną poprawę stanu skóry z bliznami i oparzeniami słonecznymi, rozstępami, trądzikiem. Regularne stosowanie olejku  odmładza skórę, ma działanie przeciwzmarszczkowe, likwiduje cienie i worki pod oczami. Daje widoczny efekt rozświetlenia i witalności. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.  

  • Olej arganowy ma wiele właściwości. Duża zawartość witaminy E, kwasy tłuszczowe i antyutleniacz sprawiają, że stosowanie tego olejku zapobiega starzeniu się skóry. Odnowa komórkowa zostaje przyspieszona, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone, a ich powstawanie opóźnione. Olejek ten wykazuje niesamowite działanie regenerujące, dzięki czemu sucha i odwodniona skóra zostaje doskonale odżywiona i nawilżona,  przywrócona zostaje jej elastyczność i sprężystość, przez co dłużej udaje zachować się młodzieńczy wygląd. Ze względu na bogactwo właściwości, stosowanie olejku arganowego zalecane jest zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w walce z różnymi dolegliwościami z niedoskonałościami skóry ( trądzik, pryszcze, egzema, zapalenia skórne, łuszczyca) oraz  polecany dla skóry alergicznej i skóry po oparzeniach, ponieważ wspaniale przyśpiesza regeneracje. W końcu dzięki naturalnym antyoksydantom chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Doskonale chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, zimno, stres) i skutecznie  walczy z cellulitem i rozstępami. Wzmacnia włosy i paznokcie. Olejek może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Można  go stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Stosując jako maskę do włosów, należy nanieść olejek punktowo lub na całą długość włosów i pozostawić na 30 minut, następnie umyć szamponem.